Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Art_Ro
-#
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2010, 18:14
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: Art_Ro »

Witajcie! Poczułem się wywołany do tablicy, więc przybywam do Was.
Na samym początku chciałbym podziękować koledze Zbyszkowi @ Zladygin za zamieszczenie opisu i zdjęć moich najnowszych lampek MINI, jakie w tych dniach zaczęły opuszczać moją pracownię. Nadrabiam ogromne zaległości, jakie powstały przy realizacji tego projektu, a zwłaszcza, jak najszybciej dostarczam lampki dla tych kolegów, którzy zaufali mi wiele miesięcy temu, oczywiście wiedząc, że projekt jest w fazie rozwojowej. W tym miejscu bardzo dziękuję Wam wszystkim za okazane dla mnie zrozumienie i cierpliwość. Wiem, że będziecie z nich na pewno zadowoleni, bo pomimo tego, że ma to być lampa "budżetowa", to zawiera w sobie sprawdzoną przez kilkanaście lat metodę świecenia ciemniowego i wykonanie jej zapewniłem całkowicie w jakości "profi".

W najbliższych dniach będę przygotowywał także instrukcję obsługi i montażu, bo nie było na to w ostatnich dniach możliwości, co tu dopiero mówić o zdjęciach produktowych (cieszę się, że zrobił to za mnie Zbyszek) i dzięki temu już wiecie, jak ona wygląda.

Pierwsza seria montowana od trzech tygodni, zawiera 32 lampki i praktycznie jest już rozgospodarowana. 15 lampek MINI pojedzie do wrocławskiej ASP, następnych 5 do gdańskiej ASP, zakładam, że wysyłka będzie najpóźniej w środę. Jak tylko to zrealizuję to natychmiast siadam do montażu kolejnych 18-nastu, ponieważ miałem przygotowanych 50 kompletów obudów, okienek z dyfuzorem i uchwytów naściennych. Podzespoły elektroniczne czekają w szafie na kontakt z lutownicą :)

Lampka MINI przeznaczona jest do oświetlania małych pomieszczeń, np zaadoptowanej na ciemnię łazienki, ale także do doświetlenia przestrzeni wokół powiększalnika lub w tzw. kabinie powiększalniowej. Pomimo swojej nieznacznej mocy pobieranej z sieci, ma dość dobrego "power-a" świetlnego, ale jest 10-ciostopniowa regulacja, więc nie będzie problemu z dopasowaniem potrzebnej ilości światła ochronnego. Dotychczas wytwarzane lampy stanowiskowe "S" mają potencjometr do chwilowego przyciemnienia, w lampce MINI świadomie z niego zrezygnowałem, ale tak jak pisał w swoim poście kolega Zbyszek, możliwość przyciemnienia do minimalnej siły światła (zmniejszenie intensywności o 800%) wymuszane będzie krótkim naciśnięciem tego czerwonego przycisku, który także będzie służył do zmiany koloru światła, po jego trzy-sekundowym przytrzymaniu.
MAMIYA 645Pro + Nikon D200+F80
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: zladygin »

aka pisze: 21 sie 2022, 14:51 co tu dopiero mówić o zdjęciach produktowych (cieszę się, że zrobił to za mnie Zbyszek)
Już się tłumaczę. Fatalne barwy spowodowane automatyczną konwersją do jpg bez ustawień korekcyjnych. Artur dostał RAWy.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: aka »

zladygin pisze: 22 sie 2022, 09:55
aka pisze: 21 sie 2022, 14:51 co tu dopiero mówić o zdjęciach produktowych (cieszę się, że zrobił to za mnie Zbyszek)
Już się tłumaczę. Fatalne barwy spowodowane automatyczną konwersją do jpg bez ustawień korekcyjnych. Artur dostał RAWy.
No to nie ze mnie cytat. Się nie zwróciło uwagi co się w post wstawia ;-)
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: zladygin »

aka pisze: 22 sie 2022, 10:35 No to nie ze mnie cytat. Się nie zwróciło uwagi co się w post wstawia ;-)
Jasne, że nie Twoje słowa. Sorry, ale to chyba coś programowego. Przecież zaczerpnięte wprost z postu Artura z wykorzystaniem znaczka cudzysłowu!
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: miki11 »

Ostatnio miałem to samo, prawdopodobnie kod forum się wykłada.
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ