Paracetinal czyli Rodinal z Paracetamolu

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

GeniuG
-#
Posty: 24
Rejestracja: 01 lis 2013, 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: GeniuG »

Jasiek Matacz pisze:Hej,
Ma ktoś sprawdzony sposób na wywołanie HP5+ 400 w Rodinalu? Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś podpowiedział czas i machanie tak by wyszło dobrze ;-)
Ja raz wołałem hp5+ w rodinalu 1:50 wg. digitaltruth 11min 20°C 5 fikołków co minute i wyszło spoko jak na moje amatorskie oko:)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Jasiek Matacz pisze:Hej,
Ma ktoś sprawdzony sposób na wywołanie HP5+ 400 w Rodinalu? Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś podpowiedział czas i machanie tak by wyszło dobrze ;-)

HP5+ 400@400
Rodinal 1:100
20*C 22'00''
0-1'+2x/5'


czyli rozcieńczenie 1:100, temperatura 20°C, czas 22 minuty, mieszanie ciągłe przez pierwszą minutę, potem dwa fikołki co pięć minut. aczkolwiek zazwyczaj trzymałem się starej reguły, że im zimniejszy rodinal tym lepszy, dlatego najczęściej wołałem w łaźni wodnej w temp. 18°C. niestety przykładów w sieci nie mam zbyt wielu.

Hubert (dadan_mafak) podawał kiedyś recept na wołanie hp5+ w rodinalu 1:25, ale to gdzieś na AT jest, więc nie bardzo chce mnie się szukać.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Dzięki za pomoc, przekazałem znajomemu co potrzebował a nie ma tu(jeszcze) konta ;-)
ODPOWIEDZ