[K] Obiektyw do Kieva 88

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

glodny
-#
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2019, 12:13
Lokalizacja: Wrocław

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: glodny »

Jak w temacie. Pierścienie pośrednie też mogą być.
kriswojno
-#
Posty: 47
Rejestracja: 09 gru 2012, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: kriswojno »

Mam Telear 5B 5,6/250
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: mrek »

Mam Flektogon 65/2,8
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: 4Rider »

O Flektogon bardzo dobry obiektyw 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: oscylator »

Mocowanie Psix czy słoik ?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: 4Rider »

Volna 3 jest dobra i tania:
(właśnie przeglądałem i obaczyłem)

https://allegro.pl/oferta/obiektyw-woln ... 9858055259

Miałem ją z Kievem 60 i byłem raczej zadowolony 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: bakulik »

Z taką pleśnią?
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: 4Rider »

bakulik pisze: 01 gru 2020, 21:26 Z taką pleśnią?
Tak? Nie przygladalem się - ale w sumie to on powinien tyle kosztować czysty (za swój dostałem 10 filmów 120). Zatem szukać innego, ale bralbym tego flektogona powyżej - 65 mm do 6x6 jest idealne przy tym co ja robię oczywiscie..
I co prawda dziwi mnie działający K88 to biorę pod uwagę próbę odpalenia mojego P6 - tak se lezy... Ale musiałbym mu okienko chyba dorobić na pleckach...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: Nomad »

bakulik pisze: 01 gru 2020, 21:26 Z taką pleśnią?
To nie pleśń, to brud.
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: oscylator »

Brud ułożony w piękne pajęczynki ?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: technik219 »

Wołna 3 posiada tylko jeden element klejony z tyłu. Skrajna tylna soczewka jest pojedyncza, dalej element klejony, przysłona i trzy soczewki pojedyncze. O ile dobrze widzę na zdjęciach, to pajęczynka jest na wewnętrznej stronie ostatniej soczewki i myślę, że łatwo da się to zmyć. Miałem coś podobnego wewnątrz Flektogona 4/50. Spędzało mi to sen z oczu, ale któregoś dnia rozebrałem obiektyw i ściereczką lekko zwilżoną izopropanolem zeszło. Nawet ślad nie został. Cieszyłem się potem jak dziecko, bo kupiłem go za psi grosz, za 1/3 wartości. Sprzedający pewnie do dzisiaj jest przekonany, że zrobił interes życia ;-)
Lux mea lex
glodny
-#
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2019, 12:13
Lokalizacja: Wrocław

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: glodny »

Dziękuje za liczne odpowiedzi. Obiektyw jest już w drodze. Padło na Wołna 3 MC
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: 4Rider »

glodny pisze: 02 gru 2020, 19:49Wołna 3 MC
Pamiętaj że lepiej brzmi Volna 3 - nazwa daje nadzieję trzeciej wolności:
po Carze, po Związku Radzieckim i wreszcie po Putinie ;-)

I to dobry obiektyw nawet jest 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: technik219 »

4Rider pisze: 02 gru 2020, 20:18
glodny pisze: 02 gru 2020, 19:49Wołna 3 MC
Pamiętaj że lepiej brzmi Volna 3 - nazwa daje nadzieję trzeciej wolności:
po Carze, po Związku Radzieckim i wreszcie po Putinie ;-)

Wołna 3 nie jest złym obiektywem, pomijając pewną niedoróbkę techniczną dotyczącą dźwigni przymykania przysłony, obok której przy nastawach poniżej 1 metra może sączyć się "lewe światło". Należy o tym pamiętać i w razie czego odpowiednio zasłonić. Mówią Biometar... Miałem dwa biometary i jeden z nich był w porządku, drugi mydlił niemiłosiernie do przysłony 5,6. Mechanicznie jest bez zarzutu, optycznie mieści się w kategorii "solidna czwórka".
Pamiętam jak niegdyś wybrzydzano na radziecką optykę, mlaskając na widok "enerdowskiej". To były jakieś nasze kompleksy, że wszystko co z zachodu, nawet tego zaodrzańskiego jest lepsze. Optyka "ze wschodu" okazuje się teraz całkiem-całkiem. W porównaniu do tych fantastycznych plastików wzbudza respekt solidnym szkłem, stalą i mosiądzami. I znowu jest "w cenie". Fakt: rozrzut jakościowy to nie mit. Jednak zdecydowaną większość tych obiektywów goniących plan produkcyjny da się wyregulować. Niektóre modele są szczególnie poszukiwane właśnie ze względu na te wady, ponieważ dodają oryginalności obrazom. Przykładem niech będzie słynny Jupiter 9 i przeklęty niegdyś Helios 44-2, z którego można w 5 minut zrobić "prawie" Trioplana i "prawie" Petzvala. Justowanie Jupitera 9 niedawno opisałem. Efekt zaj...bisty.
Tak więc nie wybrzydzaj, Szanowny Kolego, na radzieckie obiektywy żebyć kiedyś nie musiał się w język gryźć ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: 4Rider »

technik219, mam tego Heliosa na stanie, zdradzisz przepis na Petzvala? a czasy jego przekleństwa pamiętam no może 4 (tego od 12xp) nie 2 - pamiętam jak w komisie w Krakowie było całe ich pudło po 7 złotych (znaczy się wtedy 70000) - rok 1994...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ