nawinięty slajd 6x6 ...

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

nawinięty slajd 6x6 ...

Post autor: jac123 »

Czołem,
tak się złożyło , że założyłem slajd 6x6 do aparatu (Mamiya 6), ale go nie naświetliłem i przewinąłem do końca.
Chciałbym go teraz normalnie użyć.
Czy jeśli teraz założę ten przewinięty slajd ponownie, to będzie ok? Tzn. nic mi się nie zatnie, biorąc pod uwagę film/papier?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nawinięty slajd 6x6 ...

Post autor: J.A. »

Nie będzie w porządku. Na końcu nie ma taśmy, która trzyma materiał z papierem. Na 90% przewiniesz przez aparat sam papier, a film będzie się zwijał na szpulce zdawczej.
Musisz iść do ciemni. Przykleić końcówkę do papieru, powstanie fałda w trakcie przewijania, ale powinno dać radę.
Lepszym sposobem będzie ponowne w ciemni przewinięcie filmu na szpulę zdawczą i poprawienie przyklejenia, bo też powstanie fałda.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

nawinięty slajd 6x6 ...

Post autor: 4Rider »

Jak się będzie dobrze sciskac nie będzie fałdy - parę razy próbowałem, a na falde lepszy sposób to odkleic film przy podczas nawijania ( gdy się już dojdzie do tego miejsca)i naklejenie encore. I tyle.

A Jurek już napisał o tym odklejeniu i naklejeniu. No to git 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

nawinięty slajd 6x6 ...

Post autor: jac123 »

Tak też podejrzewałem , przewinę zatem jeszcze raz ze szpulki odbiorczej na szpulkę "nadawczą".
Fałdy zlikwiduję poprzez odklejenie i ponowne przyklejenie (mam nadzieję).
Thx.
ODPOWIEDZ