Tetenal ma kłopot

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skpt
-#
Posty: 662
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: skpt »

keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: keck »

O żesz.. Myślałem że fotografia tradycyjna najgorsze ma już za sobą.. reperkusje upadku Tetenala mogą być bardziej niż poważne...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Bemko
-#
Posty: 63
Rejestracja: 04 maja 2018, 05:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: Bemko »

To nie jest upadek firmy tylko problemy z wypłacalnością spowodowane problemami jednego z dostawców papieru. Nie ma co siać paniki, wygląda na to, że produkcja będzie cały czas szła normalnym trybem.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Tetenal ma kłopot

Post autor: flonidan »

Jeśli to prawda to koniec z C41 i E6 czyli pozostanie mi kolor w cyfrze i zakup drukarki termosublimacyjnej.Żegnaj C41 i E06.Tylko czekać kiedy będziemy świadkami upadku Ilforda i Adoxa-muszę nagromadzić dużo materiałów b&w do końca życia.Kolor pal tam sześć i tak już nie ma miał szans.
jacek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: 4Rider »

koniec, koniec, ze wszystkim kiedyś koniec, kiedyś C-41 i E-6 poważane było jak dziś cyfra w środowisku tradycyjnym, pamiętam...
a teraz szkoda, zawsze każdego szkoda, zapomniani synowie jak dorosłe dzieci mają żal...
ale będzie dobrze z tym że nie na pewno... i do czasu, czasu, którego kiedyś braknie i zostanie tylko przewołany film w koreksie, do końca, aż emulsja spłynie, a obok nieruchoma ręka...w nocniku.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: keck »

To żeś pojechał...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Tetenal ma kłopot

Post autor: flonidan »

Dobrze powiedziane keck.Po co się martwić na zapas.
jacek
keck
-#
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2015, 22:35
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: keck »

Wiesz to nie jest tak że się całkiem nie martwię ale liczę na to że Tetenal przetrwa zawirowania podobnie jak ongiś Ilford i Kodak....

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: Mirosław »

Czasami życie potrafi być twarde ale póki co jeszcze funkcjonują inne firmy a i jeszcze jest chemia RAW :-D
Uzależniony od fotociemni .
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Tetenal ma kłopot

Post autor: technik219 »

4Rider pisze: 24 paź 2018, 18:07 i do czasu, czasu, którego kiedyś braknie i zostanie tylko przewołany film w koreksie, do końca, aż emulsja spłynie, a obok nieruchoma ręka...w nocniku.
Nie inaczej, wszak żyjemy w czasach ostatnich. Tylko piramidy jeszcze trochę postoją.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Tetenal ma kłopot

Post autor: pelovsky »

flonidan pisze: 23 paź 2018, 20:11 jeśli to prawda to koniec z C41 i E6
Przecież do C41 i do E6 można bez problemu kupić zestawy Fuji? A nawet jeśli i Fuji wycofa się z takiej produkcji, to przecież można składać chemię z odczynników, co jest może i bardziej upierdliwe, ale możliwe. Bardziej obawiałbym się braku dostępu do świeżych materiałów światłoczułych niż do braku odczynników chemicznych.
Poza tym nie ma co siać paniki, to nie upadłość tylko postępowanie sanacyjne i to w dodatku prowadzone bez zmiany zarządu.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Tetenal ma kłopot

Post autor: flonidan »

Jeśli chodzi o składanie to ten co znajdzie do kupienia C4 dostanie nobla.
jacek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tetenal ma kłopot

Post autor: 4Rider »

flonidan pisze: 26 paź 2018, 08:55 Jeśli chodzi o składanie to ten co znajdzie do kupienia C4 dostanie nobla.
Myślę że znajomość z jakimś wojskowym albo terrorystą może pomóc w zakupie, ale za to nobli nie dają tylko lata odosobnienia ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Tetenal ma kłopot

Post autor: pelovsky »

Nie próbowałem kupować CD4, bo nie był mi do niczego potrzebny, ale jestem bardziej niż przekonany, że można to zrobić (vide grupy fotograficzne dookoła globu na fejsbukach, fora photoria, filmvorfuehrer itp.), a już na pewno da się to zrobić, jak wyschnie źródło gotowych zestawów do C41.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Tetenal ma kłopot

Post autor: Imperitus »

A ja przekornie- widzę dobre strony takiego obrotu spraw, kiedyś nie było maszynowych procesów do koloru a kolorowe odbitki trzeba było robić innymi metodami. Poza tym transfer pigmentowy daje najtrwalszą znaną ludzkości odbitkę :-D . Wydaje mi się że upadek wielkich firm mógłby doprowadzić do wspaniałego renesansu dawnych technik. Fotograf z powrotem stałby się rzemieślnikiem- niektórzy co bardziej leniwi może zarzuciliby fotografię tradycyjną, ale nadal pozostałoby wielu kultywujących ręczna pracę w ciemni. Wiem że trąci utopią :-P . Tak mnie jakoś wzięło...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ