Plecak fotograficzny

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Plecak fotograficzny

Post autor: Adams »

Lowepro to naprawdę duży plecak; ja go miałem podczas 5 tygodniowego trekingu i dał radę.
Warto przymierzyć ze sprzętem i zostawić sobie lekki zapas.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Plecak fotograficzny

Post autor: mrek »

nolaan pisze: 30 sie 2021, 20:31 Też szukam plecaka pod 5x7
Daj znać jak coś kupisz i przetestujesz. Sam się rozglądam za czymś na szynowy 5x4
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
nolaan
-#
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2021, 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Plecak fotograficzny

Post autor: nolaan »

mrek pisze: 31 sie 2021, 08:27
nolaan pisze: 30 sie 2021, 20:31 Też szukam plecaka pod 5x7
Daj znać jak coś kupisz i przetestujesz. Sam się rozglądam za czymś na szynowy 5x4
Dam :) mam niedaleko Sklepbeznazwy, u nich powinno się udać coś dopasować.
5x7/4x5/120
Awatar użytkownika
nolaan
-#
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2021, 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Plecak fotograficzny

Post autor: nolaan »

mrek pisze: 31 sie 2021, 08:27
nolaan pisze: 30 sie 2021, 20:31 Też szukam plecaka pod 5x7
Daj znać jak coś kupisz i przetestujesz. Sam się rozglądam za czymś na szynowy 5x4
Obiecałem, daję znać :)

Padło na Tenbę Axis 32L i szczerze mówiąc nie wiem jak oni mierzą te litry, bo wydaje się większa (będę o Tenbie mówił per "ona") niż np. 45 litrowy Gomatic Petera McKinnona (który buli niestety 1800zł, ale też jest wspaniały).

Tenba kosztowała mnie 850zł i mieści moje 5x7, spokojnie chowam też redukcję na 4x5 w przedniej klapie, do tego w środek wchodzi torba PGYTECH która służy za "pokrowiec" na kasety (polecam, kapitalna jakość wykonania i wszechstronność)...a do torby wchodzi jeszcze 180tka Nikona i narzuta na łeb. Wężyki, pizdryki i inne ogórki wejdą też do klapy z przodu, bo jest głęboka. Statywu na klapie nosić nie będę, ale w razie czego da się go tam zamontować. Dobre pasy naramienne, pas na cycki i pas biodrowy, który można sobie odpiąć.

Jakość super, to bardzo solidny plecak i do LF jak najbardziej się nadaje. Test w terenie jeszcze przede mną, ale pierwsze wrażenia są naprawdę spoko. Z minusów to mogli dać na spód jakąś dodatkową gumową warstwę, ale na upartego można dorobić samemu. A tak to nic tylko brać :)

Rozważałem też:
- Peak Design 45L (tam niestety trzeba dokupić wkład, tak jak z Shimodą czy F-Stop)
- powzdychałem do Gomatica
- Lowepro Pro Trekker 550 AWII ( wymiarowo jest mniejszy niż Tenba, oferuje więcej miejsca w nadbudówce, ale to na ciuchy itd)
- Tenba Cine 21 i 24 (bardzo ciekawe propozycje, ale to olbrzymie plecaki otwierane metodą jak w torbach lekarskich)

Kierowałem się głównie wymiarami wewnętrznymi, ceną i wyglądem. ;-)
5x7/4x5/120
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Plecak fotograficzny

Post autor: mrek »

Wielkie dzięki za info. Mój Kata R103 już nie jest produkowany, a po dobrych kilkunastu latach, mocny kostkowy zamek zacząć puszczać (wiem, to wina suwaka). Reszta elementów niezużyta, to świetny produkt... był.
W celu zabierania 4x5 a miasto mam wózeczek. Tylko zmienię mu koła na balonowe bo cierpię jak sprzęt ciągnę po bruku.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Plecak fotograficzny

Post autor: aka »

nolaan pisze: 03 lut 2022, 00:25moje 5x7
Plecak, ok. Ale może parę słów o tym nowym nabytku 5X7 bo jak mniemam już go posiadłeś?
Awatar użytkownika
nolaan
-#
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2021, 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Plecak fotograficzny

Post autor: nolaan »

aka pisze: 03 lut 2022, 08:34
nolaan pisze: 03 lut 2022, 00:25moje 5x7
Plecak, ok. Ale może parę słów o tym nowym nabytku 5X7 bo jak mniemam już go posiadłeś?
Posiadłem, choć jeszcze nie dosiadłem. Co tu mówić... fenomenalna jakość wykonania, wszystko idealnie spasowane, piękny, zachwycający... nic tylko isć i strzelać. Jak go trochę poznam to może zrobię temat-recenzję, ze zdjęciami itd. Chyba że chcesz fotki na priva to daj znać, nie będę zaśmiecał tematu o plecakach :)
5x7/4x5/120
ODPOWIEDZ