oświetlenie na początek

Praca w studio fotograficznym - problemy i wasze doswiadczenia

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

českotěšínský
-#
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2021, 09:49
Lokalizacja: Tschechoslowakei

oświetlenie na początek

Post autor: českotěšínský »

4Rider bardzo dziękuję!!! shredderr dziękuję również, próbowałem *chałupniczo* ale nie do końca jestem zadowolony z efektów,
Panowie wielkie dzięki, Ct
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

oświetlenie na początek

Post autor: Z_photo »

českotěšínský pisze: 09 sty 2022, 19:32 ... czy ktoś z Was zna jakieś fajne sposoby, domowe na uzyskanie światła punktowego, ...
Jedno z wielu możliwych rozwiązań: https://www.youtube.com/watch?v=Jzsgypn3aBk
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

oświetlenie na początek

Post autor: rbit9n »

skąð tyle słomek teraz wziąć plastikowych ;)
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
českotěšínský
-#
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2021, 09:49
Lokalizacja: Tschechoslowakei

oświetlenie na początek

Post autor: českotěšínský »

Z_photo super pomysł ala Adam Slodowy! Oczywiscie sprobuje, dziekuje bardzo
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

oświetlenie na początek

Post autor: 4Rider »

Cieszę się że pomogłem, ale to byłby już koniec ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
www.artgeko.pl
-#
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2022, 16:12
Kontakt:

oświetlenie na początek

Post autor: www.artgeko.pl »

Bardzo tanie rozwiązanie to rolka po papierze toaletowym i czarny papier.
Fotografia produktowa - www.artgeko.pl
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

oświetlenie na początek

Post autor: Z_photo »

www.artgeko.pl pisze: 23 cze 2022, 16:19 Bardzo tanie rozwiązanie to rolka po papierze toaletowym i czarny papier.
Rolka po papierze toaletowym ma w fotografii szerokie zestosowanie: skanowanie-negatywu-metoda-fotograficzn ... 15786.html

;-)
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

oświetlenie na początek

Post autor: miki11 »

Z_photo pisze: 23 cze 2022, 16:39 Rolka po papierze toaletowym ma w fotografii szerokie zestosowanie
Obok mnie już leży wykonana w połowie rolka toaletowa w wersji de luxe, z zewnątrz oklejona naturalną, czarną skórą. Pozostał środek do wyklejenia czarnym matowym materiałem i dwa ringi na końcach.
_________________
Łatwe nie cieszy
www.artgeko.pl
-#
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2022, 16:12
Kontakt:

oświetlenie na początek

Post autor: www.artgeko.pl »

miki11 pisze: 23 cze 2022, 22:15
Z_photo pisze: 23 cze 2022, 16:39 Rolka po papierze toaletowym ma w fotografii szerokie zestosowanie
Obok mnie już leży wykonana w połowie rolka toaletowa w wersji de luxe, z zewnątrz oklejona naturalną, czarną skórą. Pozostał środek do wyklejenia czarnym matowym materiałem i dwa ringi na końcach.
Koniecznie pochwal się potem swoim dziełem :D
Fotografia produktowa - www.artgeko.pl
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

oświetlenie na początek

Post autor: Ms. Robot »

www.artgeko.pl pisze: 24 cze 2022, 09:27 Koniecznie pochwal się potem swoim dziełem :D
Oj tak, tak, nie ma jak polska prowizorka i chałtura.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

oświetlenie na początek

Post autor: miki11 »

Ms. Robot pisze: 24 cze 2022, 11:32 Oj tak, tak, nie ma jak polska prowizorka i chałtura.
Jest już ocena przedmiotu, który jeszcze nie został ukończony :-) Wiadomo, najlepiej w ciemno. Co za dno...
_________________
Łatwe nie cieszy
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

oświetlenie na początek

Post autor: Ms. Robot »

miki11 pisze: 24 cze 2022, 15:50 Jest już ocena przedmiotu, który jeszcze nie został ukończony
Nie ocena przedmiotu, a projektu sięgającego dna inżynierskiego - gdybyś chwilę pomyślał to byś wiedział
i może zwrócił uwagę, że to raczej opis zjawiska, niż nawiązanie do twoich prób wykorzystania odpadów z ubikacji,
no ale do tego musiałbyś mieć dystans do siebie, mniej egocentryzmu i buty, a więcej empatii i inteligencji emocjonalnej.
A te ciągłe próby obrażania mej osoby sięgają dna mentalnego - chociaż jesteś w tym dość zabawny fiki-miki-XD-11.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

oświetlenie na początek

Post autor: PPaweł »

miki11 pisze: 23 cze 2022, 22:15 Obok mnie już leży wykonana w połowie rolka toaletowa w wersji de luxe, z zewnątrz oklejona naturalną, czarną skórą. Pozostał środek do wyklejenia czarnym matowym materiałem i dwa ringi na końcach.
Czarnym matowym? A nie błyszczącym karmazynowym?

Chyba, że pomyliły mi się zastosowania.
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

oświetlenie na początek

Post autor: Z_photo »

Ms. Robot pisze: 24 cze 2022, 16:20 Nie ocena przedmiotu, a projektu sięgającego dna inżynierskiego - gdybyś chwilę pomyślał to byś wiedział
i może zwrócił uwagę, że to raczej opis zjawiska, niż nawiązanie do twoich prób wykorzystania odpadów z ubikacji,
(...)
"W d... byłaś, g... widziałaś". ;-)

Tektura podobna do tej, z której wykonano rolkę to szeroko stosowany materiał konstrukcyjny, którego wykorzystanie jest w wielu przypadkach uzasadnione. Przykładem może być w pełni funkcjonalny, ponad 40 letni kuferek wykonany z powleczonej syntetyczną "skórą" tektury: https://photos.app.goo.gl/5yJh5ngpRiyBBy1X6
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

oświetlenie na początek

Post autor: Ms. Robot »

Z_photo pisze: 24 cze 2022, 18:44 ponad 40 letni kuferek z powleczonej syntetyczną "skórą" tektury
Przecież takie kuferki to zwykły szmelc, znajomy sprzedawca zawsze to wciska w jakimś zestawie jako gratis byle się tylko tego pozbyć.
Próbowałeś to kiedyś nosić? Jedynie w bagażniku pojazdu się sprawdza, ale jednak wolę szczelne aluminiowe (nie te najtańsze!),
bo jak bywam w d... fotografując g... (jak wspomniałeś) to różne warunki bywają i się nie rozmięknie jak odpadów z wc lub tektury,
a nawet przez rzekę można się bez strachu o sprzęt przeprawić.
Z_photo pisze: 24 cze 2022, 18:44 może być w pełni funkcjonalny
Wiem różne są standardy, niektórzy do tej pory fotografują Zenitami i innym ruskim szmelcem czy też z demoludów.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
ODPOWIEDZ