polypan f + ... no własnie co?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

nie mogę się doszukać, ale czemu nie? w tym momencie nie mam butelki harmonijkowej, dlatego chcę zlewać wywoływacz potem, a że w kolejce czekają same tri-xy, to tak mi nawet lepiej. potem na koniec zostaną rolleie retro i wtedy będę eksperymentował.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

tam jest 1:1 w 13 minutach, a ja robię 1:0.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

już po wszystkim. 10:30min w 22 stopniach. wygląda naprawdę ładnie. skany w poniedziałek-wtorek.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

gdyby było mnie stać na wykonywanie odbitek, nie siedziałbym tutaj :) wstępnie oceniłem, czy nie ma poważniejszych spartoleń.
Awatar użytkownika
Pio
-#
Posty: 43
Rejestracja: 03 lut 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Pio »

Ktoś poruszył temat polypana, przypomniałem sobie, że obiecałem, że wrzucę swoje wypociny.
Zrobiłem w lato ok 20 rolek polypana. Wołałem go w rodinalu (własciwie to w r09 one shot rolleia, wychodzi na to samo).

Na początku 1+100, mieszanie tylko przez pierwszą minutę, 20stopni, 60 minut. Wyszedł mi jednak mdły i niedowołany. Większość wywołałem tak samo, ale w temperaturze 22 stopnie. Było lepiej. Przy ostatnich dwóch rolkach się zagapiłem i wołałem 66 minut - wyszły jeszcze lepiej.
Czyli naświetłałbym na ISO 50 i i wołał 65-66 minut.
Albo szukał swojego sposobu, bo jeśli chodzi o czyste skany to mega szału nie ma :)

Ten film strasznie "świeci się w światłach". Zastanawiałem się dlaczego, dopóki ktoś mi nie powiedział, że to z powodu braku warstwy p/refleksyjnej. W sumie logiczne. Ta sama osoba wspomniała, że miała lepsze efekty z Perceptolem lub Beutlerem.

Dość gadania, wrzucam skany bez korekcji.
Odbitek na poważnie jeszcze z niego nie robiłem.
60 minut 20 stopni:
Obrazek
Obrazek
60 minut 22 stopnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

66 minut 22 stopnie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 00:56 przez Pio, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

dwa ostatnie cacy ale wlasnie ze wzgledu na swiecace sie swiatla zrezygnowalem po probnej rolce...
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

fajne te świecące się światła! będę musiał sobie kupić na wakacje kilka metrów....
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Alkos nałożył na płytkę dociskową kawałek folii aluminiowej i twierdził, że "świecenie" stało się bardziej intensywne...
Lux mea lex
ODPOWIEDZ