[S] Mieszek macro Canon FL/FD

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Z_photo
-#
Posty: 1007
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

[S] Mieszek macro Canon FL/FD

Post autor: Z_photo »

Sprzedam mieszek do makrofotografii - oryginalny produkt Canona, przeznaczony do lustrzanek z mocowaniem FL/FD (oczywiście istnieje możliwość wykorzystania go z cyfrowymi bezlusterkowcami).
Urządzenie o solidnej metalowej konstrukcji i bardzo wysokiej precyzji działania, wyposażone w mechanizm sterowania przysłoną automatyczną. Stan fabryczny, bez jakichkolwiek śladów używania - jedynie z kartonowe opakowanie zdradza wiek urządzenia.
W komplecie broszurka (instrukcja obsługi)
Cena 250 zł + koszt wysyłki.
Załączniki
P5210028-Resizer-1500.jpg
P5210023-Resizer-1500.jpg
P5210024-Resizer-1500.jpg
P5210025-Resizer-1500.jpg
P5210026-Resizer-1500.jpg
P5210027-Resizer-1500.jpg
P5210029-Resizer-1500.jpg
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
miki11
-#
Posty: 1469
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

[S] Mieszek macro Canon FL/FD

Post autor: miki11 »

Dokładnie taki, jak w moim "skanerze". Rzeczywiście jakość wykonania jest bardzo dobra, nieosiągalna dla dzisiejszych chińskich produktów. Żadnych luzów.
_________________
Łatwe nie cieszy
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10057
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[S] Mieszek macro Canon FL/FD

Post autor: J.A. »

miki11, osiągalna. Problem w tym, że gdyby ktoś go zrobił kosztowałby tyle, że nikt by go nie kupił. Żyjemy w czasach tandety na własne życzenie, to nie producenci chcą ją robić, tylko konsumenci chcą jej używać.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
miki11
-#
Posty: 1469
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

[S] Mieszek macro Canon FL/FD

Post autor: miki11 »

Wcale nie jestem taki pewien, kto kształtuje ten stan rzeczy: leniwi i skąpi klienci, czy księgowi żółtych producentów? Zachodnie marki przenosiły się jedna po drugiej w celu uzyskania mniejszych kosztów produkcji. Myślisz, że nie wiązali tej przeprowadzki z obniżeniem jakości? Ja wiem, że w Chinach są firmy produkujące drogo i dobrze, ale procentowo stanowią jedynie ślad wśród ogólnochińskiej tandety. Tak, czy inaczej, sądzę że najbardziej do tego stanu rzeczy przyczynili się zestarzali właściciele korporacji i ich księgowi. Psucie rynku jest jednoznaczne z brakiem szacunku dla klienta. Obecnie łańcuchy dostaw się rozregulowały, ceny w Chinach wzrosły, zatem trzeba wznawiać produkcję w krajach europejskich. Szczególnie strategicznie istotnych produktów.
_________________
Łatwe nie cieszy
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10057
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[S] Mieszek macro Canon FL/FD

Post autor: J.A. »

miki11 pisze: 21 maja 2022, 13:39 ale procentowo stanowią jedynie ślad wśród ogólnochińskiej tandety.
Bo zapotrzebowanie na porządny produkt jest śladowe.
Spójrz na nasze forum i jego ciemną stronę, znaczy ciemnie nasze forumowych kolegów.
Jak myślisz ilu z nich było gotowych zapłacić za najlepszą dostępną na rynku lampę ciemniową? Właśnie ułamek, reszta kupuje w castoramie czy innym obi za kilka zł. czerwoną żarówkę led i jest szczęśliwa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
miki11
-#
Posty: 1469
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

[S] Mieszek macro Canon FL/FD

Post autor: miki11 »

J.A. pisze: 21 maja 2022, 14:18 Jak myślisz ilu z nich było gotowych zapłacić za najlepszą dostępną na rynku lampę ciemniową? Właśnie ułamek, reszta kupuje w castoramie czy innym obi za kilka zł. czerwoną żarówkę led i jest szczęśliwa.
Jestem jeszcze zbyt "zielony", żeby wypowiadać się na tematy ciemniowe. Mam tylko skromne kilkuletnie doświadczenie sprzed 30 lat. Wtedy używałem lampy z czerwoną żarówką ciemniową :-) Ale dzisiaj prawdopodobnie bym szukał konstrukcji opartej o światło diod LED. Nawet więcej, prawdopodobnie sam bym zrobiła taką lampę wykorzystując markowe diody Cree, których cechą jest "trzymanie" parametrów katalogowych. Dzięki temu na etapie projektu można wybrać model diody/diod LED o odpowiedniej długości fali oraz wysokim współczynniku CRI. Być może mój sposób myślenia nie okazałby się optymalny w pracy ciemniowej, jednak na pewno taka konstrukcja miałaby odpowiedni poziom jakościowy. Jednym z głównych problemów chińskich produktów jest brak powtarzalności.
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ