Plamki na negatywie

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Bocianowski
-#
Posty: 145
Rejestracja: 25 kwie 2020, 19:51
Lokalizacja: Będzin

Plamki na negatywie

Post autor: Bocianowski »

Heh ... Dzięki oKuba, nie widziałem wcześniej tego oświadczenia Ilforda. Z zainteresowaniem i zaniepokojeniem śledzę ten wątek z powodów o których tutaj ilford-hp5-plus-niezliczone-plamki-na-n ... 15892.html
Sądziłem, że już poprawnie zdiagnozowałem problem u siebie a tu takie kwiatki :(
Bronica GS-1
Mamiya Super 23
oKuba
-#
Posty: 3190
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Plamki na negatywie

Post autor: oKuba »

Bocianowski, Pamietam, pamietam. Wywolujac z koncentratu ciezko winic wywolywacz, a efekt jest naprawde podobny. Niby Ilford uporal sie z problemem, ale rozne sluchy chodza..
radek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 28 kwie 2015, 17:58
Lokalizacja: Wroclaw

Plamki na negatywie

Post autor: radek »

oKuba pisze: 08 lis 2022, 05:36 radek, Wyglada to na problem papieru od 120tki, z ktorym Ilford i niestety inni producenci rowniez
Dziękuję bardzo za tę informację! Nie przypuszczałem, że Ilford boryka się z takimi problemami. Jutro spokojnie obejrzę rpxa 100, którego właśnie wywołałem i dowiem się, czy z moją chemią wszystko w porządku. A z drugiej strony, czy rzeczywiście rpxy mają te same problemy?
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Plamki na negatywie

Post autor: Jerzy »

Też się z tym spotkałem niedawno :( Efekt silny na ostatnich klatkach 120, wcześniej mało widoczny.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
radek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 28 kwie 2015, 17:58
Lokalizacja: Wroclaw

Plamki na negatywie

Post autor: radek »

Jerzy pisze: 10 lis 2022, 11:01 Efekt silny na ostatnich klatkach 120, wcześniej mało widoczny.
U mnie jest dokładnie to samo. Pierwsze kadry prawie zupełnie czyste, reszta niestety do wyrzucenia...
Wrzuciłem do powiększalnika negatyw rpx 100 wywołany w tej samej chemii, co FP4. Jest czysty, tzn bez żadnej plamki. Czyli problem w filmie, a ja tyle się nakombinowałem z wymienianiem roztworów etc. :-/
Bocianowski
-#
Posty: 145
Rejestracja: 25 kwie 2020, 19:51
Lokalizacja: Będzin

Plamki na negatywie

Post autor: Bocianowski »

radek pisze: 10 lis 2022, 16:01 U mnie jest dokładnie to samo. Pierwsze kadry prawie zupełnie czyste, reszta niestety do wyrzucenia...
I to mnie złości, żeby nie powiedzieć wku...
radek Dzięki za podzielenie się wynikami testów.
Bronica GS-1
Mamiya Super 23
ODPOWIEDZ