Neutol od AgfaPhoto - co warty?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Neutol od AgfaPhoto - co warty?

Post autor: Minolciarz1979 »

Witam. Pytanko o Neutol od AgfaPhoto - jak w porównaniu do Neutola od Agfy? Ktos ma doświadczenie? Jak pracuje oryginał Agfy to wiem, ale nie wiem, czy pakować się w neutol AgfaPhoto i to rok po terminie (choć fabrycznie zamknięty a cała zgrzewka w folii). Cena dośc atrakcyjna, bo za zgrzewkę 10x125 ml tylko 30 zyla...
.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Wiem chyba o czym mówisz. Mimo, że stoi u mnie jeszcze cała butle oryginalnego Neutola, chyba się skuszę też na tego. Cena nie jest jakaś straszna :)
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Mówię o tym:

Post autor: Minolciarz1979 »

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=neutol

cena atrakcyjna bardzo, ale czy naprawdę warto? Jest juz rok po terminie. Planuję kupić 4 zgrzewki, aby mieć wysyłke gratis. Przy moim tempie robienia odbitek starczy mi to na ponad 5 lat :-) Jak to się zachowa przeterminowane o 2-3-5 lat? :-) Jak w ogóle to się zachowuje w porównaniu do oryginału?
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Używam utrwalacza (tak, wiem, że to nie to samo :) ) w identycznych opakowaniach, też nieznacznie po terminie i ... działa lepiej jak nowy Tetenala czy Fomy ;-)
czmielek
-#
Posty: 225
Rejestracja: 16 maja 2010, 21:19
Lokalizacja: Sierakowice
Kontakt:

Post autor: czmielek »

kupiłem od goscia ponad 40 sztuk swego czasu i prazuje na nim dobrych kilka miesięcy. przerobiłem tak z 15 butelek. Neutol jest dość łagodny w działaniu i fajnie pracuje z barytem. Z plastikiem mam mieszane odczucia zależnie od marki. Zauważyłem także ze jest tez bardziej czuły od innych wywojek na zmiany temperatury. W niskich ponizej 18 stopni przestaje pracować. Jest też stosunkowo krótko- trwały zdażało się że zaczynałem rano robiłem przerwe, roztwór lezał kilka godzin w kuwecie i wieczorem tego samego dnia był do niczego. Ogólnie ilford multigrade podoba mi się bardziej ale w tej cenie warto spróbować. Ponieważ nie jestem 100% zadowolony to więcej chyba nie kupie.
ODPOWIEDZ