Polaroid

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

adamadam
-#
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:36
Lokalizacja: wawa

Polaroid

Post autor: adamadam »

Witam.
Chciałbym zakupić starego, poczciwego polaroida na prezent dla koleżanki. Jednak mam kilka pytań, ponieważ kiepsko się na tym znam.
1) jakie firmy/modele polecacie?
2) jak wyglada sprawa z użytkowaniem tegóż sprzętu (cena kliszy, na ile starcza, inne części)?
3) jaka jest jakość zdjęć?
4) na co zwracać uwage, jakie są wady sprzętu?
5) Czy opłaca się kupować taki aparat (zaznaczam, że na pewno się spodoba)?
6) Jak wygląda sprawa z serwisowaniem, dostępnością części/klisz?

Ogólnie wszystko co mogłoby mi pomoc :)
Z góry dziękuje za pomoc.

Mile widziane linki np. do aukcji lub konkretne sklepy/adresy
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

1. polaroid np. 600
2. klisze drogie 10 sztuk w zestawie, 10zl za zdjecie
3. typowo 'polaroidowa'
4. na nic. to tylko polaroid
5. kosztuje takie grosze ze jak kogos stac na klisze to sie oplaca
6. projekt produkcji klisz jest wznawiany ale ceny nadal chore

ja polara czasem uzywam na imprezach np. urodzinowych, sprawia to ludziom niesamowita frajde :-)
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
adamadam
-#
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:36
Lokalizacja: wawa

Post autor: adamadam »

to w sumie sam już nie wiem
niby prezent dobry, nie drogi, ale z drugiej strony pakujemy osobe obdarowaną w duże kosztra, żeby w ogóle korzystać z aparatu
myślicie, że dobry prezent?
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

adamadam pisze:myślicie, że dobry prezent?
Zamiast Polaroida, polecam Instaksa i ze dwie paczki filmow.
adamadam
-#
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:36
Lokalizacja: wawa

Post autor: adamadam »

a co to?
bo nie znalazlem informacji zadnych o tym
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Fuji Instax - taki lepszy i tanszy polaroid od Fuji. W przeciwienstwie do Polaroida 600, caly czas mozna kupic swierze i stabilne wklady, ktore sa w dodatku 2-3 razy tansze od przeterminowanych szescsetek.

Zrobilem w zyciu troche paczek 600 w zmodyfikowanym SX-70 i kazda dawala inne kolory. Zdjecia z Instaksa wygladaja zawsze idealnie. Szkoda tylko, ze te aparaty sa totalnymi glupkami. Marzy mi sie taki SX-70 na wklady Fuji.

Nie jestem zbyt wielkim fanem artsytycznie odjechanych w kosmos kolorow z Polaroida, dlatego, gdy 600ki przekroczyly cene 50 zl za opakowanie, przestalem je kupowac. Teraz musisz zaplacic co najmniej 80 zl za przeterminowane opakowanie, przy czym nie masz zadnej gwarancji, ze bedzie w ogole dzialac. Co prawda, Impossible Project zaczal sprzedawac nowe cz-b wklady do SX-70, a wkrotce wyjda 600ki, po 18 euro za 8 zdjec, ale jak na razie to bardzo kiepsko to wyglada - trzeba trafic idealnie w odpowiednie swiato i temperature, zeby w ogole zrobic zdjecie.

Fuji Instax mozna spokojnie kupic po 60 zl za dwupak z data waznosci 2011. Niestety, w Polsce raczej ciezko dostac, tak aparat, jak i filmy. Aparat kupilem za 5 funtow na ebayu, filmy sciagalem z B&H w Stanach.
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

Witam kolegów,

osobiście fotografuję na filmie serii 100 - przeważnie Fuji. Jeszcze nie zdarzyło mi się kupić paczki za więcej niż 30zł - trzeba trochę poszperać na zagranicznych serwisach - ostatnio dorwałem 3 paczki Fuji 100c za 50zł - przeterminowane 1 miesiąc - szok.

Kolory i ostrość bardzo zadowalające - fotografuje na Mamiya RB67, Zenza Bronica Sq-a. Ale kolejny zakup to będzie coś koło tego
http://allegro.pl/item996038617_polaroi ... a_140.html

Filmy z serii 600 są trochę drogie.

Osobiście uważam że polaroid na prezent to wspaniała rzecz - jestem wielkim zwolennikiem tego klimatu i mimo że to kosztowna zabawka to jednak coś za coś - hobby i dobra zabawa kosztują.

Pytasz o serwis? Aparaty są tak tanie (oczywiście są wyjątki) że jak Ci coś w nim siądzie to wywalasz do kosza i kupujesz nowy. Praktycznie największy wydatek to kaseta z wkładami światłoczułymi (czy jak to się nazywa)
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Kondioz pisze:zakup to będzie coś koło tego
http://allegro.pl/item996...camera_140.html
Odradzam ten akurat model. Polecam Automatic 100, 250, 350 lub 360. Glownie ze wzgledu na dalmierz w wizjerze i lepsze wykonanie. Takze polecam automatiki. Na prezent nadaja sie jednak tylko i wylacznie pod warunkiem porzadnej przerobki na wspolczesne baterie - co jest na szczescie bardzo latwe.
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

Dzięki za info. Nie znam tych modeli więc łatwo się naciąć :)
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Najwiekszy wypas to jest 195 i 180, niestety cena zabojcza.

Polecam strone: http://www.rwhirled.com/landlist/landhome.htm

A jesli masz zaciecie do majsterkowania, to polecam te strone:
http://option8.110mb.com/polaroid/index.php

Tu takze jest instrukcja jak przerobic automatiki na zwykle baterie.
Kiedys sie zapalilem na zamontowanie jasnego szkla z migawka do 250, ale jakos nie moge sie zabrac :-) Zreszta troche sie zniechecilem, bo dalmierz nie bedzie do konca poprawnie dzialal z takim szklem.
pat
-#
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2011, 12:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pat »

Podepnę sie do tego tematu z taki pytaniem o zasilanie w polaroidach automatikach. Mam model 103 i jest on bez włącznika. Czy to oznacza, że prąd z baterii pobierany jest przez cały czas (zasila światłomierz), czy może jest tam jakiś mechanizm polegający np. na włączeniu zasilania tylko po naciągnięciu migawki?
kabat22a
-#
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2014, 10:08
Lokalizacja: przysucha

Post autor: kabat22a »

witam poszukuje polaroidu do 100zł do takich wkładów pomoże ktoś coś znaleźć http://allegro.pl/show_item.php?item=4510640803
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

kabat22a pisze:witam poszukuje polaroidu do 100zł do takich wkładów pomoże ktoś coś znaleźć http://allegro.pl/show_item.php?item=4510640803
Witaj,
mogę Ci zaproponować Polaroid Land Camera 103.

Aparat jest gotowy do robienia zdjęć.
Załadowany nowymi bateriami. Koszyk przerobiony jest na ogólnodostępne baterie AAA.

Dostępne filmy to:
FUJI FP100C kolor
FUJI FP3000B czarno-biały

Wszystkie automatyki ze względu na swój wiek delikatnie nie doświetlają.
Dlatego na stałe proszę ustawić pokrętłem przy obiektywie +1

Mieszek ma przetarcia w narożnikach ale wewnętrzna warstwa ochronna jest szczelna poza 3 mikro otworkami.

100zł + 14zł (przesyłka)
Załączniki
6.jpg
kabat22a
-#
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2014, 10:08
Lokalizacja: przysucha

Post autor: kabat22a »

Kondioz, czy te mikro dziurki na pewno nie przeszkadzają w fotografowaniu będę go używał często w ostrym słońcu? ;)

a może ma ktoś jakiś inny do zaproponowania lub napisze mi ktoś do jakich modeli ten film pasuje
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

kabat22a pisze:Kondioz, czy te mikro dziurki na pewno nie przeszkadzają w fotografowaniu będę go używał często w ostrym słońcu? ;)

a może ma ktoś jakiś inny do zaproponowania lub napisze mi ktoś do jakich modeli ten film pasuje
Naturalnie że przeszkadzają - przez te dziurki wpada światło. Powyższe zdjęcia zrobiłem przysłaniając miech ręką ale to tylko dla tego że nie miałem taśmy izolacyjnej. Wystarczy zakleić na rogach i cieszyć się fajnymi kadrami.

Jak chcesz coś naprawdę budżetowego to mogę Ci polecić Polaroida ee100 ale to nie jest dalmierz tak jak Land Camera 103. To taka Polaroidowa Smiena :)

Jeśli chodzi o aparaty na wkłady Fuji to jest ich dość dużo ale z budżetem 100 zł masz raczej ograniczony wybór.

Zerknij tutaj - http://www.rwhirled.com/landlist/landdcam-pack.htm
Te aparaty przyjmują filmy serii 80/100 czyli Fuji FP podchodzi.
ODPOWIEDZ