Agfa Copex oraz Kodak 2238

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: Imperitus »

bakulik, widzę że był mocno rozcieńczony, jak dotąd kiedy puszczałem taki wolny negatyw to raczej w 1+50. Lubię dobry kontrast więc jeżeli już to najwyżej 1+100. Ano nic... zobaczymy, ale najpierw wystrzelam zapas Rolleia z lodówki.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: 4Rider »

Popełniłem kiedyś na tym filmie jakieś zdjęcia, możliwe wyszły tylko w warunkach bardzo nachmurnych, wszystkie zdjęcia z jednego filmu, efekt zależny od warunków jak już wspomniałem [Konica TC-X Hexanon 50/1.8 ADOX CMS 200@12, wołane Pyrocad-HD w dużym rozcieńczeniu 1+1+200 33' 20-21*] jeśli lubicie cuś takiego to proszę, pierwsze w miarę okej, drugie przejdzie tematycznie,
3 i 4 już nie moja bajka, a większość właśnie taka (jak 3 i 4): [kontrast prawdopodobnie był jeszcze zmniejszany w komputerku]
16 przygody misia Patysia VIII.jpg
16 przygody misia Patysia VIII.jpg (268.36 KiB) Przejrzano 3362 razy
22 szczęśliwej drogi już czas.jpg
22 szczęśliwej drogi już czas.jpg (276.69 KiB) Przejrzano 3362 razy
II1113 2014 (9).jpg
II1113 2014 (9).jpg (245.61 KiB) Przejrzano 3362 razy
II1113 2014 (10).jpg
II1113 2014 (10).jpg (262.46 KiB) Przejrzano 3362 razy
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: shovax »

4Rider pisze: 11 lut 2019, 21:58 do jeżdżenia po ulicach Syrenka czy Trabant już się nie nadaje
mocne slowa od kogos, kto w czasach cyfryzacji robi zjecia analogiem :D
4Rider pisze: 11 lut 2019, 21:58 Popełniłem kiedyś na tym filmie jakieś zdjęcia
ej, no, powaznie? na podstawie tego chcesz twierdzic, ze to cale twoje doswiadczenie z tym filmem,
i podsuwac komus opinie, ze ten film sie do niczego nie nadaje? pomine fakt, ze w slepym tescie nie poznalbys, co bylo robione na jakim filmie (chyba nikt),bo po drodze jest zbyt wiele czynnikow majacych wplyw na finalowe zdjecie.

copex robiony w cholernej kawie rozpuszczalnej:
Obrazek

tech-pan 2415
Obrazek

cytujac tania holywoodska naparzanke, w shaolin "nie nadaje sie" nie istenieje. jest tylko "nie umiem".
apphex, jak ci copex podejdzie, to napisz na priva, wysle ci puszke 50m gratis, bo mam tego tyle, ze do konca zycia nie zuzyje...
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: Imperitus »

shovax, Na ile świecisz tego Copexa? Jeżeli jest taka możliwość to chętnie bym odkupił puszeczkę... albo dwie zależnie od łaskawości :-D Po próbach na kilku "technicznych" negatywach już wiem jaka to zabawa.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: 4Rider »

shovax pisze: 13 lut 2019, 21:44
4Rider pisze: 11 lut 2019, 21:58 do jeżdżenia po ulicach Syrenka czy Trabant już się nie nadaje
mocne slowa od kogos, kto w czasach cyfryzacji robi zjecia analogiem :D
Nic nie wiesz o mnie, dla Gazety w pewnym mieście cyfrowe robiłem już w 1999 roku na początku był firmowy CANON POWERSHOT PRO70, od 2001 miałem okropnie drogi - ale dostałem w prezencie od przyjaciółki z Japonii (działa do dziś - wspaniałe szkło!) CANON POWERSHOT PRO90 IS, później były wesela na Wyspach i przesiadka na lustro Canona 10D następnie 20D - kumpel filmował i trzepaliśmy kaskę :-P Plenery analogowe na eRBcie.

Do reszty się nie wypowiadam, nie mój poziom wypowiedzi już nie...

PS: jakby co to pokazuj swoje zdjęcia Cormier Photography to nie ty... masz prawo do publikacji, coooo?
a w pierwszym zdjęciu kontrast zdjęty cyfrowo (zupełnie jak na moich powyżej) - zauważyłeś brak białego?

Następnie Kodak tak ma się do nieistniejącej Agfy czy chałupniczego Adoxa jak rzeczony Trabant do Mercedesa.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: Imperitus »

4Rider, Kodak jest Trabantem w tym porównaniu tak? Wybacz pewnie głupie pytanie ale tak się nieszczęśliwie złożyło że nie miałem i pewnie nie będę miał możliwości wypróbowania żadnej prawdziwej Agfy ani Adoxa.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 13 lut 2019, 23:05 4Rider, Kodak jest Trabantem
Nie, odwrotnie - zły skład zdania, przepraszam.

Agfy już nie ma (z rąbem) - Rollei korzysta z jej technologii - tak więc bliżej do starych APXów mają RPX niż te nowe 'APX' (znaczy się to wiadomości z przed paru lat, może się to zmieniło u Rolleia), ale Adox wciąż w małych ilościach produkuje chyba 5 rodzai negatywów, nawet jakąś nowość zaprezentował chyba jakiegoś niskoczułego superpanchromatyka, więc i do IR powinien się nadać, to podobno film techniczny o podniesionej czułości do 50 ASA i raczej nie będzie się nadawał do D-76 i Rodinala, bo kontrast zabije obrazki na tym filmie...

I proszę się nie czepiać, bo nie opiszę o ogóle tychże filmów (choć żadnego bym do aparatu nie włożył - już nie teraz, to już za mną) tylko o tych dwóch o których mowa w 1 poście w tym temacie.

Copex zresztą był w dwóch wersjach, nowsza miała zwiększoną czułość i dopisek 'rapid' a Kodak 2238 jest tak niskoczuły (nowy miał 3-6 ISO) że używanie go jako małoobrazkowego mija się jakoś z sensem - 36 exspozycji ze statywem w słoneczny dzień? - ile czasu Ci to zajmie, tematycznie tylko statycznie, ect? Jeśli już takie filmy to w LFie gdzie zrobisz sobie 2-3 zdjęcia i sobie wywołasz...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 13 lut 2019, 23:28 Jeśli już takie filmy to w LFie gdzie zrobisz sobie 2-3 zdjęcia i sobie wywołasz...
Albo w Exakcie, w której można odciąć negatyw i resztę zużyć później :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: apphex »

4Rider pisze: 13 lut 2019, 23:28
Copex zresztą był w dwóch wersjach, nowsza miała zwiększoną czułość i dopisek 'rapid' a Kodak 2238 jest tak niskoczuły (nowy miał 3-6 ISO) że używanie go jako małoobrazkowego mija się jakoś z sensem - 36 exspozycji ze statywem w słoneczny dzień? - ile czasu Ci to zajmie, tematycznie tylko statycznie, ect? Jeśli już takie filmy to w LFie gdzie zrobisz sobie 2-3 zdjęcia i sobie wywołasz...
Teoretycznie ten kodak (a ma kilka lat już) ma ISO nominalne 25. Ja akurat świeciłem na ASA50 w całkiem słoneczną niedzielę dało się strzelać z czasami nawet 1/340 (bo chyba taki pokazuje mi contax). WIęc dało się robić z ręki, małym obrazkiem i z niskim iso. ;-)

3-6ISO może być faktycznie ciężkie do strzelania z łapy. No chyba, ze w słoneczny dzień na śniegu

Czy do Copexa też nada się Rodinal? Mam kilka ilfordów więc kupiłbym coś pod Kodaka, Agfe i ilforda.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 14 lut 2019, 06:13
Albo w Exakcie, w której można odciąć negatyw i resztę zużyć później :-P
To możesz zrobić w zasadzie w każdym aparacie, nie tylko Exakcie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: 4Rider »

apphex pisze: 14 lut 2019, 09:28 Czy do Copexa też nada się Rodinal? Mam kilka ilfordów więc kupiłbym coś pod Kodaka, Agfe i ilforda.
Wołać można ale będzie bardzo wysoki kontrast, zalecane na ogół wywoływacze to takich filmów to FX39, DD-X oraz Atomal.

PS: acz można spróbować tego Copexa z Rodinalem 1+100 na semi-standzie w 18 stopniach przez jakieś 25 minut
Ostatnio zmieniony 14 lut 2019, 09:45 przez 4Rider, łącznie zmieniany 2 razy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: apphex »

4Rider pisze: 14 lut 2019, 09:33
apphex pisze: 14 lut 2019, 09:28 Czy do Copexa też nada się Rodinal? Mam kilka ilfordów więc kupiłbym coś pod Kodaka, Agfe i ilforda.
Wołać można ale będzie bardzo wysoki kontrast, zalecane na ogół wywoływacze to takich filmów to FX39, DD-X oraz Atomal.
Ok. Nad FX37/39 pochylę się pewnie w marcu i sam złożę. Z DDXem mam doświadczenie wiec będzie z górki (chociaż ID-11 jakoś bardziej mi się podoba).
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: 4Rider »

apphex pisze: 14 lut 2019, 09:41 Ok. Nad FX37/39 pochylę się pewnie w marcu i sam złożę. Z DDXem mam doświadczenie wiec będzie z górki (chociaż ID-11 jakoś bardziej mi się podoba).
Zobacz do góry dopisałem PSa.

ID-11 to to samo co D-76.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: apphex »

4Rider pisze: 14 lut 2019, 09:44
Zobacz do góry dopisałem PSa.
ID-11 to to samo co D-76.
Zapisałem :)

a co myślicie o:

Agfa IR Infrared iso 1,5
Agfa Digidot iso 1,5
GAF type 2005 iso 50
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Agfa Copex oraz Kodak 2238

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 14 lut 2019, 09:30 To możesz zrobić w zasadzie w każdym aparacie, nie tylko Exakcie.
Nie słyszałem o innych aparatach z nożem.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ