Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 20 sie 2020, 20:22 a ostatnie masówki schodziły z taśm jeszcze w latach '00...
The Canon EOS-3 is a 35mm film single-lens reflex camera for professionals and advanced amateurs built by Canon of Japan. It was introduced in November 1998[1] and was offered as recently as 2007, though is no longer.
Ledwie 13 lat.
A ostatnio na ebayu był za jakieś 8 stówek.

A z tym "no longer" bym się nie wyrywał. Zawsze istnieje szansa na jakąś SE w lakowej kasetce. :mrgreen:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Potorikku...
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2020, 01:07

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Potorikku... »

Zmierzamy już do zamknięcia tematu. Dziękuję bardzo wszystkim Forumowiczom za pomoc :mrgreen: . Znalazłem kilka ofert aparatów, które wcześniej zostały tutaj omówione... Oto linki:
Yashica Electro 35, dobry stan, sprawna:
https://www.ebay.pl/itm/Vintage-YASHICA ... Swa4NfPSH7
Minolta HI-MATIC G (stan dobry, sprawna, gwarancja rozruchowa):
https://allegro.pl/oferta/minolta-hi-ma ... 9483038048
Minolta DYNAX, stan dobry, futerał w zestawie:
https://www.ebay.pl/itm/Minolta-Dynax-5 ... OSw1T1cWZb~
I kolejny Dynax:
https://www.ebay.pl/itm/MINOLTA-DYNAX-3 ... SwKptcxzXy
Canon Canonet 19, stan dobry:
https://www.ebay.pl/itm/Bell-Howell-Can ... Sw3PperbiT
Aparat, którego nie udało mi się niestety znaleźć w przyzwoitej cenie, to Olympus Trip 35....
Mielibyście może jakieś konkretne aukcje do aparatów, które zostały wymienione w tym temacie? Byłbym bardzo wdzięczny i spokojniejszy ;-) .
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Imperitus »

Potorikku..., Yasia Electro została Ci już wielokrotnie odradzona, Minolta jeśli działa jak należy będzie ok, to samo Canonet. A Dynax..., pisałeś że rozglądasz się za ładnymi aparatami :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Potorikku...
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2020, 01:07

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Potorikku... »

Dziękuję za odpowiedź :mrgreen: . Kupię w takim razie Minoltę, jest w rozsądnej cenie i na pewno posłuży. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: J.A. »

Ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał prawda Imperitus?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Potorikku...
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2020, 01:07

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Potorikku... »

J.A. pisze: 21 sie 2020, 16:43 Ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał prawda Imperitus?
Kto nie zrozumiał czego? :-? Czy jednak nie Minoltę? Nie rozumiem o co chodzi...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: 4Rider »

Owszem Minolte ale lustrzanke.
A jeśli AF to pierwsza generacja ma zajefajny dizajn lat '80, AF7000 to pierwsza automatyczna AF z wbuowanym napędem i jest bardzo solidna i fajna i tania i wogle.
Już tu takie wysyłałem w gratis, jak co to wyślę po wakacjach, obiektyw też będzie, może jaki film...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: technik219 »

Potorikku... pisze: 20 sie 2020, 20:37 Kodaka Ultramax 400
To negatyw barwny. W ID 11 go nie obrobisz.
Potorikku... pisze: 20 sie 2020, 20:37 5 litrów ID-11
Matko Rozmaita! Wystarczy na 50 filmów, Jak masz zamiar to przerobić?
Potorikku... pisze: 20 sie 2020, 20:37 Chciałbym tylko dobrać aparat, który pozwoli mi osiągać coraz lepsze efekty.
Z Olympusem Trip takich najlepszych efektów nie osiągniesz.
Potorikku... pisze: 20 sie 2020, 20:37 dlaczego posiadając zaawansowaną hybrydę nie powinienem kupić auta klasycznego?
Jak masz zamiłowanie, to czemu nie? Tylko dlaczego akurat Syrenkę albo Trabanta?
Potorikku... pisze: 20 sie 2020, 20:37 Porównywanie psów do Forumowiczów jest nieco obraźliwe.
No, bez napinki. Nawet z kontekstu nie wynika, żeby odnosiło się to do forumowiczów. Ale usprawiedliwiam... Zauważam, że młode pokolenie nie czyta pewnego kodu kulturowego.
Potorikku... pisze: 20 sie 2020, 20:37 Małpką za 300 złotych wprawiony fotograf zrobi lepsze zdjęcia niż amator z lustrzanką za kilka razy tyle...
Nie wierz w te banialuki. Tak pocieszają się posiadacze małpek.
W ogóle co oznacza "lepsze zdjęcie"?
Potorikku... pisze: 20 sie 2020, 20:37FX3
Miałem, nie polecam.

Zrobisz jak uważasz, Twoje wola, Twój pieniądz, nic mi do tego. Chciałem Ci tylko wskazać pewne "za" i "przeciw" pewnym sprzętom, pewnym schematom myślenia o sprzęcie fotograficznym w rodzaju tego, że "dobry fotograf to i przez denko od butelki...". Prawie 50 lat fotografowania różnymi sprzętami dało mi, jak mniemam, pewne doświadczenie w tym temacie. Cóż, ja musiałem męczyć się z małpkami, dalmierzami, lustrzankopodobnymi Zenitami zanim mogłem pozwolić sobie na prawdziwe aparaty fotograficzne. Ja musiałem, Ty nie musisz. Ale, jak stwierdziłem: zrobisz jak chcesz.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2020, 18:01 przez technik219, łącznie zmieniany 1 raz.
Lux mea lex
aka
-#
Posty: 5590
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: aka »

J.A. pisze: 21 sie 2020, 16:43 Ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał
Łagodnie powiedziane.
Potorikku... pisze: 21 sie 2020, 16:36 Kupię w takim razie Minoltę, jest w rozsądnej cenie i na pewno posłuży.
To nie jest dalmierz, niestety, i jest na tę nieszczęsną baterię 1.3V.

Patryk, ogarnij się, bo nie będziesz zadowolony z wyniku tak chaotycznego wybierania. ;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 21 sie 2020, 16:43 Ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał prawda Imperitus?
A kurde, nie przyjrzałem się że to bez dalmierza jest :oops:
I w dodatku facet nie udziela gwarancji rozruchowej także mi to śmierdzi...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Imperitus »

Potorikku..., aka mądrze prawi, chyba sam nie wiesz czego chcesz
Określ sobie jakie zdjęcia chciałbyś robić, gdzie, jaki obiektyw byłby odpowiedni...
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Potorikku...
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2020, 01:07

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Potorikku... »

4Rider pisze: 21 sie 2020, 17:25 Owszem Minolte ale lustrzanke.
A jeśli AF to pierwsza generacja ma zajefajny dizajn lat '80, AF7000 to pierwsza automatyczna AF z wbuowanym napędem i jest bardzo solidna i fajna i tania i wogle.
Już tu takie wysyłałem w gratis, jak co to wyślę po wakacjach, obiektyw też będzie, może jaki film...
Fakt, świetnie wygląda, jest tania (na allegro za 150 zł, sprawna). Porozglądam się za nią na pewno. Na szybko wcześniej wspomniana oferta: https://allegrolokalnie.pl/oferta/minol ... dobry-stan Nie kupię jej, stan nie jest zbyt dobry, ale jeśli allegro ma ją za 150zł, to ebay powinien mieć za tyle lub niewiele więcej w lepszym stanie...
technik219, Po kolei... 1. Wiem, klisze te miałem zamiar kupić później, narazie lecieć na czerni i bieli. 2. Jeden litr tego specyfiku to około 30 złotych, 5 litrów zaś 67 złotych. Wolałbym kupić pięć litrów i wylać 2 litry, niż stracić 23 złote. Uważam, że zakup większego opakowania ma sens, w końcu 37 złotych to nieduża różnica za 5 razy więcej tego samego... 3. Olympusa Trip nie znalazłem, poza tym, była to deska ratunkowa gdyby nie udało się znaleźć czegoś innego. 4. Wolałbym Mustanga Shelby ;-) 5. Możliwe, nie zaprzeczam. 6. Lepsze zdjęcie, czyli takie, które wywołuje skrajne uczucia... Była to jedynie przenośnia, że jeśli aparat w normalnych sytuacjach robi zdjęcia w jakości przewyższającej bulwę buraka ćwikłowego, to wprawiony fotograf zrobi tym aparatem niezłe zdjęcia. Wiadomo, lepiej mieć możliwie najlepszy sprzęt, ale ważna jest także kreatywność. 7. Nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo nie miałem styczności...
Oczywiście doceniam rady, które otrzymałem. Myślałem o aparacie analogowym w kontekście(jak już mówiłem) Polaroidów, jednak pewnie taka "zabawka" trafiłaby na półkę dość szybko, koszty kasetek są zbyt duże, mój portfel już był gotowy do ucieczki :mrgreen: . Spodobały mi się bardzo aparaty analogowe i wywoływanie samemu, po prostu chciałbym spróbować. Każde doświadczenie, nawet takie, jest dobre, przynajmniej tak mi się wydaje.
aka pisze: 21 sie 2020, 17:46
J.A. pisze: 21 sie 2020, 16:43 Ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał
Łagodnie powiedziane.
Potorikku... pisze: 21 sie 2020, 16:36 Kupię w takim razie Minoltę, jest w rozsądnej cenie i na pewno posłuży.
To nie jest dalmierz, niestety, i jest na tę nieszczęsną baterię 1.3V.

Patryk, ogarnij się, bo nie będziesz zadowolony z wyniku tak chaotycznego wybierania. ;-)
Faktycznie, nie dalmierz i na tą baterię... Kurczę :-/ . Będę szukał dalej, właśnie Minolty AF7000, spodobała mi się.
Imperitus pisze: 21 sie 2020, 18:19
J.A. pisze: 21 sie 2020, 16:43 Ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał prawda Imperitus?
A kurde, nie przyjrzałem się że to bez dalmierza jest :oops:
I w dodatku facet nie udziela gwarancji rozruchowej także mi to śmierdzi...
Każdy robi błędy, dobrze, że brak dalmierza został w porę zauważony. Chociaż do zakupu mi się nie pali, zamówiłbym ją jutro/pojutrze, żeby jeszcze przespać się z tematem....
Imperitus pisze: 21 sie 2020, 18:24 Potorikku..., aka mądrze prawi, chyba sam nie wiesz czego chcesz
Określ sobie jakie zdjęcia chciałbyś robić, gdzie, jaki obiektyw byłby odpowiedni...
Bardzo podoba mi się Street Photo, dlatego początkowo interesowałem się dalmierzami, które ponoć są do tego celu całkiem dobre. Co sądzicie o ofercie z ebay'a na Yasię 35 (nie gsn)? Nie kupię jej raczej, ale raczej pytam pod kątem przyszłości. Czy ta AF 7000 nadawałaby się do właśnie Street Photo?
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Imperitus »

Potorikku..., miałem Minoltę Maxum 7000, bardzo dobry pomiar światła,
bardzo szybki autofocus jak na pierwszą konstrukcję tego typu. Kupisz jakiś szeroki kąt i do streeta będzie :-)
A co do chemii- lepiej się śpiesz, wywoływacz ma określony okres przydatności, może być że wylejesz nie dwa litry a 4 ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Potorikku...
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2020, 01:07

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Potorikku... »

Imperitus pisze: 21 sie 2020, 20:41 Potorikku..., miałem Minoltę Maxum 7000, bardzo dobry pomiar światła,
bardzo szybki autofocus jak na pierwszą konstrukcję tego typu. Kupisz jakiś szeroki kąt i do streeta będzie :-)
A co do chemii- lepiej się śpiesz, wywoływacz ma określony okres przydatności, może być że wylejesz nie dwa litry a 4 ;-)
To prawda, z wywoływaczem trzeba się spieszyć, będzie jeszcze większa motywacja do trzaskania zdjęć ;-) . Popatrzę Minoltę Maxum 7000 bardzo dokładnie, po krótkich poszukiwaniach znalazłem coś takiego: https://www.ebay.co.uk/itm/303626186783
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: wosk »

"Popatrzę Minoltę Maxum 7000 bardzo dokładnie..."
Chcesz taką za darmo, tzn za koszty przesyłki? Z kitowym szkłem - wiem, będziesz musiał kupić coś lepszego, jeśli Ci system będzie pasował...
ODPOWIEDZ