Negatywy 68+

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

sadziak42 pisze: 07 sty 2021, 17:29 Nie rań się zatem ludźmi, zabawkami, starymi butami. To fotografuj tylko drzewa. Bądź Fotografem Drzew.
Zrób odbitki na Fomabron ciepłym tonie Chamois, wykąp w kawie, oderwij brzegi "od linijki". "Kupię Cię" wtedy w całości.
To wygląda jakbym Cie prosił o akceptację albo się tłumaczył - nie to było moim celem - nie potrzebuję tego - wal się...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
sadziak42
-#
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2021, 12:28

Negatywy 68+

Post autor: sadziak42 »

- wal się...
[/quote]
i tak to na forum wygląda:-). Pozdro
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

sadziak42 pisze: 07 sty 2021, 17:53 - wal się...
i tak to na forum wygląda:-). Pozdro
[/quote]Tak to właśnie wygląda Kolego Znawco, Mówię Ci : Wal Sie!

Pierwszy raz się z tym spotykasz czy jak? Myślę że Te intencje inne - chcesz podkreślić moje chamstwo i swą elokwencje... - czy ja mam powtórzyć?

PS: a tak malostkowego gościa w podobnym do mego wieku to ja dawno nie spotkalem... A już myślałem że sadziak to konopie sadzi, cóż pozory mylą --- papatki
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Negatywy 68+

Post autor: aka »

4Rider pisze: 07 sty 2021, 17:57
sadziak42 pisze: 07 sty 2021, 17:53 - wal się...
i tak to na forum wygląda:-). Pozdro
Tak to właśnie wygląda Kolego Znawco, Mówię Ci : Wal Sie!

Pierwszy raz się z tym spotykasz czy jak? Myślę że Te intencje inne - chcesz podkreślić moje chamstwo i swą elokwencje... - czy ja mam powtórzyć?

PS: a tak malostkowego gościa w podobnym do mego wieku to ja dawno nie spotkalem... A już myślałem że sadziak to konopie sadzi, cóż pozory mylą --- papatki
[/quote]


No cóż, sadziak42 skutecznie sprowokował 4Ridera... Czy to prawda, że 4Rider dostał bana? To pytanie do administracji oczywiście.
sadziak42
-#
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2021, 12:28

Negatywy 68+

Post autor: sadziak42 »

Sam poprosiłem o wycofanie bana, nie obrażę się, prawdopodobnie kocham fotografię podobnie jak Jakub, a i absolutnie nie miałem intencji do prowokacji, niemniej wiemy że "dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane". "sadziak" to pogardliwa nazwa mieszkańców wsi, w której spędziłem dzieciństwo więc intuicja mnie nie zawiodła. Szkoda tylko, że tak to się często kończy.
Bądźmy wszyscy dobrej myśli
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Negatywy 68+

Post autor: aka »

sadziak42 pisze: 08 sty 2021, 12:54 absolutnie nie miałem intencji do prowokacji
Powątpiewam, bo wszak:
sadziak42 pisze: 05 sty 2021, 21:48 Jeśli Jesteś Jakubem Czwartym to zajrzałem na Twoją stronę. Jak możesz pisać o muzyce jak jesteś głuchy, jak piszesz o fotografii jak robisz potwornie pretensjonalną, banalną i nudną fotografię.
Jeśli nie miałeś intencji to i tak wyszło Ci sprawnie atakując ad personam, że tak powiem.

A jeśli chodzi o bana, to co najmniej nie jest eleganckie takie "kryptobanowanie", bez argumentacji itd. Z szacunku do innych forumowiczów wypadałoby dać jakąś informację - to do administracji oczywiście.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Negatywy 68+

Post autor: skiper75 »

Uwielbiam takie alcje typu wpada nowy na impreze. I zmienia muzyke. Ehhhhh
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Negatywy 68+

Post autor: powalos »

Chyba jednak Jakub ma tego bana. Z tego co do mnie sms-ował wynika, ze dostał info na maila o otrzymaniu PW, ale nie może jej odczytać bo komunikat o zablokowanym IP. Też uważam, że w wypadku bana powinna być o tym informacja na forum: dlaczego i na jak długo. Są jeszcze do wykorzystania ostrzeżenia. Pozdrawiam.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Negatywy 68+

Post autor: aka »

powalos pisze: 08 sty 2021, 13:22 Jakub ma tego bana
Ciekawe kto mu go dał?
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Negatywy 68+

Post autor: skiper75 »

Zwykle mje wypowiedzi nosza znamiona zartu lub koiny. Tym razem nie. Nawet jesli czearty literalnie zlamal zasady to uwazam ze ban jest niepotrzebny. Dla mnie bylo to na granicy braku kultury. Jednakowoz przeklinanie jest wpisane w nasz jezyk. A sformulowanie wal sie w moim przekonaniu jest akceptowalne.
Nie chce mi sie wiecej pisac nie jestem grafomanem.

Przywrocic Jakuba !
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Negatywy 68+

Post autor: jac123 »

Eeee tam , nie ma się co spinać. To dla Czwartego nie pierwszyzna. Poczeka, przeboleje i się pojawi. Gorsze tragedie w życiu człowieka spotykają aniżeli ban na AT.
Popatrzcie np. na fejsbuka, tam nawet prezydenta USA blokują... Czymże więc jest nasza przaśna rzeczywistość forumowa ... :roll:
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Negatywy 68+

Post autor: skiper75 »

My jestesmy powazniejsi i stali w uczuciach lol
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Negatywy 68+

Post autor: Imperitus »

skiper75 pisze: 08 sty 2021, 14:17 My jestesmy powazniejsi i stali w uczuciach lol
O, to to!
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

Negatywy 68+

Post autor: sadziak »

No dobrze. Filmy naświetlone i wywołane. Muszę zauważyć, że polski film z 53 roku jest ciekawszy..wżery w emulsji są nawet ciekawe i ze dwa skany zachowam - widzę ich twórcze wykorzystanie. Agfa (tu z podpiętych zdjęć to w pionie) jest "za dobra) - degradacja waloru, plamy z rzadka i wyglądające na kiepską Fomę:-) niż na sześćdziesiąt lat z hakiem filmy. Bez bromku bo chciałem już wywołać a został w pracowni. Pozdrowienia dla koreksowego towarzystwa.
Załączniki
Katalog bez nazwy1069.jpg
Katalog bez nazwy1067.jpg
Katalog bez nazwy1066.jpg
Katalog bez nazwy1064.jpg
ODPOWIEDZ