Ambrotyp i projektor multimedialny

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
alternus
-#
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 22:47

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: alternus »

Znalazłem coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=0ep6uho9GXI
Jutro zrobię kolejną próbę... Przyjmę jednak górny czas naświetlania kolodionu tj. około 20 minut. Jeżeli obraz pojawi się chociaż trochę bardziej wyraźny, zastanowię się nad modyfikacją projektora. Jeśli nie, to znacz,y że nie tędy droga.
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: sadziak »

a ja naswietlam dia z magnifaxa na 18x24 i wychodzi mi 25-30 sec. wychodzi piękny ambrotyp. niczego nie mierzę-na oko..
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: sadziak »

alternus pisze: 15 lut 2019, 09:34 Znalazłem coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=0ep6uho9GXI
Jutro zrobię kolejną próbę... Przyjmę jednak górny czas naświetlania kolodionu tj. około 20 minut. Jeżeli obraz pojawi się chociaż trochę bardziej wyraźny, zastanowię się nad modyfikacją projektora. Jeśli nie, to znacz,y że nie tędy droga.
po 20 minutach wyschnie Ci płytka..
Awatar użytkownika
alternus
-#
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 22:47

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: alternus »

sadziak pisze: 12 kwie 2019, 21:42
alternus pisze: 15 lut 2019, 09:34 Znalazłem coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=0ep6uho9GXI
Jutro zrobię kolejną próbę... Przyjmę jednak górny czas naświetlania kolodionu tj. około 20 minut. Jeżeli obraz pojawi się chociaż trochę bardziej wyraźny, zastanowię się nad modyfikacją projektora. Jeśli nie, to znacz,y że nie tędy droga.
po 20 minutach wyschnie Ci płytka..
Teraz to już wiem :-) Póki co zarzuciłem ambrotypię. Ale myślę, że może wrócę do niej w maju. Teraz mam fajne negatywy naświetlane metodą CTF (guma wychodzi obłędnie), ale są one duże, do stykówek więc powiększalnik odpada. Z drugiej strony jakby coś pokombinować hmm... Ten kolodion męczy mnie niepomiernie.
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: sadziak »

zrobię próbę w środę. myślę, że są potwornie prześwietlone i tyle. jakby nic sie nie rejestrowało to płytka byłaby czarna. dam znać
Awatar użytkownika
alternus
-#
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 22:47

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: alternus »

sadziak pisze: 13 kwie 2019, 16:29 zrobię próbę w środę. myślę, że są potwornie prześwietlone i tyle. jakby nic sie nie rejestrowało to płytka byłaby czarna. dam znać
myślisz o robieniu prób projektorem?
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: sadziak »

zrobię. i wiem, że czasy będą krótsze. czytałeś że naświetlam zwykłą żarówką 75 W?
Awatar użytkownika
alternus
-#
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 22:47

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: alternus »

sadziak pisze: 13 kwie 2019, 18:18 zrobię. i wiem, że czasy będą krótsze. czytałeś że naświetlam zwykłą żarówką 75 W?
Nieprawdopodobne. Jak na złość nie mam w tej chwili dostępu do projektora. Muszę podjąć probe. Nie ukrywam, że kiepsko wychodzi mi oblew płytki 18x24 (trochę duza a niestety tylko takie mi pozostaly). Ale muszę zacząć działać bo mi się chemia przeterminuje. Czy mógłbyś udostępnić foto ambrotypu robionego w taki sposób?
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: sadziak »

jak zrobię to pokażę. oblewałem 50x60 cm. tylko odrobinę trudniej. drożej:-)
Awatar użytkownika
alternus
-#
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 22:47

Ambrotyp i projektor multimedialny

Post autor: alternus »

Drożej to napewno, a że trudniej.... Chylę czoło.
ODPOWIEDZ