PC TEA a Negatywy Fomy

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: PPaweł »

shredderr pisze: 14 gru 2021, 16:31 samowar to taka wersja garnka, gdzie osiągasz temp. wyższą, od temperatury wrzenia wody
Samowar to jest taki czajnik z piecykiem węglowym w środku do robienia herbaty z grilla. A szybkowar to owszem, to jest to, co mówisz, ale jakoś nie widzę, jak to urządzenie miałoby być wykorzystywane do _kąpieli_wodnej_, co zakłada chyba jakiś dostęp z zewnątrz, żeby na przykład to coś kąpanego zamieszać.
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: shredderr »

PPaweł pisze: 14 gru 2021, 19:49
shredderr pisze: 14 gru 2021, 16:31 samowar to taka wersja garnka, gdzie osiągasz temp. wyższą, od temperatury wrzenia wody
Samowar to jest taki czajnik z piecykiem węglowym w środku do robienia herbaty z grilla. A szybkowar to owszem, to jest to, co mówisz, ale jakoś nie widzę, jak to urządzenie miałoby być wykorzystywane do _kąpieli_wodnej_, co zakłada chyba jakiś dostęp z zewnątrz, żeby na przykład to coś kąpanego zamieszać.
o właśnie, szybkowar, pomyliłem pojęcia, dzięki za czujność :-)
A co, jeśli do "kąpieli wodnej" użyć substancję o temperaturze wrzenia wyższej od wody ? Wystarczy pomyśleć...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: J.A. »

shredderr pisze: 14 gru 2021, 21:08 o właśnie, szybkowar, pomyliłem pojęcia, dzięki za czujność
A co, jeśli do "kąpieli wodnej" użyć substancję o temperaturze wrzenia wyższej od wody ? Wystarczy pomyśleć...
Byle nie palnej, albo o bardzo wysokiej temperaturze zapłonu. Może być glikol etylenowy. Czyli płyn do chłodnic.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 14 gru 2021, 19:49 herbaty z grilla
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: Ms. Robot »

J.A. pisze: 14 gru 2021, 18:59 Bzdura. Szerokość geograficzna nie ma tu nic do rzeczy, tylko wysokość nad poziomem morza. Na K2 woda wrze w około 60 °C, u wybrzeży Sri Lanki na Oceanie Indyjskim będzie to ok 100 °C.

J.A., czyli żadna bzdura, napisałam że może wrzeć w mniejszej temperaturze, ale nie widzę miejsca na planecie Ziemia, gdzie woda może wrzeć dopiero w 121 stopniach Celcjusza i w tym wypadku wydaje mi się że racja będzie po mojej stronie, a nawiązałam do wypowiedzi Pana z Monachium.

a mówienie K2 jest zbyt imperialne jak na dziś, góra się nazywa Czogori i nikt tam wody raczej nie gotuje.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: J.A. »

Koniec rozmowy.
Nawet nie potrafisz odróżnić szerokości geograficznej od wysokości n.p.m.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2021, 10:42 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: Imperitus »

shredderr, chemicy używają w takich sytuacjach oleju mineralnego z tego co mi wiadomo
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: Ms. Robot »

J.A., cóż jestem tylko kobietą, ale się mylisz jeśli chodzi o ciśnienie
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: LD »

rbit9n pisze: 13 gru 2021, 20:33 mnie się udało, dzięki mieszadłu magnetycznemu, jak pisałem robiłem cykl, grzanie do 95 st. C, mieszanie, kiedy temperatura spadała do 85 st. C - grzanie i mieszanie. zasadniczo przy robieniu PC-TEA kwas L-askorbinowy sypać najlepiej porcjami, po rozpuszczeniu poprzedniej dozy.
Wczoraj obejrzałem świeży film dodany przez Johna Fincha https://www.youtube.com/watch?v=H8jo2iZTcfM. Dobry instruktaż ale mam zastrzeżenia. Fenidon rozpuszcza w glikolu propylenowym. Robi !% roztwór fenidonu, później do 100ml TEA dodaje 25ml fenidonu rozpuszczonego w glikolu. To co mnie niepokoi to to że na końcu podaje rozcieńczenie 1+50. Wg mnie popełnia błąd bo dodał aż 25% glikolu a proporcje zachowuje jak w oryginale. Czy nie powinno być 1,25 + 50 ?
Następna sprawa to jako powód takiego podgrzewania, stopniowego i do niskiej temperatury, podaje utratę właściwości vitaminy C i fenidonu. Twórca tego wywoływacza P.G. zaleca rozgrzanie TEA do 120 stopni Celsjusza a tu wręcz przeciwnie.
Co o tym sądzisz?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: aka »

LD pisze: 22 cze 2022, 07:57 rozgrzanie TEA do 120 stopni Celsjusza
Fenidon można rozpuścić w glikolu, ok. Nie można znaleźć sposobu na rozpuszczenie kwasu askorbinowego w czymś tak by uniknąć podgrzewania TEA?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: oKuba »

LD pisze: 22 cze 2022, 07:57 Dobry instruktaż ale mam zastrzeżenia.
Lubie ogladac jego vlogi i kupilem tez jego ksiazke, ale czasami zdarza mu sie popelniac rozne bledy. Przy skladaniu jakiegos wywolywacza np. uzywal lyzeczki do herbaty wkladajac ja tzn. ta sama raz po raz do kolejnych opakowan z odczynnikami. Nie jestem chemikiem, ale na takie szczegoly zwracam uwage
miki11
-#
Posty: 1459
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: miki11 »

oKuba pisze: 22 cze 2022, 17:36 np. uzywal lyzeczki do herbaty wkladajac ja tzn. ta sama raz po raz do kolejnych opakowan z odczynnikami
Widocznie to była jakaś dedykowana łyżeczka :-)
_________________
Łatwe nie cieszy
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: oKuba »

miki11, Tak dedykowana do wszystkich odczynnikow rownoczesnie. Cud nie lyzeczka ;-)
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: oKuba »

LD pisze: 22 cze 2022, 17:38 Wg mnie popełnia błąd bo dodał aż 25% glikolu a proporcje zachowuje jak w oryginale. Czy nie powinno być 1,25 + 50 ?
Ale wracajac do pytania. Wedlug receptury TEA to tylko aktywator i antyoksydant, wiec mam wrazenie, ze receptura jest ok
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: J.A. »

LD pisze: 22 cze 2022, 07:57 Robi !% roztwór fenidonu, później do 100ml TEA dodaje 25ml fenidonu rozpuszczonego w glikolu. To co mnie niepokoi to to że na końcu podaje rozcieńczenie 1+50. Wg mnie popełnia błąd bo dodał aż 25% glikolu a proporcje zachowuje jak w oryginale. Czy nie powinno być 1,25 + 50 ?
Popełnił błąd. Zmienił proporcje. I żeby było weselej, to zachował je dla witaminy, a nie dla fenidonu. Czyli w sumie zmodyfikował wywoływacz, pytanie jakie ma to znaczenie. Czas i tak trzeba sobie samemu ustalić.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ