Mamiya 645 vs Kijev 88

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

mrowowy
-#
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:22
Lokalizacja: Katowice / London

Mamiya 645 vs Kijev 88

Post autor: mrowowy »

Witam,
Dziś stanąłem przed wyborem, którego nie jestem do końca w stanie sam podjąć - a więc zawitałem do Was ( po poleceniu znajomego ) z prośbą o poradę.

Posiadam Mamiya 645 SUPER , w której ( niestety ) coś się solidnie spartoliło - nie opada lustro migawka sie nie zamyka
Rozmawiałem z jakimś serwisem w Warszawie powiedzieli mi, że minimum to jest 600 zł. Następnego dnia znajomy w cenie 700 zł ( z 2 kasetami ) zaoferował mi Kijev'a 88 - duże jest to bydle ale jest 6x6 no i teraz dylemat.
Założyłem właśnie pierwszą rolke do Kijeva po weekendzie może wrzuce porównanie w zdjęciach.

Naprawiać Mamiye, dokupić sam korpus ? czy zainwestować w Kijev'a ?

Potrzebuję to do fotografii portretowej i reportażowej.

Poratujcie poradzcie ...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Dokupić korpus.
Dylemyt masz w stylu.
Mam zepsutą Toyotę padł rozrząd i amortyzatory, kupić Ładę, czy naprawić Toyotę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
mrowowy
-#
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:22
Lokalizacja: Katowice / London

Post autor: mrowowy »

Heh widze ze nie ma nawet dalszej gadki...


To ide szukac korpusu m645 super ...:D

[ Dodano: Czw 04 Kwi, 2013 ]
J.A. pisze:Dokupić korpus.
Dylemyt masz w stylu.
Mam zepsutą Toyotę padł rozrząd i amortyzatory, kupić Ładę, czy naprawić Toyotę.
A moze warto jeszcze sprobowac ja naprawic ?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Zależy kto się za naprawę weźmie. Czasami lepiej naprawiać stare sprzęty niż kupować nieznane stare sprzęty.
Jakiś czas temu padł mi Nikon LS8000. Uznałem, że lepiej zapłacić serwisowi (poszedł do żółtego serwisu w W-wie) ponad dwa koła, niż kupować za 4 też używkę.
Wracając do mamci. Nie wiem czy Michaił Nagov z Bydgoszczy by się nią zajął, ale mi robił onegdaj RZ-tkę, i w ubiegłym roku Mamiyę 7. Oba razy byłem bardzo zadowolony. Nie jest tani, ale nie słyszałem o nim złej opinii.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
mrowowy
-#
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:22
Lokalizacja: Katowice / London

Post autor: mrowowy »

J.A. pisze:Zależy kto się za naprawę weźmie. Czasami lepiej naprawiać stare sprzęty niż kupować nieznane stare sprzęty.
Jakiś czas temu padł mi Nikon LS8000. Uznałem, że lepiej zapłacić serwisowi (poszedł do żółtego serwisu w W-wie) ponad dwa koła, niż kupować za 4 też używkę.
Wracając do mamci. Nie wiem czy Michaił Nagov z Bydgoszczy by się nią zajął, ale mi robił onegdaj RZ-tkę, i w ubiegłym roku Mamiyę 7. Oba razy byłem bardzo zadowolony. Nie jest tani, ale nie słyszałem o nim złej opinii.
wyślę M gdziekolwiek ją dobrze zrobią - nie tak, że porobie znowu materiał jakiś i zdechnie mi coś znowu.

Jakieś namiary na nich ? mam 2 tygodnie jeszcze polsce chcę ją naprawić w polsce... w UK mam pecha do serwisow.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
mrowowy
-#
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:22
Lokalizacja: Katowice / London

Post autor: mrowowy »

Kiedyś do nich dzowniłem powiedzieli ze M645 SUPER się nie podjemą.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

No to przykro mi.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Cytat z innego wątku:
Linhof pisze:...Oprócz tego jest duża szansa, że częściami dysponuje Pan Wiesław Adamczyk 609 820 424 (Warszawa). Był/jest autoryzowanym serwisantem Mimiyi i na pewno ma dużą wiedzę, umiejętności i doświadczenie i czesto dysponuje częściami nawet do starszych konstrukcji. Gorzej czasem z terminami ...
Pozdrawiam.
Możesz spróbować nawiązać kontakt... Chyba, że właśnie z tym serwisem już rozmawiałeś?
mrowowy
-#
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:22
Lokalizacja: Katowice / London

Post autor: mrowowy »

wosk pisze:Cytat z innego wątku:
Linhof pisze:...Oprócz tego jest duża szansa, że częściami dysponuje Pan Wiesław Adamczyk 609 820 424 (Warszawa). Był/jest autoryzowanym serwisantem Mimiyi i na pewno ma dużą wiedzę, umiejętności i doświadczenie i czesto dysponuje częściami nawet do starszych konstrukcji. Gorzej czasem z terminami ...
Pozdrawiam.
Możesz spróbować nawiązać kontakt...
dzięki jutro zadzwonie :>

[ Dodano: Pią 05 Kwi, 2013 ]
Pan Adamczyk juz nawet chciał mi pomóc przez telefon :p także do niego wysyłam aparat. A po weekendzie wrzucę zdjęcia z Kijev'a jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś dylematy to sam zobaczy różnice :)

[ Dodano: Pią 05 Kwi, 2013 ]
Jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala ... czy ktos z Was posiada albo ma informacje gdzie mozna dokupic reczne pokretlo do przewijania filmu ? bo ten motor do M645 jest juz tak uciazliwy ze szkoda gadac.
Awatar użytkownika
matti_1989
-#
Posty: 282
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matti_1989 »

J.A. pisze:Dylemyt masz w stylu.
Mam zepsutą Toyotę padł rozrząd i amortyzatory, kupić Ładę, czy naprawić Toyotę.
Tylko toyota 2/3 drzwiowa (6x4,5), a łada 4/5 (6x6) :)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Obrazek
o, raczej tak bym widział kieva88.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
matti_1989
-#
Posty: 282
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: matti_1989 »

Wtedy bardziej pasował by format klatki 4x4 :)
mrowowy
-#
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:22
Lokalizacja: Katowice / London

Post autor: mrowowy »

Pan Wiesław Adamczyk 609 820 424 (Warszawa)
Pan Wiesław to jest magik - wskrzesił moją mamiye zaledwie w jeden dzień. Sprawa była podobno bagatelna ale wcześniej żaden serwis na to nie wpadł.

Przyjemność kosztowała mnie 150 zł pełen serwis, a Pan Wiesław jeszcze chciał mi w tej cenie przemsarowac obiektyw Sekkora.
Generalnie polecam wypas naprawdę wypas. Warte wydania każdej złotówki.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Error ;-)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2013, 12:00 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ