Nie możemy tego przemilczeć

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

bobrzykos pisze:dorzucę 5 groszy:)

Ja też mam mieszane uczucia. OK odeszła wielka postać , KRÓL POPU wielka postać świata muzyki.
piotr pisze:Nagonka medialna i wypociny dziennikarzyn nakręcają sytuację.
i biznes się kręci
Ale po co ta wielka nagonka medialna , jakoś ostatnio za życia jeszcze mało o nim mówili ale teraz prasa, tv, radio dostali temat który muszą sprzedać. i wiele osób to kupuję-TAK jak powiedział weesee jeszcze brakuję żebyśmy w Polsce żałobę ogłosili. zdanie
nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć
że media? że sprzedaż? wydałeś jakis grosz z tego powodu?
zmarł jeden z najbardziej znanych ludzi na świecie, jeśli Cię to nie interesuje, to nie czytaj co piszą w gazetach, przełączaj kanał TV, ja nigdy nie byłem fanem Jacksona, ale ta śmierć mnie w jakiś sposób dotknęła i o tym jest ten wątek
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez bowie, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Wpadacie w medialną histerię i nakręcacie się tak jak chcą massmedia. Umarł, król, niech żyje król. Za chwilę znajdą kolejną gwiazdę. Mnie martwią inne sprawy. Kodak przestał produkować taki fajny materiał odwracalny, a k-14 jeszcze będzie robione tylko przez rok. Czy ktoś uwieczni ten proces i uwolni procedury i skład chemiczny? Zrozumcie współczesny świat to totalna komercja, a MJ to jego niestety ofiara.

MJ tu Mj tam. Zrobili mu sekcję, zwwłoki przewieźli. A może coś czuł,może ktoś coś widział. Tragedia normalnie. Przynajmniej dobrze, że nie piszą o innych pierdołach typu - Tusk zrobił kupę, a kaczor napił się wina.Nie widzicie tego dziennikarzynowego syfu?

Dla mnie fajne przeróbki lub covery MJ po waszemu robił Weird Al Yankovic :)
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

bobrzykos pisze:(...) Ale po co ta wielka nagonka medialna , jakoś ostatnio za życia jeszcze mało o nim mówili ale teraz prasa, tv, radio dostali temat który muszą sprzedać. i wiele osób to kupuję(...)
To jeszcze dopiszę do tego linkami:

O taki kawałek

I link do jego tekstu
Awatar użytkownika
bobrzykos
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bobrzykos »

bowie pisze:

nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć
że media? że sprzedaż? wydałeś jakis grosz z tego powodu?
już tłumaczę. po prostu nie nawidzę jak media z przykrego faktu odejścia <w tym przypadku> IKONY muzyki POP robią szoł. teraz dopiero będzie wyciąganie brudów. procesy, pedofila... ten link z RADIEM MARYJA.<??> nie powiedzieli za dużo o tym jak dużo zrobił dla muzyki. TYLKO tak naprawdę w tym linku
bowie pisze: Rzygać mi się chce, że w kraju, w którym żyję są też takie głosy:
http://wyborcza.pl/1,75248,6763250,Radi ... __ale.html
powiedzieli że umarł pedofil i do tego zadłuożony czlowiek. zmiast powiedzieć o człwoeiku i jego zasługach wyciagają sensacje brudy i to mnie wkur....a. PO CO? komu to służy?? a o jakimś innym idolu mniej znanym słowem nie powiedzą.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Chlopaki, przepraszam ze załozyłem ten wątek. Celem jego było powiedzenie kilku słów na temat wielkiego artysty a nie szerzenie waśni i sporów w naszym gronie.


Uszanujmy swoje zdania i nie kontynuujmy tej sprawy.

dziękuję wszystkim.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

a słyszałeś o smooth cryminal w wykonaniu Alien Ant Farm? to najbardziej znany cover Jacksona ostatnich 5 lat.
Właśnie miałem o tym napisać.
bowie pisze:sorry, może i najbardziej znany, ale to chłam,
Mi się podoba dużo bardziej niż wersja oryginalna. Właśnie dlatego o gustach się nie rozmawia.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

piotr pisze:Wpadacie w medialną histerię i nakręcacie się tak jak chcą massmedia. Umarł, król, niech żyje król. Za chwilę znajdą kolejną gwiazdę. MJ tu Mj tam. Zrobili mu sekcję, zwwłoki przewieźli. A może coś czuł, może ktoś coś widział. Tragedia normalnie. Nie widzicie tego dziennikarzynowego syfu?
Z tego co piszesz widać, że jesteś dość dobrze obeznany w temacie, więc uległeś medialnemu show, czytałeś to, co pismaki napisały. Nikt w tym wątku nie komentował sekcji zwłok i innych tego typu sensacji. Jest to wątek o człowieku, który miał ogromny wkład we współczesną muzykę. A zaczął go kolega, dla którego ta muzyka jest szczególnie ważna. I z pewnością nie chodziło mu o roztrząsanie w tym miejscu niezdrowych sensacji. Tak trudno to zrozumieć?
piotr pisze: Zrozumcie współczesny świat to totalna komercja
O Boże, nieee… Naprawdę? Dobrze, że nas tu wszystkich oświeciłeś! Dzięki, wodzu!
piotr pisze: Mnie martwią inne sprawy. Kodak przestał produkować taki fajny materiał odwracalny, a k-14 jeszcze będzie robione tylko przez rok. Czy ktoś uwieczni ten proces i uwolni procedury i skład chemiczny?
Było o tym w innym wątku. Ten wątek jest o MJ. Jeśli Cię to nie interesuje, to się nie wypowiadaj.


Dziwi mnie, że ktoś specjalnie pisze w wątku, który go tak naprawdę nie interesuje. I jeszcze sprzedaje objawione prawdy, że media robią show. Takie są media. Ja nie śledzę prasy, TV (nawet nie oglądałem newsów z tego dnia), jedyne co zrobiłem to kliknąłem na kilka linków w necie, by przeczytać co się stało. Nikt mnie do tego nie zmusił i nie czuję sie uczestnikiem żadnego show. Przykład radia m. podałem dlatego, że było to zapewne jedyne medium na świecie, które w tak żenujący sposób przedstawiło śmierć człowieka. Nie sądzę, aby inne media przy pierwszej wiadomości o śmierci Jacksona wyciągały sprawy pedofilii (szkoda, że nie dodali coś więcej o pedofilii wśród kleru), dodatkowo obwiniając go o szerzenie zgnilizny na tym świecie. No, ale babcie nie znają angielskiego i nie wiedzą, o czym śpiewał w Heal the World...

A co do coverów, to oczywiście, rockowy Smooth Criminal może się komuś podobać. Gusta są gustami. Niemniej jednak daleko mu do genialności oryginału. Chłopaki nic nowego nie wnieśli do tego kawałka. Jest sporo coverów powszechnie uznawanych za lepsze niż pierwowzory, na przykład Nothing Compares 2U Pricne'a w wykonaniu Sinead O'Connor. Ten numer się do nich nie zalicza, amen…

Sorki za mój sarkastyczny ton, ale komentarze pewnych osób same się o to prosiły...
Ostatnio zmieniony 28 cze 2009, 22:10 przez bowie, łącznie zmieniany 1 raz.
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

osobiście bardziej sobie cenię np. twórczość naszego rodaka Siczki niż MJ, a to że hiciory? czymże jest komercyjny sukces? dla mnie "1944", "moje Bieszczady" czy "za mgłą" dostarczyły wiele więcej pozytywnych przeżyć niż "Smooth Criminal", "Billie Jean", "Heal the World".
to załóż wątek o KSU, ten wątek jest o Michaelu Jacksonie
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez bowie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

sorry Batory, tytuł wątku brzmi
Nie możemy tego przemilczeć
a nie
Wszyscy piejmy na cześć Jacko
jeden nie może przemilczeć tak, a drugi inaczej.

i wracając do coverów http://www.youtube.com/watch?v=iwVbn5b3 ... re=related http://w5.wrzuta.pl/audio/4ezsDbpHYiM/b ... el_jackson jeden będzie wolał Coco Jambo, a drugi Capitaina Jacka i nic tego nie zmieni. więc "daj se luz".

i myśl trzecia, po miesiącu nikt nie będzie pamiętał o MJ, tak już ten świat (miedialny) ułożony. ot co.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

na marginesie, chyba jedyny związek pomiędzy MJ a fotografią to wybielanie.
weesee Ty potworze ;-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

na marginesie, chyba jedyny związek pomiędzy MJ a fotografią to wybielanie.
tak nawet o wrogu nie powinno się mówić.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez dejnekas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Panowie, spokojnie. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale niech to zdanie będzie wyrażone w sposób kulturalny i z szacunkiem dla oponenta. Niech będzie jak pisał Wolter:
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.
Weesee, ok, Twoje zdanie, ale dało się to powiedzieć w nieco bardziej dyplomatyczny sposób.

M. J. i jego muzyka, rzecz gustu. Pozostanie częścią historii muzyki rozrywkowej czy to się komuś podoba czy nie. Z mediami jest jak z łowieniem w szambie. Trzeba wyciągać swoje i nie patrzeć na to, że tam na dole śmierdzi.
ODPOWIEDZ