Morze w zimie

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Morze w zimie

Post autor: aka »

figureliusz pisze: 16 gru 2019, 10:28 Znajomy pyknął sobie tripa, od Swinoujścia aż na Hel.
Krótko, jak by się bujnął z buta aż do Piasków to by było :-D
BiałyCień_2020!
-#
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2020, 21:47
Lokalizacja: Zielona Góra

Morze w zimie

Post autor: BiałyCień_2020! »

Nie wiem czy temat nie przeterminowany :-)

Pełna zgoda z jac123 i 4Rider - Mierzeja Wiślana!
Jeżdżę tam regularnie od 1997r. Zaliczyłem wszystkie pory roku a najbardziej lubię te poza sezonem.
To prawda nawet w wakacje są tam miejsca w których nie wyczujesz zapachu frytury i nie usłyszysz tępego rytmu i słodkich jęków.
W zeszłym roku odwiedziłem mierzejkę 3 razy (a to i tak nie mój rekord) i będę odwiedzał tak często jak tylko się da. Ona mnie leczy chyba. Jestem pewien, że i Tobie przypadnie do gustu jeżeli szukasz miejsca gdzie "ja" jest małe jak ziarnko piasku.
Spędziłem tam wiele czasu, który zaliczam do najcenniejszego w moim życiu.
Co do realiów cenowych zimą:
kwatera prywatna ok 40-50 pln (im krócej tym drożej) czasy 25 pln/doba odeszły na zawsze. Jeśli lubisz wracać późno i musisz przechodzić przez część mieszkalną wynajmującego bo nie grzeje całego obiektu to trochę słabo.
Coś z niezłą miejscówką? Pensjonat Wielorybek Kąty Rybackie (5 minut z wiązaniem butów i jesteś na plaży) wchodzisz i wychodzisz kiedy chcesz. Oferta z zeszłej środy 100 pln/doba dla 1 osoby - polecam jeśli masz auto albo lubisz dużo chodzić bo od przystanku PKS i sklepu dystans niebagatelny. Ale wszystko jest na miejscu 1 pln więcej za to samo piwo.
Marina Kąty Rybackie - widok na zatokę i port rybacki 110/120/doba na prawdę fajne i zaczyna być trochę za drogie ale dobra komunikacja sklep/pks, aneks kuchenny można trochę zbalansować kosztami jedzenia, do plaży jakieś pół godzinki. Z wielorybka jest tak samo daleko do sklepu jak z Mariny do Wielorybka.
Jeśli chodzi o Piaski to będzie podobnie cenowo. Jest tam takie miejsce Four Winds. To jest na prawdę wow! Kiedyś krzywo spojrzałem na internetową ofertę i przeniosłem się z Wielorybka do Piasków bo myślałem, że cena podobna. Oj nie była :lol: cóż musiałem grać kogoś kim nie byłem. Dobrze, że tylko 2 noce i miałem kasę. W wielorybku mogłem zostać za to tydzień :lol:
Krajobrazowo od strony morza wolę okolicę pomiędzy Kątami a Przebrnem. Jeśli zaś mówimy o zalewie to zdecydowanie Piaski - Krynica Morska. Tam można latami jeździć. Ja lubię.

Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji pytajcie, służę.

Pozdrawiam


Przemek
BiałyCień_2020!
-#
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2020, 21:47
Lokalizacja: Zielona Góra

Morze w zimie

Post autor: BiałyCień_2020! »

Zaraz, zaraz. Z mierzejki to ja mam całkiem niezły zapas zdjęć. Niestety dużo digitalem. Jeśli można to chętnie wrzucę na forum.

A może by tak założyć wątek mierzejka? no, no, miałbym co zamieścić.
ODPOWIEDZ