Oczyszczacz powietrza

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

djko
-#
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Oczyszczacz powietrza

Post autor: djko »

Witam! Mam pytanie do drogich forumowiczów, czy ktoś może używa w swojej ciemni czegoś takiego jak oczyszczacz powietrza? Jeśli tak, to jak to się zdaje?

Pozdrawiam ;]
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Ja mam nawiew świeżego powietrza. Choć trochę szumi, czuję różnicę gdy jest wyłączony - po paru godzinach jest lekko zakręcony :)

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
djko
-#
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: djko »

Mi chodzi o taki oczyszczacz w sensie który usuwa kurz z powietrza, jak np. http://www.allegro.pl/item806327654_ocz ... gikow.html , dzięki któremu nie ma kurzu który się osadza na powiększalniku, albo coś?

Pozdrawiam!
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

on nie sluzy do oczyszczania powietrza z kurzy jako takiego
to filtr dla alergików ( przydalby mi sie taki ) który oczyszcza powietrze z alergenów, zdrobinek ktore wnikają w uklad oddechowy ( straszna sprawa, sobotnią noc meczylem sie w zakocionym pokoju, myslałem ze kojfne )
raczje nie spelni swojego zadania w Twoim zalozeniu
potrzebowal bys czegos co by wzbijalo kurz, tworzylo rych powietrza rpzez co mogło by go wyłapywac.
mysle ze ogolnie pomysł sredni w do realizacji
Awatar użytkownika
Samel
-#
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Samel »

rzecz która bardzo pomaga w utrzymaniu czystości w ciemni to wysoka wilgotność powietrza.

ja stosowałem parowniczki elektryczne. takie które tworzą parę w naczynku i takie tam. na allegro nazywają to jonizatorem.
kurz wtedy osiada na powierzchniach płaskich, ale nie wzbija się tak łatwo jak w bardzo suchym pomieszczeniu. więc wystarczy przejechać po blatach i podłodze wilgotnym ręcznikiem i większości kurzu z ciemni nie ma.
"Prostota lecz nie prostactwo!"

na tym pracuję:
Bronica SQ-Ai, Zenzanon 80 mm
Ikoflex IIa, Tessar 75mm
Practica LTL3 cośtam 50mm
Durst L1200, 50mm Schneider i 80mm Rodagon
volcanoadam
-#
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:33
Lokalizacja: Birmingham, UK

Post autor: volcanoadam »

Jonizator faktycznie pomaga pyłkom osiadać na powierzchniach, ale powietrza nie nawilża tylko jonizuje ujemnie.
ODPOWIEDZ