Kupiłem aparat, ale to był błąd

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: D.M.M. »

nord pisze:50mm f1,4 z uranowymi powłokami przeciwodblaskowymi za klasyk gatunku..
Pierwsze słysze, uranowe powłoki?
nord pisze:czasem warto pomyśleć nim się coś chlapnie..
Fakt, warto.

Pozdrawiam
D.M.M.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Uranowe powłoki????

Post autor: Minolciarz1979 »

a co to za wynalazek????
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: D.M.M. »

Prawdopodobnie nordowi się coś "pochlapało", gdyż domyślam się, że chodzi o domieszki do szkła substancji radioaktywnych a obiektyw, o którym pisze to Takumar (tam tor).

Pozdrawiam
D.M.M.
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

Praktika tandetnie wykonana? Tandetnie wykonane to jest Sony A330, w którym po pół roku odłażą wszystkie okleiny.
Nie wiem, jak w Prakticach B, podobno one są plastykowe, to w serii L jest tyle plastyku, co kot napłakał.
jedynie gdzie plastyk dotarł, i wyrządziło to szkody, to nieszczęsny tryb światłomierza, który przy nieostrożnym obchodzeniu się z aparatem po prostu pęka.
Prawda jest taka, że w systemie M42 model VLC prakticy jest po prostu najlepszym aparatem, a Wy się tych praktic jakoś uczepiliście tylko temu, że z NRD. Pewnie gdyby była zrobiona w RFN to by już była wynoszona pod niebiosa.
Może i są lepsze aparaty, może i są lepiej wykonane, ale Praktica VLC jest najbardziej zaawansowana.

Który inny aparat M42 ma obiektywy elektroniczne, pomiar TTL i wymienne układy celownicze? Może i nie znam wszystkich aparatów, a luster M42 w dłoni trzymałem tylko kilkanaście, z czego 2 japońce, ale kolega z innego forum, który nie ma szczęścia do aparatów swoją MTL 3 wspomina najlepiej, i mimo połamania tego trybu używa z tabelką naświetlań cały czas.
Zapytajcie się Wieńczysława, co woli- revueflexa AC1, czy Prakticę PLC.
Może i faktycznie, w japończykach są migawki elektroniczne, są tryby półautomatyczne - ale w Praktice jest model EE, bardziej zaawansowany od tych aparatów. Jest model PL electronic, z migawką do 1/4000 sekundy, sterowaną elektronicznie.



Osoby używające Hiper-super lustrzanki AF faktycznie uznają, że taki stary manual jest Beee. O boże, w dodatku nie zrobiony w Japonii! To już w ogóle na śmietnik.


pozdrawiam
PS: Zaraz pewnie zostanę zmieszany z g., przynajmniej tak by się stało na pewnym portalu. Nie wiem jak jest tutaj, jestem tu jeszcze za krótko.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 12:52 przez filozof97, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

filozof97, ja własnie uzywam hiper-super lustzranek AF, tj: Minolty 9xi, D7, 800si, 8000i. Miałem w ręku tylko raz coś na M42 - Zenita ET. Przyznaję - jest to beeeee :-) Nie mam przekonania do systemu na M42, nie rozumiem też "kultu" tych sprzętów.
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

Cóż, Zenit ET nie jest szczytem technologii... można powiedzieć, że to trzeci od końca (od najgorszego) aparat z mocowaniem M42.
Nie prowadzę kultu tych aparatów. Wolał bym mieć coś z bagnetem, coś jak ME Super. Ale wolę trochę pocierpieć, i mieć więcej kasy na klisze.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 12:54 przez filozof97, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

filozof97, tu nie ma co cierpieć, bo na body wydajesz raz i masz. Poza tym czasem możesz pocierpieć przy naprawach czy być bardzo wkurzony, jak aparat spapra Ci nega, nieprawdaż? Uważam, że lepiej wejść czy kupić dobry system, aby nie było niespodzianek czy frustracji. Myslę też, że dobrze naświetlony negatyw jest bezcenny, bo spaprany to tragedia :-)
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

PS: Zaraz pewnie zostanę zmieszany z g., przynajmniej tak by się stało na pewnym portalu. Nie wiem jak jest tutaj, jestem tu jeszcze za krótko.
Szczerze? Większość z nas chyba nie zwraca uwagi na sprzęt, prędzej na szczegóły procesu w ciemni. Mnie ta dyskusja coraz bardziej nudzi...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

to dobrze.
Ale w takim razie po co my się tu kłócimy?
Powiem tak:
Sprzętów z bloku wschodniego nie należy uważać za gorsze od zachodnich/dalekowschodnich, chyba, że są wyraźnie gorsze (czytaj: Zenit)
Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: MarcinD »

Ty się kłócisz. Jakby practica była z NRD to pewnie, że byłaby lepsza. Wschód bądź co bądź się nie przykładał do produkcji, i wychodziło wtedy wiele tandet, ale oczywiście zdarzały się perełki. Jednak produkcja zachodnia stała na o wiele wyższym poziomie. Co do zaawansowania, z nim chyba idzie też jakość wykonania, a jak się coś odłamuje, trzeszczy, skrzypi to raczej nie jest porządne.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 13:59 przez MarcinD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

filozof97 pisze:Sprzętów z bloku wschodniego nie należy uważać za gorsze od zachodnich/dalekowschodnich, chyba, że są wyraźnie gorsze (czytaj: Zenit)
Ja tam nie dziele sprzętu na gorszy czy lepszy. Po prostu są to inne przedmioty wymagające innego podejścia do nich.
Choć czasami zakładam rolkę filmu do mojego Zenita, szczególnie jak jestem po rozmowie z "zawodowcami" cyfrowej fotografii.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez slawoj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

D.M.M. pisze:
nord pisze:50mm f1,4 z uranowymi powłokami przeciwodblaskowymi za klasyk gatunku..
Pierwsze słysze, uranowe powłoki?
nord pisze:czasem warto pomyśleć nim się coś chlapnie..
Fakt, warto.

Pozdrawiam
D.M.M.
nim coś napiszesz... przynajmniej sprawdź u wuja google.. nie mam daru edukowania.. ale czasem aż mnie coś korci aby jednego z drugim do oślej ławki zaciągnąć .. znaffcy cholera jasna ;)


http://www.answerbag.com/uranium-glass

ehh
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

nord pisze: miałaś kiedyś w dłoniach system Ashasi Pentax..
znaffcy cholera jasna ;)
a więc zajrzałam z ciekawości do szuflad i naliczyłam 11 różnych Pentaxów (M42 i K), optyki nie liczyłam, chociaż z M42 to jest chyba więcej Zeiss Jena, ale nie piszę tego żeby się chwalić, bo jest to sprzęt odziedziczony :-(

.. a co do tych uranowych powłok to wydaje mi się że sam się kreujesz na 'znaffcę", bo nie wystarczy napisać że Pentax to zastosował, tylko trzeba wiedzieć gdzie i dlaczego. No i warto dodać że zaraz inni producenci to odgapili :-) A z tego co ja sama niewiele wiem (bo mnie to mało interesowało), to był dodatek jakiegoś słabo promieniującego związku uranu (nie więcej jak wskazówki zegarka ręcznego) który wchodził w skład pierwszych powłok, ale nie tych SMC tylko tych tuż przed nimi, które dzisiaj po wielu latach z powodu degradacji tegoż związku uranu stały się przeraźliwie żółte (a nie a la rubinowe jak były za młodu).

Faktycznie, dyskusja czy lepsza Practika czy coś japońskiego nie ma najmniejszego sensu, przecież najważniejszy jest efekt końcowy czyli zdjęcie ! A co kto lubi trzymać w ręku to jego sprawa :-)
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

a jak się coś odłamuje, trzeszczy, skrzypi to raczej nie jest porządne.
Kiedy Ci w Praktice się coś odłamało, albo zatrzeszczało. Gdy korzystałem z pożyczonej Minolty wujka- to fakt, trzeszczało.

Ale skończymy się kłócić.
najważniejszy jest efekt końcowy czyli zdjęcie !
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

filozof97 pisze:Kiedy Ci w Praktice się coś odłamało, albo zatrzeszczało
W moich: LTL, MTL3, MTL5 zawsze coś trzeszczało. Dowolny zenit sprawiał wrażenie porządniej wykonanego ;-)
To tylko taka dygresja
ODPOWIEDZ