Obiektywy do dalmierzowego Kieva

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Obiektywy do dalmierzowego Kieva

Post autor: skytruck »

Serwisant, który naprawiał mojego Kieva 4 w którym nie bardzo działał system ogniskowania (bardzo duży opór przy zbliżaniu się do bliskich odległości ogniskowania) w przypadku, gdy podpięte były obiektywy inne jak standardowy (dla standardu nie było problemu) stwierdził, że przyczyną uszkodzenia były obiektywy montowane do zewnętrznego bagnetu.
Ponieważ nie bardzo mam ochotę posyłać aparat ponownie do serwisu mam pytanie: na co uważać podczas zmiany obiektywów, w jaki sposób je zmieniać aby nie zafundowac korpusowi kolejnej wycieczki do mechanika.
Obiektywy to Jupiter 12 i Jupiter 9.

EDIT [dzień później, czyli ileś tam strzałów znikąd; ile wie Wielki o'Rety]

Kiev poprawnie zachowuje się z Jupiterem 12, czyli płynnie i bez zacięć pozwala ogniskować, z Jupiterem 9 jest nieco gorzej, bo w przy bliskich odległościach (około 1,5 metra i mniej) opór rośnie wyraźnie; nie chcę się z tym obiektywem siłować aby czegoś wewnątrz nie zepsuć; Obiektyw poza korpusem ogniskuje płynnie; no i nie wiem co o tym sądzić; ma ktoś jakąś radę?
umarsahb
-#
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2015, 07:26

Post autor: umarsahb »

Kiev poprawnie zachowuje się z Jupiterem 12, czyli płynnie i bez zacięć pozwala ogniskować, z Jupiterem 9 jest nieco gorzej, bo w przy bliskich odległościach (około 1,5 metra i mniej) opór rośnie wyraźnie; nie chcę się z tym obiektywem siłować aby czegoś wewnątrz nie zepsuć; Obiektyw poza korpusem ogniskuje płynnie; no i nie wiem co o tym sądzić; ma ktoś jakąś radę?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Powiedzcie mi, czemu to służy? Kto na tym zyskuje?
Mówię o tym zalewie ćwierćinteligentnych* robotów.






* w tym przypadku to komplement.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

prawdopodobnie chodzi o stopkę, a właściwie o link w stopce. na razie nic nie ma, ale wkrótce kto wie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

A rejestracja potwierdzana tekstem z obrazka? Bardzo tego nie lubię, ale wydaje się być dość skuteczna?
No i oczywiście ręczne usuwanie juz istniejących robocich kont.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

to wtedy będzie wysyp "trójpostowców" tak jak na przykład na forum Anamolowi Ortodoksi. chyba zostaje tylko kasowanie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ