Palnik

Praca w studio fotograficznym - problemy i wasze doswiadczenia

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Palnik

Post autor: nipen »

Naprawdę, nikt nie używa lamp studyjnych, żeby w ramach pomocy wziąć linijkę i zmierzyć palnik?
ff, mf, lf
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Palnik

Post autor: mrek »

Ja używam ale moja lampa studyjna jest z ub wieku i od prywaciarza (w tym wypadku to pozytywne określenie!). Producent sprzętu studyjnego wydrukował na niej dane kontaktowe: tel grzecznościowy xxxxxxxx
Kto jeszcze pamięta co to było, taki telefon? :-D
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Palnik

Post autor: nipen »

Moja też z tamtego wieku, ale z uwagi na ceny, szukam zamiennika. Lampa to elinchrom 1000, a usiłuję się dowiedzieć, jaki jest rozmiar rury w Quantuum Pulse 1200. Palnik oryginalny ma śr. zew. ok.6.5, wewnętrzanok. 3.8, średnica rury ok. 0.9 cm.., bieguny to drut.
ff, mf, lf
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Palnik

Post autor: Fikumiku »

może napisz do producenta, firmy quadralite? :)
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Palnik

Post autor: nipen »

Próbowałem się dodzwonić, ale nie są skorzy do pogaduch.
ff, mf, lf
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Palnik

Post autor: nipen »

Dla informacji innych- dobrałem palnik z Quantuum 1200, jest niewiele większy i druty ma zakończone sprężystymi tulejkami, ale po usunieciu i lekkim podgięciu drutów, pasuje.
ff, mf, lf
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Palnik

Post autor: mrek »

Sam naprawiasz?
Nas co zepsutego byś stawiał w ponad 20 letniej lampie, która z czterech mocy błysku ma tylko 3x słabo, a na max mocno?
Kondensatory czy elektronika?
Sprawdziłem, podobne parametrami kondensatory z Chin to koszt ok 600 zl
Producent lampy po konsultacji @ stwierdził, że koszt naprawy może przekraczać wartość nowej lampy.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
piday
-#
Posty: 117
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Palnik

Post autor: piday »

A nie lepiej zmierzyć, nawet zwyczajnie multimetrem, jak się sprawują te kondensatory niż zgadywać?
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Palnik

Post autor: mrek »

piday pisze: 22 gru 2018, 23:49 A nie lepiej zmierzyć, nawet zwyczajnie multimetrem, jak się sprawują te kondensatory niż zgadywać?
No może i lepiej ale mój znajomy zdolny elektronik (umie np przylutować ułamaną nóżkę do procesora) nie ma urządzeń do tak wysokich napięć jakie panują w tych kondensatorach. A moja wiedza i doświadczenie elektroniczne zaczyna się na 1.5V i sięga w porywach do 240V (-:
Więc jak każdy Polak "idę się leczyć do internetu". Gdy parę osób opowie, że u nich po 20 paru latach padły kondensatory, przyjmę, że mam taką samą chorobę :-D, której koszty leczenia to 600 zł. + cło na rzeczy z Chin.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ