Kwadratowa Skandynawia

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Z_photo »

Imperitus pisze: 23 cze 2022, 12:53 Kolega sam napisał
Prawdę napisałem. :->
W swoim "portfolio" mam bardzo duże zdjęć rzec by można "dokumentacyjno-pamiątkowych", które de facto nie mają, albo z rzadka mają jakieś walory, które by można było uznać za artystyczne.
A jednocześnie te zdjęcia z dnia na dzień nabierają wartości i nie raz już się zdarzyło zaskoczyć czy zaciekawić ich treścią osoby, którym te obrazki pokazałem.

Proszę spojrzeć tu: https://www.shorpy.com/node?page=90.
Śmiem twierdzić, że większość zdjęć opublikowanych w tym serwisie zahacza o kicz, a mimo wszystko ogląda się je z wielką przyjemnością. Te zdjęcia uderzają prostotą i szczerością - nie trzeba się głowić co autor miał na myśli, tak jak nie rzadko ma to miejsce w przypadku wyrafinowanych kompozycji autorstwa mniej lub bardziej znanych artystów i "artystów". ;-)
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: aka »

Z_photo pisze: 23 cze 2022, 16:34kicz
Każde zdjęcie, poprawne technicznie (bez dodatków w postaci różnych farfocjli , uszkodzenia emulsji czy podłoża, na zapleśniałej emulsji itp.) i"nieshopowane" nie jest kiczem (mniejsza o definicję) bez względu na to co przedstawiają. Są po prostu dokumentacją stanu zastanego. Mogą być interesujące dla odbiorcy lub nie, mogą budzić przeróżne emocje. Tak jak napisałeś, zdjęcia na shorpy oglądam z zainteresowaniem, podobnie prezentowane tu i ówdzie zdjęcia z rodzinnych albumów, te sprzed lat. Ostatnio oglądałem zdjęcia z rodzinnych zasobów, takie z czasów IIRP i wcześniejszych, robione w studio foto. Gdyby były dziś zrobione to śmiech na sali by się rozległ, a są teraz dokumentem epoki - rodzina, obyczaje, moda, estetyka itd. Te dzisiejsze, z pozoru banalne i mało interesujące też będą oglądane z ciekawością, nabiorą wartości. Jeśli przetrwają...

Ps. To powyżej nie dotyczy dzieł prawdziwych "artystów", "kreacjonistów" itp.;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Imperitus »

Z_photo, sam mam takie podejście, przeżycie estetyczne przedkładam nad artystyczne. Moim zdaniem to o wiele zdrowsze
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Z_photo »

Imperitus pisze: 23 cze 2022, 17:41 Z_photo, sam mam takie podejście, przeżycie estetyczne przedkładam nad artystyczne. Moim zdaniem to o wiele zdrowsze
W zasadzie podobne podejście mam i do słowa pisanego - lubię prozę, nie przepadam za poezją (delikatnie rzecz ujmując). *
W szkole średniej niemal do pasji doprowadzała mnie analiza wierszy, celem ustalenia "co autor miał na myśli".
Mógł jeden z drugim napisać tak, żeby nie było co do tego wątpliwości, a nie jakieś "czterdzieści i cztery", którego znaczenie chyba do dzisiaj nie jest rozwikłane. ;-)

* wiem, żem profan - ale to też mi dynda. :-D
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: oKuba »

miki11 pisze: 22 cze 2022, 08:28 Nie wiem czy o to chodziło - wstawiłem próbnie do Google:
Podobajo siem! :-)

Nie da sie z GF tak przekierowac aby bylo odrazu widoczne zdjecie? Moze trzeba pojedynczo wklejac, znaczy przekierowywac?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2022, 18:36 przez oKuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Z_photo »

oKuba pisze: 23 cze 2022, 18:17 Nie da sie z GF tak przekierowac aby bylo odrazu widoczne zdjecie?
Pewnie się da.
Na próbę pakiet wrzuciłem pod jednym linkiem, następnym razem spróbuję każde zdjęcie z osobna - tak żeby od razu było widoczne.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Imperitus »

Z_photo, oooo ja też nienawidzę analizy "co autor miał na myśli". Dlatego poezja barokowa przypadła mi do gustu- błahy temat ubrany w nieprzebrane bogactwo formy, popis słowny. Polecam Zbytki Polskie Potockiego
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Ms. Robot »

Nic dziwnego że świat schodzi na psy, jak tu takie "dyndające" towarzystwo, co do "co autor miał na myśli"
to też sztuczny wymysł schematycznie myślących "dyndających".
Pewnych rzeczy się nie analizuje, pewne rzeczy się czuje.
Jestem Nikim! A ty?
Czy jesteś – Nikim – Też?
Zatem jest nas aż dwoje?
Pst! Rozejdzie się – wiesz!
Nie zamykajcie przede mną drzwi, wy dumne biblioteki,
Bo oto wam przynoszę to, czego brtak pełnym półkom,
to co najbardziej potrzebne.
Kiedy spłonął
mi dom miałem
dobry widok na
księżyc w nocy.
a prozy nie wystarczy lubić to nie pomidorowa, trzeba ją też umieć czytać:
Patrzę na morze spomiędzy lasu niemożliwych grobowców, cuchnącego śmiercią lasu mauzoleów, krzyży i nagrobków z wyrzeźbionymi czaszkami i twarzami dzieci bez ust i bez spojrzeń.
Choć nic nie podróżuje szybciej od światła to mrok jest zawsze przed nim.
Autorów nie podaję, bo jeśli ktoś nie zna cytatów to i nazwiska nic nie pomogą,


A co do wstawiania obrazków wystarczy użyć BBCode (dostępny w wielu witrynach) jak ktoś nie zna HTMLa.

Można też spróbować nie ładować tyle badziewia na raz, szczególne że to ogólna przestrzeń dyskowa,
a nie na użytkownika i z tego co widzę to oKuba najbardziej zapchał serwer.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: miki11 »

Ms. Robot pisze: 23 cze 2022, 20:31 Autorów nie podaję, bo jeśli ktoś nie zna cytatów to i nazwiska nic nie pomogą,


A co do wstawiania obrazków wystarczy użyć BBCode (dostępny w wielu witrynach) jak ktoś nie zna HTMLa.

Można też spróbować nie ładować tyle badziewia na raz, szczególne że to ogólna przestrzeń dyskowa,
a nie na użytkownika i z tego co widzę to oKuba najbardziej zapchał serwer.
Myślę, że jeśli kiedykolwiek napiszesz coś pochlebnego w dowolnym wątku, pęknie ci śledziona.
_________________
Łatwe nie cieszy
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Imperitus »

miki11 pisze: 23 cze 2022, 22:20 Myślę, że jeśli kiedykolwiek napiszesz coś pochlebnego w dowolnym wątku, pęknie ci śledziona.
:mrgreen: polać mu Rodinala :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Ms. Robot »

Imperitus pisze: 24 cze 2022, 11:34 polać mu Rodinala
I jak mawiał klasyk (i uznany artysta) niech popije utrwalaczem.

[a drogą komentarza, to wielu gra role jakie im narzucono]
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Imperitus »

Ms. Robot, niektórzy grają role które sami sobie narzucili ;-)
A najlepiej jest być po prostu sobą
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Ms. Robot
-#
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2021, 15:08

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: Ms. Robot »

Imperitus pisze: 24 cze 2022, 15:39 A najlepiej jest być po prostu sobą
Ciekawe co to znaczy?

Be yourself - brzmi jak: i want peace in the world - szczyt infantylizmu,
dobre do piosenek dla nastolatków - w co drugiej w radiu słyszę.

Zatem posłużę się innym frazesem: życie to teatr, ewentualnie: gra pozorów.

A co do narzucania sobie samej ról, pomyśl ile sam sobie codziennie ich narzucasz
i nawet nie ruszę tu ani Freuda ani nawet Junga, nie wspominając już o Zimbardo.
Po co mi stopy, skoro mam skrzydła?
FEAR - F*** Everyone And Run
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: PPaweł »

Imperitus pisze: 24 cze 2022, 15:39 A najlepiej jest być po prostu sobą
No nie wiem, niektórzy nie powinni ;-)
miki11
-#
Posty: 1460
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Kwadratowa Skandynawia

Post autor: miki11 »

PPaweł pisze: 24 cze 2022, 16:27 niektórzy nie powinni
Zrobiła się wysublimowana forma :-)
_________________
Łatwe nie cieszy
ODPOWIEDZ