Parodinal

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

msierak
-#
Posty: 162
Rejestracja: 26 lis 2008, 08:19
Lokalizacja: Wrocław

Parodinal

Post autor: msierak »

W czwartek zabrałem się za robienie parodinala. 100 ml wody, 20g siarczynu sodu, 8g wodorotlenku sodu i 6 tabletek paracetamolu 500mg + 60mg wypełniaczy. Zmieszałem wszystko po kolei. Po odczekaniu dwóch dni okazało się, że substancji ciekłej zostało 60ml, reszta wykrystalizowała się w wielką kupę wielkich płaskich kryształów, które rozpuściły się dopiero w jakimś litrze wody. No więc odsączyłem to, dolałem 40 ml tych rozpuszczonych resztek. Wywoływacz ma konsystencję rozrzedzonego syropu i jest czarny, po rozpuszczeniu 1+25 ma wygląd coli. Przed chwilą wywolałem triksa 1+25 7 minut i wygląda na ładnie, może tylko trochę za krótko, wywołanego, ale ma mały kontrast i wygląda jakby nie zatracił żadnych szczegółów. Martwi mnie tylko fakt, że rozbiegówka powinna być czarna, natomiast jest ciemno-szara i pół przezroczysta.
Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym wywoływaczem?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Wszystko dobrze, ale wydaje mi się, że dałeś tylko połowę tabletek Paracetamolu. W przepisach znalazłem 30 tab./500mg na 250 ml wody, więc na 100 ml powinno być 12 tabletek.
Przepis znalazłem tu: http://www.apug.org/forums/archive/inde ... 22682.html (ostatni post). Nic tam nie ma o krystalizacji... chyba...
Lux mea lex
msierak
-#
Posty: 162
Rejestracja: 26 lis 2008, 08:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: msierak »

Dałem 12 tabletek, czyli 6 gramów. Na butelce miałem napisane 6g dlatego mi się pochrzaniło. Proporcje był takie jak trzeba było.
ODPOWIEDZ