Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: oKuba »

Dosc czesto spotykam sie na aukcjach ze sprzetem gdzie dalmierz jest zamglony. Jest to do usuniecia? Mam wrazenie, ze nie jest to takie proste, gdyz sam sprzedajacy - czesto handlarze sprzetem - sam by taka mgle usunal. Jak to wiec wyglada w praktyce?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: rbit9n »

trzeba dostać się do układu luster dalmierza, to proste, bo wystarczy zdjąć dekiel, ale potem trzeba wyczyścić układ, nie usuwając warstw barwnych naniesionych na szkło.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: oKuba »

rbit9n, Ale jak brzmi odpowiedz? Wykonalne czy nie za bardzo? Wiem, ze lustra potrawia byc bardzo delikatne
Z_photo
-#
Posty: 1024
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: Z_photo »

oKuba pisze: 07 sty 2022, 22:33 Mam wrazenie, ze nie jest to takie proste, gdyz sam sprzedajacy - czesto handlarze sprzetem - sam by taka mgle usunal.
Nie każdy handlujący jest zainteresowany naprawą. Wielu woli sprzedać sprzęt z mniejszym zyskiem, ale bez "inwestycji" w naprawę. Sam z tego skorzystałem - kupując sprzęt z banalnymi usterkami, które później sam (i z przyjemnością) usuwałem.

Wykonalne czy nie za bardzo
W wielu przypadkach tak. Może nawet w większości przypadków.
Ale jednak nie w 100%.
Przykładowo - wprawdzie nie w aparacie dalmierzowym lecz w lustrzance - dwukrotnie wymieniałem zespół soczewek okularu celownika, bo zamglenie wystąpiło na powierzchni klejonej i nie można było tego oczyścić.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: oKuba »

Z_photo, Rozumiem. Czyli moze sie udac lub tez nie. No nic, przemysle ten zakup
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 07 sty 2022, 22:33 gdyz sam sprzedajacy - czesto handlarze sprzetem
Zasadniczo jeśli to Japończyk to oni nie grzebią w sprzęcie prawie nigdy, Niemcy w większości raczej też nie.
Usunięcie oczywiście możliwe, ale najlepiej w serwisie - trzeba im dawać bo znikną - oleju w aucie przecież sam też nie wymieniasz ...
No żeby każdy choć trochę był potrzebny ... ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 08 sty 2022, 06:58 trzeba im dawać bo znikną
Jestem tego samego zdania. Za naprawe sprzetu sie sam nie zabieram. Chodzilo mi tylko o wykonalnosc
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 08 sty 2022, 07:40 Chodzilo mi tylko o wykonalnosc
jak najbardziej - w Polsce polecam serwis z Krakowa, ale w krajach związkowych też macie pewnie swoich magików ;-)

no ja zawsze tam wysyłam jak coś mi potrzeba zrobić: https://fotoserwis.krakow.pl/naprawy/aparaty-analogowe/
Darmowa diagnoza i 6 miesięcy gwarancji
Bywałem tam jeszcze jak mieszkałem w Krakowie w latach '90 ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: oKuba »

4Rider, Dobrze wiedziec. Mam kilka sztuk do CLA.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: J.A. »

oKuba, w moje M7 Nagov wyczyścił dalmierz, najczęściej jest po prostu zakurzony.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 08 sty 2022, 11:06Nagov
Nagov jest jak Davidoff ;-) - duża dodatkowa opłata za samą markę niż za produkt.
Za wszystko liczy, nawet za diagnozę. A bardzo dobrych serwisów jest przynajmniej kilka w PL.
Nawet tu na Korex jest dobry specjalista Czmielek.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 08 sty 2022, 11:22 Nawet tu na Korex jest dobry specjalista Czmielek.
Dobrze wiedziec. Myslalem, ze tylko filmy konfekcjonuje - juz teraz profesjonalnie, po Twojej uwadze :-P
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: oKuba »

J.A. pisze: 08 sty 2022, 11:38 najczęściej jest po prostu zakurzony.
Pewnie tak jest, ale sam sie za takie rzeczy nie zabieram. Zbyt duze ryzyko, ze po mojej ingerencji bedzie gorzej
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 08 sty 2022, 11:38 juz teraz profesjonalnie
No jak zarobkowo to profesjonalnie przecież :-P
I nie pisałem żę amatorsko, a chałupniczo co jest zgodne z prawdą, a ja również takie nawijane kupuję czasem,
bo mnie się nie chce ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Mgla w dalmierzu - da sie ja usunac?

Post autor: rbit9n »

oKuba pisze:
4Rider pisze: 08 sty 2022, 06:58 trzeba im dawać bo znikną
Jestem tego samego zdania. Za naprawe sprzetu sie sam nie zabieram. Chodzilo mi tylko o wykonalnosc
w serwisie jak najbardziej. Dawid, znany jako czmielek, czyścił mi na ten przykład dalmierz w hai ou 203.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ