PFT - zajęcia w ciemni - Warszawa

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

kayaman
-#
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2007, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PFT - zajęcia w ciemni - Warszawa

Post autor: kayaman »

Witajcie,

Wiem, że kilka osób pytało kiedyś na forum o takie zajęcia ciemniowe w Domu Kultury.
Otóż będę miał przyjemność prowadzić takie kursy od października na które chętnych zapraszam.

Info jest tutaj: http://www.wywolywanie.com/kursy.php

Dodatkowo będzie można wynająć ciemnię na swoje potrzeby.
Opis sprzętu podam w terminie późniejszym gdyż pomieszczenie do ciemni na razie się tworzy i cały sprzęt mam popakowany i trudno mi to wszystko ogarnąć.
Generalnie mogę dziś powiedzieć, że będzie kompletna i użyteczna ciemnia wyposażona w dwa lub trzy powiększalniki do 6x9 (czeskie), optyka Rodenstock, mokry stół, zlew, kuwety przystosowane do formatu 30/40 włącznie, koreksy Paterson, w ramach zajęć materiały fotograficzne i manualne aparaty do 135 i 120.
boskijacus
-#
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2010, 21:05
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: boskijacus »

Jest już jakiś terminarz? jakby było w godzinach późnych popołudniowych, czyt. 19 chętnie bym się podłączyl :)
I jeszcze jedno, czy ew. będzie powiększalnik do 4x5"?
kayaman
-#
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2007, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kayaman »

Terminarz się tworzy. tak to będzie w tych godzinach. Nie wcześniej niż 18.
4x5" powiększalnik może będzie w przyszłości. Jak się stworzy odpowiednio zaawansowana grupa.
Zapisy tylko na podanego mejla poproszę.
boskijacus
-#
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2010, 21:05
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: boskijacus »

Mail wysłany :) Liczę na te późne godziny bo o 18 to ja dopiero pracę konczę, a jeszcze trzeba dojechać :)
Awatar użytkownika
skrystos
-#
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2010, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrystos »

Powiększenia z 4x5 można zrobić zawsze sobie u mnie ;) Chętnie pomogę a co! A co do kursów to może i ja bym się przeszedł. Niby sobie radzę ;) ale... Będą jakieś zajęcia dla kogoś co ktoś ogarnia? :)
kayaman
-#
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2007, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kayaman »

Jasne. Jeśli znajdą się 3-4 osoby ogarniące stworzymy grupę zaawansowaną no albo zajęcia indywidualne.
Skrystos ty Mi się wydaje jednak mocno ogarniasz sprawę skoro powiększenia 4x5 cala robisz :)
Awatar użytkownika
skrystos
-#
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2010, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrystos »

Nie tak mocno, po prostu mam dużą determinację :) Ale np, chętnie bym poszedł by ktoś pokazał mi co można zrobić na papierze multigrade. Póki co wszystko co robię to na stałogradacyjnym, bawić się tam bawię a to w maskowanie a to dorabianie winietki itd, ale it's not enaugh ;)
kayaman
-#
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2007, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kayaman »

Skoro robisz na stałogradacyjnych i wychodzi dobrze to jest właściwa droga do nauki. W takim razie z multigradacyjnymi poradzisz sobie bez problemu. Ot dochodzi praca z filtrami.
Będziemy zaczynami od wywoływania filmów i stałogradacyjnych chyba, że znajdzie się grupa 3 osób tak zaawansowanych jak ty.
A w ogóle to zostały tylko 3 miejsca do listy rezerwowej albo na indywidualne zajęcia. Są już osoby na trzy grupy.
Awatar użytkownika
skrystos
-#
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2010, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrystos »

Spoko mnie się nie pali :) Póki co mam się czym bawić więc nie ma problemu a czasu jak na lekarstwo. Ale za czas jakiś... będę monitorował jak wygląda sytuacja :)
ODPOWIEDZ