Polaroid 405

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Polaroid 405

Post autor: erhard »

Mam takie cuś:

Obrazek

Obrazek

Tył jest Polaroidem 405, a całość to Shackman 7000 Polaroid Camera:

Obrazek

Czy ma ktoś takiego Polaroida w wersji normalnej i mógłby mi pomierzyć tą płytkę co jest montowana normalnie, zamiast mojego "dzioba" (jest odkręcany na śrubki)?

Ta płytka:

Obrazek

To może przysposobił bym to do Graflexa, bo trzy do siedmiu stów na ibeju to przesada.

Dzięki.
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Akurat nie używałem nigdy polaroida kasety z moim graflexem, ale z tego, co widzę po ostatnim zdjęciu; to wydaje się, że nie powinno być problemu z używaniem tego ustrojstwa jako kasety polaroid do graflex'a - tak mi się wydaje przynajmniej.
Zwyczajnie wymontuj graflocka i zapnij kasetę obiema 'klamrami'. Tutaj jedynie może być problem, bo grubość kasety może być za duża. Wydaje mi się jednak, że jak się z tym delikatnie obejdziesz, to kaseta będzie trzymana wystarczająco mocno aby wykonać ekspozycje.
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
dinderi
-#
Posty: 60
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:02
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: dinderi »

Mam tę kasetę. Jeśli mnie ktoś nie ubiegnie, to Ci to jutro dokładnie pomierzę i opiszę.
erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Post autor: erhard »

O, dzięki! Złapiesz też wysokość całej kasety na środku i grubość tej płytki?
dinderi
-#
Posty: 60
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:02
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: dinderi »

No dobra, oto Ci one.
Tylko prosze o wyrozumiałość, mam słabo opanowanego Painta :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2013 ]
Gdybyś kombinował z dorobieniem tej płytki, chętnie wejdę w posiadanie 1 sztuki.
erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Post autor: erhard »

Elegancko, serdeczne dzięki :-) Bedę kombinował, mam w domu 4 narzędzia na krzyż, więc będzie bardzo chałupniczo. Dam znać jak coś wymodzę.
dinderi
-#
Posty: 60
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:02
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: dinderi »

Jak wypstrykam te fujiroidy, które mam do niej załadowane, to moge rozkręcić kasetę i zrobić dokładne zwymiarowanie stopki. Ale kiedy to będzie, nie wiem. Pstrykam wielce okazyjnie.
erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Post autor: erhard »

Wróciłem dzisiaj do tematu, zaczynam coś kombinować, widzę już tylko, że Twoja kaseta trochę się różni od mojej, z tego co widzę, są 2 modele: jeden z czarnym napisem na dłuższym boku, drugi ze srebrnym na krótszym. Nie wiem jeszcze czy ta stopka jest taka sama dla obu modeli, wymiary wewnętrzne są pewnie takie same ale nie wiem jak z grubością.

To jest moja:

Obrazek
dinderi
-#
Posty: 60
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:02
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: dinderi »

Róznią się również zamykaniem. Twoja zamykana takim drutem, moja plastikową zapadką. jednak pod względem wymiarów sa takie same.
tooloudtoowide
-#
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tooloudtoowide »

ta pierwsza kaseta z zamknięciem plastikowym to CB-103 Polaroid. ta druga - to starsza wersja z trochę innym numerem, natomiast są funkcjonalnie wymiarowo identyczne. Mocowanie Graflok przesunie Ci punkt nieskończoności, najprostsza sprawa to zrobić sobie matówkę (nawet z kalki technicznej) włożyć do zużytej kasety od Polaroida/Fuji i zobaczyć po zamontowaniu tyłu Grafloka na ile się przesunął punkt nieskończoności.
--
marcinrusinowski.com
ODPOWIEDZ