Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: 4Rider »

.ra pisze:
Co do książek, nie kupuje od lat wersji papierowych. Są nieekologiczne, niszczą nasza mamę, zajmują miejsce, gnija, nie lubią się przeprowadzać... Czytam, owszem, abonament Legimi posiadam, czytniki dwa, kompa i tel - ta to są ekologiczne ;)
Na ekologię elektroniki są mocne kontrargumenty, to po krótkim czasie to zwykłe nieśmiertelne śmieci, które pływają w oceanie.
Pomijając już fakt wyprodukowania i zużytkowania energii potrzebnej do jej (elektroniki) wyprodukowania.

Każdy ekolog na takiej argumentacji nie pozostawiłby suchej nitki.

Kocham drzewa, ale drzewa na książki są uprawiane jak pszenica, to zupełnie coś innego. Matka cieszy się gdy gnije materia organiczna, cieszy się gdy my gnijemy, życie ze zgnilizny powstaje, z popiołu w popiół.

Wybacz ale to śmieszne co piszesz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
.ra
-#
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:19

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: .ra »

Ciekawe który z autorów ksiażek o mokrej płycie pierwszy pujdzie za postępem i osiągnięciami, który pierwej i głębiej zaczerpnięte, z coraz bardziej dochodowej niszy e-publikacji ;)
Z tego co się orientuję /po polsku/ mamy tu 100% brak.
:idea:

Edit. Nie nadążam... Panowie, koledzy, zlejmy prywatę, ekologię i pierdoły bawmy się w fotografię, proszę. Durny jestem nie przeczę, po to się tu "zapisałem" co by madrzeć :)

Chciał bym, najdalej na wiosnę, do lasu z "mokrą płyta" pojechać. Czytnik i tel, z dostępem do miliardów książek i map jak zawsze zabiorę :)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 20:45 przez .ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: 4Rider »

.ra pisze: 08 lis 2018, 20:37 pujdzie
Pójdzie - tak się kończy e-czytanie i zbyt szybkie postowanie. A przecież jest tu podkreślacz do błędów, nie nieomylny, ale zawsze warto sprawdzić.

Och Wy Dzieci Cukierberga... :-|
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: powalos »

4Rider pisze: 08 lis 2018, 20:40 Pójdzie - tak się kończy e-czytanie i zbyt szybkie postowanie. A przecież jest tu podkreślacz do błędów, nie nieomylny, ale zawsze warto sprawdzić.

Och Wy Dzieci Cukierberga... :-|
:mrgreen:
Fan Pentax'a.
.ra
-#
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2018, 10:19

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: .ra »

No cóż... Cieszę się że mogłem komuś przyjemności i satysfakcji przysporzyć ;)
Piszę z tel. podkreślacz działa podobnie, a Marek jest ode mnie młodszy.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: 4Rider »

.ra pisze: 08 lis 2018, 20:53 No cóż... Cieszę się że mogłem komuś przyjemności i satysfakcji przysporzyć ;)
Piszę z tel. podkreslacz działa podobnie, a Marek jest odemnie młodszy.
Nie przejmuj się, był powód by rozładować atmosferę...

Ale o kolodionie gadaj z cbk, nie ma lepszego w tym kraju w tym temacie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: sadziak »

kolego .ra... jakie masz pytanie? Pytałeś o trwałość kolodium - nasolonego, czy z hurtowni?
Nasolony-na początek-zrób co masz zrobić, a nie kiś w lodówce.
Wybacz-czytaj książki. Internet jest miejscem pełnym informacji, a nie wiedzy.
Swider
-#
Posty: 18
Rejestracja: 01 paź 2018, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: Swider »

Czy ktoś z was używał do naświetlania kolodionu lamp rtęciowych? Znalazłem ulotkę na której widzę, że duża cześć widma może być użyteczna przy kolodionie, nie wiem tylko czy luminofor lampy nie pozbawia ją "właściwości" naświetlenia kolodionu. Na allegro można kupić stateczniki i lampy, ale wolę zapytać czy ktoś już tego próbował. tu link do pdf z widmem lampy rtęciowej. http://www.polamp.com.pl/ckfinder_pliki ... ow/LRF.pdf
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: cbk »

Takie lampy szybciej naświetlają kolodion.
Swego czasu używałem takiej lampy ale dość krótko bo przestawiłem się na światło dzienne
God Is A Girl
BJ5
-#
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2020, 05:57

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: BJ5 »

CBK a Twoją książkę to można gdzieś nabyć ? ? ?
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: cbk »

BJ5, tak. Aktualnie w dodruku.
God Is A Girl
MirekM
-#
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2010, 20:41
Lokalizacja: Jaworzno

Mokre kolodium + technologia, rozwiązywanie problemów

Post autor: MirekM »

Oj, dawno tu nie zaglądałem, ale ale, kolodion litowy daje większą czułość. Tak z +2EV. Np. przepis Andreasa Rechs'a. Niestety do szybkiego zużycia, bo krótkotrwały. I jeszcze jedna sprawa. Szybkie klarowanie. Namieszać kolodionu, latem wystawić do słońca na parapet. Zimą, dać czas na przebieg reakcji (z 12 godzin), wstawić do ciepłej łaźni, nie gorącej (obserwować tak z 2 godziny i OK). Tak samo można przyspieszyć sandarak. Ten jednak najlepiej po roku.
ODPOWIEDZ