PC TEA a Negatywy Fomy

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: LD »

rbit9n pisze: 22 cze 2022, 21:03 nie mamy większego rozcieńczenia, gość wziął 75 ml TEA i 25 ml PG, co łącznie daje 100 ml rozpuszczalników.

w 25 ml PG można uprościć, że jest 0,25 g fenidonu, natomiast w 75 ml TEA jest 9g kwasu L-askorbinowego, teoretycznie powinno być 8,88g, ale można pominąć. ogólnie chłop zrobił dobrze i proporcję na roboczy też ma dobrą.
Moja pomyłka była taka że przyjąłem 100ml zamiast 75ml ale nie zmienia to faktu że nie jest to zgodne z oryginałem P.G. bo Vit.C tam była rozpuszczana w 100ml TEA. Sam mi tłumaczyłeś jaka jest rola TEA w tym wywoływaczu, glikol jest obojętny.
Ale to już jest nieważne bo Finch napisał mi że zrobił test i wziął skład oryginalny i swó,j zmierzył pH obu, wynik był taki sam tj. 10,08. Test pokazał że buforujące pH TEA jest takie samo.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: oKuba »

rbit9n pisze: 22 cze 2022, 22:33 Paterson robił takie mieszadełka
Takich dokladnie jak na filmie nie spotkalem, ale faktycznie z plaska koncowka w dolnej czesci byly
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: LD »

Odgrzewam temat. PCTEA zrobiona w czerwcu tego roku padła. Negatyw wyszedł bardzo cienki. Tak samo napisy są lekko szare.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: J.A. »

To słabo. W końcu jedną z zalet wywoływacza miał być długi termin przydatności.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: aka »

J.A. pisze: 12 lis 2022, 11:25 To słabo. W końcu jedną z zalet wywoływacza miał być długi termin przydatności.
Ciekawość mną powodowała by posiąść porcję 510-pyro. Zobaczymy jak z tą legendarną trwałością roztworów w TEA.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: rbit9n »

wołałem w tamtym tygodniu w PC-TEA z KBr i wszystko wyszło cycuś glancuś. robiłem gdzieś w styczniu.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: LD »

rbit9n pisze: 19 lis 2022, 14:57 wołałem w tamtym tygodniu w PC-TEA z KBr i wszystko wyszło cycuś glancuś. robiłem gdzieś w styczniu.
Mi się trafiły dwa negatywy niedowołane w PC-TEA, po raz trzeci nie chciałbym stracić negatywów. Dalej zastanawiam się nad przyczyną. Masz może jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: rbit9n »

moim zdaniem dość dziwne, żeby padł koncentrat w środowisku bezwodnym. sprawdziłbym pod kątem wody użytej do rozcieńczenia. pokusiłbym się o test kroplowy, który opisywał kol @technik219 . czyli na kawałek filmu dajesz co pół minuty po kropli wywoływacza w rozcieńczeniu roboczym, widać wówczas czy działa i jak bardzo.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: LD »

rbit9n pisze: 19 lis 2022, 16:04 moim zdaniem dość dziwne, żeby padł koncentrat w środowisku bezwodnym. sprawdziłbym pod kątem wody użytej do rozcieńczenia. pokusiłbym się o test kroplowy, który opisywał kol @technik219 . czyli na kawałek filmu dajesz co pół minuty po kropli wywoływacza w rozcieńczeniu roboczym, widać wówczas czy działa i jak bardzo.
Do rozcieńczania używam wody demineralizowanej tej samej od lat. Używam jej też do innych wywoływaczy. Pójdę za radą i zrobię jeszcze raz nową porcję i przed użyciem będę "kropelkował".
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

PC TEA a Negatywy Fomy

Post autor: J.A. »

LD, z tym, że nie co pół minuty, a co 1/10, docelowego czasu wywoływania.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ