Lomo Purple - Kodak Aerochrome?

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

raf.conan
-#
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2011, 12:24
Lokalizacja: Zewsząd
Kontakt:

Lomo Purple - Kodak Aerochrome?

Post autor: raf.conan »

Witajcie!
Jest coś takiego jak Lomo Purple, co jest najprawdopodobniej przebrandowanym stockiem Kodaka Aerochrome. Już myślałem, że w PL się nie pojawią ale po roku niemal czasu są dostępne: link do strony sklepu z purple
Pytanie moje, czy ktoś miał już styczność z którąś z klisz?
Dość ciekawe są :)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Cenę to chyba wywalili z kosmosu :shock:
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Magiczne LOMO to sprawia. Tę cenę ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
raf.conan
-#
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2011, 12:24
Lokalizacja: Zewsząd
Kontakt:

Post autor: raf.conan »

trochę się nie dziwię, na stronie samego lomo były możliwe do zamówienia tylko wielopaki z informacją o bardzo małym stocku
sam szukałem kodaka dłuższy czas i nie mogłem nigdzie tego znaleźć, generalnie nieosiągalne klisze ale i efekt nieosiągalny inną metodą...

tzn wiem, są filtry IR ale jak jest z uczuleniem klisz na IR? bo jak z długością naświetlania to wiemy ;)

[ Dodano: Śro 02 Kwi, 2014 ]
sprawdziłem i w sklepie jest ich dziesięć i to ponoć wszystko co przyjechało do PL, więcej nie ma i nie będzie :-?
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lomo Purple - Kodak Aerochrome?

Post autor: przemur »

raf.conan pisze:Jest coś takiego jak Lomo Purple, co jest najprawdopodobniej przebrandowanym stockiem Kodaka Aerochrome.
Nie. To nowy film, który nie ma nic wspólnego z fotografią w podczerwieni, a jedynie zmienia zielony kolor na purpurowy. Do Aerochrome zakładało się czerwony filtr, tutaj fotografuje się bez filtra.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

przemur pisze:Nie. To nowy film, który nie ma nic wspólnego z fotografią w podczerwieni, a jedynie zmienia zielony kolor na purpurowy. Do Aerochrome zakładało się czerwony filtr, tutaj fotografuje się bez filtra.
dokładnie tak jak pisze Przemek. gdzieś nawet widziałem porównanie aerochroma i tego lomo, ale nie pamiętam gdzie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Re: Lomo Purple - Kodak Aerochrome?

Post autor: Trampek »

raf.conan pisze:Witajcie!
Jest coś takiego jak Lomo Purple, co jest najprawdopodobniej przebrandowanym stockiem Kodaka Aerochrome. Już myślałem, że w PL się nie pojawią ale po roku niemal czasu są dostępne: link do strony sklepu z purple
Pytanie moje, czy ktoś miał już styczność z którąś z klisz?
Dość ciekawe są :)
Dla mnie LOMO to ZLOM(o) czyli jak sprzedać "śmieci" za grubą kasę ?
Odpowiedź jest prosta wmówić ludziom że g..... to jest kultowy produkt i musisz go mieć.
Wystarczy to często powtarzać aż ludzie w to uwierzą .
Zwykła technika manipulacji.
na stronie o łomografi jest opisana istota tego nurtu jest to idea fotografi do której dodano kilka cwanych punktów.


Nie myśl!;
Przed naciśnięciem spustu nigdy nie wiesz, co znajdzie się na zdjęciu;
Po naciśnięciu spustu też nie będziesz tego wiedział;
Nie przejmuj się zasadami i konwenansami obowiązującymi w tradycyjnej fotografii.


Czyli dołożono idee dla leni i nieudaczników .
Gdybyście zapytali starych fotografów oraz konstruktorów starych aparatów
co sądzą o Lomo to by wam odpowiedzieli że jest to ta część fotografii która nie zasługuje na jej miano i została odrzucona jako produkt wadliwy , czyli miernota , bubel itd itp.
każdy wie o co chodzi.
Tyle że w dzisiejszych czasach biznes doprowadził do zachwiania poczucia wartości na rzecz zysku , a ludzie zatracili zdolność prawidłowego oceniania rzeczywistości.

Ktoś kiedyś powiedział że w dzisiejszych czasach słowo kultowy oznacza g...( czyli odchody) wymyślone przez idiotów dla idiotów .
Ja odbieram Lomo właśnie jako taki produkt kultowy.
A twierdzenie że Lomo to jest ożywczy nurt umożliwiający uprawianie taniej i dostępnej dla każdego fotografii analogowej to bzdura.
Bo zwykła Agfa Isolette za 60 zł + Fomapan 100 za 14 zł i używany powiększalnik za 100 zł to to jest tania propozycja a nie ZLOMO .

A robienie zdjęć byle jak i byle czym z filmem przeznaczonym do innych celów to na pewno nie jest fotografia kreatywna.
Tylko zwykłe niechlujstwo i lenistwo skryte pod płaszczykiem słowa kultowe.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Trampek pisze:a ludzie zatracili zdolność prawidłowego oceniania rzeczywistości.
Większość nigdy jej nie posiadała. I większość nigdy jej nie posiądzie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
kriss8
-#
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:05

Post autor: kriss8 »

mialem stycznosc; film nie jest zly.
ODPOWIEDZ