Optyka w rozumieniu laika

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

pawlo-b
-#
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2020, 19:59

Optyka w rozumieniu laika

Post autor: pawlo-b »

Imperitus pisze: 26 lip 2020, 08:31 pawlo-b, no to Ty proszę wyjaśnij to:
https://youtu.be/VwOIggnU878
Samolot 0-G Spadanie jest szybsze od nacisku cząsteczek, stąd efekt braku nacisku grawitacyjnego.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Optyka w rozumieniu laika

Post autor: Imperitus »

pawlo-b pisze: 26 lip 2020, 17:58 Samolot 0-G Spadanie jest szybsze od nacisku cząsteczek, stąd efekt braku nacisku grawitacyjnego.
Trochę długo to trwa jak na lot paraboliczny :-P
Spadek swobodny to z reguły około 23 sekundy, ale tu mnie masz- to w zasadzie mogłoby być to. Co to jest "nacisk cząsteczek"? Zawoalowane określenie grawitacji której tak bardzo się boisz?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Optyka w rozumieniu laika

Post autor: 4Rider »

A może singlet Higgsa coś tam namieszał?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
pawlo-b
-#
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2020, 19:59

Optyka w rozumieniu laika

Post autor: pawlo-b »

4Rider pisze: 26 lip 2020, 18:30 A może singlet Higgsa coś tam namieszał?
singlet Higgsa, to nowo odkryta cząsteczka, a czy w rzeczywistości odkryta? Jak wspomniałem interesuję się astronomią i działaniem praw natury, dlatego też pytam tutaj jakie jest Wasze zdanie na temat prawdziwości prezentowanych tutaj grafik widzianych bystrym okiem fotografa.
pawlo-b
-#
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2020, 19:59

Optyka w rozumieniu laika

Post autor: pawlo-b »

Imperitus pisze: 26 lip 2020, 18:20
pawlo-b pisze: 26 lip 2020, 17:58 Samolot 0-G Spadanie jest szybsze od nacisku cząsteczek, stąd efekt braku nacisku grawitacyjnego.
Trochę długo to trwa jak na lot paraboliczny :-P
Spadek swobodny to z reguły około 23 sekundy, ale tu mnie masz- to w zasadzie mogłoby być to. Co to jest "nacisk cząsteczek"? Zawoalowane określenie grawitacji której tak bardzo się boisz?
Moja teoria grawitacji, jak już nadmieniłem, to nie jest przyciąganie ciał, ale nacisk cząsteczek na ciała znajdujące się w przestrzeni. W podręcznikach szkół średnich, wyższych w czasach do II Wojny Światowej były uwzględnione cząsteczki eteru, jako nośniki energii i nie wiedzieć dlaczego ta teoria nagle po wojnie została wyrzucona do kosza. W samolocie Zero-G jest stały nacisk cząsteczek przestrzeni, które mają określonej wartości prędkość oddziaływania skierowaną ku Ziemi, kiedy samolot pikując w dół przekracza wartość prędkości owych cząsteczek, wtedy cząsteczki tracą możliwość nacisku na ciało znajdujące się w przestrzeni wewnątrz samolotu i ciała znajdujące się w takiej sytuacji zaczynają lewitować. Taką Ci daję, bardziej szczegółową odpowiedź na Twoje pytanie.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Optyka w rozumieniu laika

Post autor: Jerzy »

Dobra, pośmialiśmy się, wystarczy. Zamykam temat i przypominam, że to nie jest Hyde Park. A nawet on działa dzięki osiągnięciom klasycznej nauki.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Zablokowany