Minolta Dynax 500si

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: 4Rider »

PPaweł pisze: 28 sty 2022, 15:14 Minolta Dynax 500si? No zwyczajnie przecież wygląda, o co chodzi?
Sądzę że o złośliwość :-)
Bo wygląda rzeczywiście jak większość ówczesnych SLR AF.
A może nawet lepiej niż niektóre Nikony, Canony czy Pentaxy z tej samej lini amatorskiej lat '90.
A na pewno 505si Super/alfa Sweet (nie 500si) jest bardziej zaawansowana technicznie niż jej owczesni konkurenci na tej samej półce.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Minolta Dynax 500si

Post autor: oKuba »

PPaweł, Jesli ktos sie lubuje w takich plastikach robionych na metal, to pewnie tak. Dla mnie jest to „no go“. Ale to tylko moja prywatna opinia
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 28 sty 2022, 15:47 PPaweł, Jesli ktos sie lubuje w takich plastikach robionych na metal, to pewnie tak. Dla mnie jest to „no go“. Ale to tylko moja prywatna opinia
No i wszystko jasne Ty nie miałeś takiej Minolty po prostu w rękach :-P
Jak ślepy o kolorach :-D

Naprawdę inne marki z linii amatorskiej lat '90 wyglądają gorzej.
Bo tylko do tego można je porównać, albo negowac całe lata '90 pomijając te pro.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Minolta Dynax 500si

Post autor: rysiek1996 »

Sprostowanie. Ja używam Bronic seri SQ i Pentaxa 645n. Ta Minolta to tak z ciekawości, na chwilę, albo do ogarnięcia albo na części.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Minolta Dynax 500si

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 28 sty 2022, 15:52 No i wszystko jasne Ty nie miałeś takiej Minolty po prostu w rękach
Malo, ze nie mialem, to i jeszcze nie bede mial :-) Nie moja bajka
Ostatnio zmieniony 28 sty 2022, 17:39 przez oKuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: 4Rider »

oKuba, no wiem - elita, nie? :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: rbit9n »

4Rider pisze:
rbit9n pisze: 28 sty 2022, 08:01505si super
Mam też taką grafitową, ale ostatnio kupiłem japońską wersję α Sweet z funkcją panorama (niby wydawało mi się bez sensu, ale jak ktoś robi panoramy to to może ułatwiać kadrowanie, a pewnie zamysł był taki by takie od razu naświetlali w labie, był rok 1998, skanowanie nie było powszechne ...) oraz z data ścianką,
Nieśmigana wogle:
AS.JPG
A co do tej zwariowanej to raczej nic z niej nie będzie, lepiej kupić sprawdzony egzemplarz i lepiej właśnie 505si super/α Sweet
- jest bardziej zaawansowana i posiada ustawienia spersonalizowane custom 8-)
w 2003 r. w sklepie obok siebie stały Dynax 5 (plastik tytan metalic) i alfa sweet II (plastic w kolorze black), ale mnie się ta alfa podobała (też miała panoramę), ale niestety brakowało mi 500 zł, więc wziąłem europejską wersję.

co do wyglądu, to nikony jeszcze jako tako wyglądały, ale te niskie eosy, to jak cię mogę.

no ale najważniejsze, że za cenę niższego modelu konkurencji, dostawało się funkcje modelu wyższego, czyli droższego.

na marginesie wspominków dodam, że w gablotce stały też Dynax 7 i 9.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Minolta Dynax 500si

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 28 sty 2022, 17:25 no wiem - elita, nie
E tam elita, bardziej jelita ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: 4Rider »

rbit9n, takie 7 i 9 z ostatniej serii to już dla mnie za wielkie, a wtedy o wiele za drogie.
Ale racja że te niższe miały rozwiązania z tych wyższych i to większość, podstawowe różnice były w budowie, ale pomiar, migawka i AF były te same to w seriach na 5. Przynajmniej od tej 4 generacji.
Z tych wyższych to mam te starsze, np: 8000i albo 9xi.
Na 7 i 9 nie patrzę, przy tych gabarytach wolę sredniaka nosić.
Ogólnie AF rzadko już używam, jeśli teraz mały to raczej Mamiya NC1000S ;-)
A z Minolty na ten sezon wybieram Alfe Sweet + 24-50/4 RS + może jakie tele...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: rbit9n »

siódemka nie taka straszna, jeśli chodzi o rozmiar. waga też znośna, magnezowy szkielet, poszycie ABS, ale ta przeklęta zębatka mechanizmu przysłony. oczywiście handlarz z allegro twierdził, że to styki lampy, że wystarczyło przetrzeć sanki IPA i już.


Obrazek


Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
janpur
-#
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2019, 11:46
Lokalizacja: KRAKÓW

Minolta Dynax 500si

Post autor: janpur »

W OM4IT, nigdy erro nie wyskoczy.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Minolta Dynax 500si

Post autor: oKuba »

janpur pisze: 28 sty 2022, 19:07OM4IT
Pewnie dlatego, ze IT ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: rbit9n »

janpur pisze:W OM4IT, nigdy erro nie wyskoczy.
chyba że się sznurek urwie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Minolta Dynax 500si

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 28 sty 2022, 19:40
janpur pisze:W OM4IT, nigdy erro nie wyskoczy.
chyba że się sznurek urwie.
Sznurek to się na jedynce chyba zaczął i skończył?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Minolta Dynax 500si

Post autor: rbit9n »

sznurek na bank jest w OM-1 i OM-2. w OM-3 i OM-4 nie znalazłem w serwisówce nic na ten temat, więc raczej nie ma, taki żart był z mojej strony. poza tym w Canonie AE-1 też był sznurek, albo drut, który lubił pęknąć podobno.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ