Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: szable »

fajnie ta dyskusja meandruje :))

na olx czy jakimś aledrogo - ilość ofert kamer analogowych zbliża się do ilości ofert kamer cyfrowych... o takim zwrocie w stronę analoga to się fizjologom nie śniło!

A jeszcze o prawie popytu i podaży, przenoszeniu wartości w czasie oraz czy rzeczy drożeją czy tylko pieniądz nam się dziwnie rozwadnia - 100 lat temu Ford kosztował 20 uncji złota. Wiecie ile dziś kosztuje średniej klasy Ford? 20 uncji złota.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: J.A. »

szable pisze: 30 wrz 2021, 17:24 100 lat temu Ford kosztował 20 uncji złota. Wiecie ile dziś kosztuje średniej klasy Ford? 20 uncji złota.
tyle samo kosztował zaprzęg 4-ro konny i w starożytnym świecie i w średniowieczu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: PPaweł »

szable pisze: 30 wrz 2021, 17:24 ilość ofert kamer analogowych zbliża się do ilości ofert kamer cyfrowych... o takim zwrocie w stronę analoga to się fizjologom nie śniło!
Fizjologom pewnie nie, ale ludziom o wiedzy bardziej społeczno - ekonomicznej zapewne mogłoby, chociaż nie wiem, czy o tym myśleli. Nie wykluczam przejściowej, hipsterskiej mody na fotografowanie chemiczne, ale przypuszczałbym raczej, że pojawianie się aparatów do kupienia bierze się z tego, że to już nie są aparaty, których ktoś używał, a potem schował je do szafy i przeniósł się na cyfrówkę. Teraz to są aparaty, które ktoś wyjął ze sprzątanej szafy dziadka, wujka, czy innego ojca (kobiety jakoś rzadko w tym występują) i chce opchnąć za jakieś przyjemne pieniądze. Akurat upłynęło tyle czasu, żeby to się stało mieniem porzuconym, a równocześnie (przynajmniej pozornie) w miarę wartościowym, bo zabytkowym. Zresztą starszych cyfrówek też to pomału dotyczy.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: 4Rider »

PPaweł, no nie tylko jest sporo nowych prostych aparatów analogowych na rynku i nie tylko lomo, na razie jak mysle prostych, ale przecież też sporo z LF z manufaktur i wynalazków z drukarek 3D. Są też jakieś startupy, to jak z winylami, prawie już wszystko co nowe wychodzi na winylu i to częściej niż na CD, są winyle i downloady - się mi to podoba i już prawie nie słucham muzyki inaczej niż z czarnej płyty i wiem że mogę kupić już na nich prawie wszystko co stare i co najnowsze.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: PPaweł »

Podejrzewam, że to sporo to jest sporo w porównaniu z tym, do czego przyzwyczailiśmy się ponad ćwierć wieku temu, kiedy w sklepie fotograficznym było trochę tego, co produkowali w NRD i ZSRR i to było widać. A teraz widzimy całą wpółczesną produkcję światową. Nie ma ekonomicznego powodu, żeby ludzie wrócili do fotografii chemicznej, bo jest znacznie mniej wygodna, niż cyfrowa, a za to jest droższa. Lomography i okolice to jest produkt dla młodych zbuntowanych, którzy gardzą współczesnym światem konsumpcji, tudzież podobnych klienteli trwałych co prawda jako grupy, ale grupy, przez które bardzo szybko przepływają uczestnicy, bo kto dorasta, ten się w to przestaje bawić, za to na jego miejsce przychodzi jakiś młodziak, który właśnie to odkrył.
Niewykluczone, że będzie to interes na tyle stabilny, ze zapewni takim starym dziadom, jak my, stałą dostawę materiałów fotograficznych i nie będziemy musieli mieszać w kociołku srebra z bromem i polewać chochlą pociętych na paski torebek plastikowych. Tym niemniej czasy trójpaków Kodaka w każdym kiosku Ruchu już nie wrócą.
aka
-#
Posty: 5588
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: aka »

jac123 pisze: 30 wrz 2021, 11:41 Jaki popyt i sprzedaż?
Popyt jest taki, że na ebay.com w ciągu ostatnich 4 miesięcy sprzedało się 11 GW680III. Ofert jest 25. W skali globalnego rynku jakim jest ebay to tyle co nic.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: 4Rider »

Ach Pamowie to tacy przyziemni z tą ekonomia i maksymalizacja zysków, nisza jest i pozostanie i ciągle się rozwija, skoro tak jest znaczy są pasjonaci, ci którzy chcą kupić i ci co chcą trochę poprodukowac, a że nie na skalę masowa, no to jeszcze lepiej, wciąż mogę się czuć jakoś wyjątkowym ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5588
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: aka »

einverv pisze: 30 wrz 2021, 17:13 Ostatnio Kodak przywrócił Ektachrome
No i ok. Zajrzałem ostatnio do pobliskiego labu - Kodak Gold 40 zł i tylko on w ofercie. Niestety już nie wywołują, koszty chemii się nie zwracały. Cały biznes to druk(?) z kart pamięci i zdjęcia do dokumentów. I jeszcze druk na koszulkach i kubkach.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 30 wrz 2021, 21:22
einverv pisze: 30 wrz 2021, 17:13 Ostatnio Kodak przywrócił Ektachrome
No i ok. Zajrzałem ostatnio do pobliskiego labu - Kodak Gold 40 zł i tylko on w ofercie. Niestety już nie wywołują, koszty chemii się nie zwracały. Cały biznes to druk(?) z kart pamięci i zdjęcia do dokumentów. I jeszcze druk na koszulkach i kubkach.
To wspaniałe wiadomości przecież , zresztą kto kupuje dziś w sklepach stacjonarnych skoro jest internet i paczkomaty?ja oprócz jedzenia to raczej nic nie kupuje stacjonarnie juz.
To wspaniałe wiadomości - mam wielkie mozliwosci!
To o czym piszecie to tylko nostalgia za mlodoscia i nic wiecej.
Wszystko co chcę mogę kupić, mogę tez wołać sobie kolorki w Kielcach i 3 dni po wysłaniu skanowac sobie wywołane negatywy. BW sobie wywolam bo chemię sobie kupię w Warszawie albo innym Poznaniu - no Panowie nigdy nie było prościej i szybciej niż teraz, a mieszkam w małym miasteczku, wcześniej musiałbym jeździć do wojewódzkiego na ten przykład i zmarnować dzień cały i pewnie nie wszystko bym kupil.
No to na cholerę mi jaki lab stacjonarny z jakimś tam Kodakiem co jeszcze nie wołają, he?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
darekdp1
-#
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: darekdp1 »

Wyjątkowo muszę się zgodzić z 4Rider-em. Cło i vat było zawsze. Naliczanie opłat zależało (w/g moich obserwacji) od wielkości urzędu celnego w danym mieście. Nie zależało od wielkości miasta, tylko od wielkości ruchu transgranicznego. Mieszkam w Szczecinie i ZAWSZE wszystkie paczki przechodziły przez UC. W tym samym czasie np. w Elblągu paczki przychodziły bezpośrednio do domu. Zawsze dziwiłem się dyskusjom na różnych forach pt. "dlaczego oclili mi paczkę ?". Jeżeli nie oclili, to miałeś po prostu szczęście.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: jac123 »

darekdp1 pisze: 30 wrz 2021, 22:48 Wyjątkowo muszę się zgodzić z 4Rider-em. Cło i vat było zawsze. Naliczanie opłat zależało (w/g moich obserwacji) od wielkości urzędu celnego w danym mieście. Nie zależało od wielkości miasta, tylko od wielkości ruchu transgranicznego. Mieszkam w Szczecinie i ZAWSZE wszystkie paczki przechodziły przez UC. W tym samym czasie np. w Elblągu paczki przychodziły bezpośrednio do domu. Zawsze dziwiłem się dyskusjom na różnych forach pt. "dlaczego oclili mi paczkę ?". Jeżeli nie oclili, to miałeś po prostu szczęście.
Ciągle cło i Vat, cło i VAT ...
Jest jeszcze kupa innych opłat jak np. za emisję CO2, których kiedyś nie było, a które teraz wpływają na cenę końcową danego produktu (i napędzają inflację). Dlatego m.in. ceny rosną, ale niektórzy twierdzą że to przez wyższy popyt ...
Albo inne durne przepisy dot. "ochrony środowiska" (patrz np. HC-110 i jego szkodliwy skład).
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 30 wrz 2021, 23:41 ceny rosną, ale niektórzy twierdzą że to przez wyższy popyt ...
Raczej przez mniejszą podaż, nie jestem aż tak wnikliwy by badać popyt, ale podaż to ja widzę na bieżąco.

Zmiana stosunku popytu i podaży wcale nie musi oznaczać wzrostu cen co do wzrostu popytu -
zmniejszenie podaży sądzę że ma większy na to wpływ jednak, zwiększenie popytu czasem wpływa też na obniżenie ceny,
zmniejszenie podaży to raczej tylko na wyprzedaży przy masówce, więc to nie jest takie proste, by wyciągać sobie wnioski
przypasowane do własnej teorii i izolacyjnych poglądów oraz przypisywanie komuś twierdzeń, których nie głosił.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5588
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: aka »

Ceny rosną bo rosną koszty, a wzrost cen zwykle powoduje spadek sprzedaży i w efekcie dodatkowy wzrost kosztów jednostkowych. Zwykle kończy się upadkiem firmy lub jej części, ewentualnie jakąś próbą sanacji np. przez sprzedaż. W rocznych sprawozdaniach finansowych Kodaka i Fuji widać jak rok po roku spadają przychody z produkcji materiałów foto. Kłopoty Tetenala zakończyły się powstaniem spółki pracowniczej, może przetrwają. Foma podobno sobie radzi, Ilford (Harman) też. Obie te firmy nie publikują informacji o wynikach finansowych więc nie wiadomo jak jest naprawdę. Prawdę mówiąc nie wiadomo jak wygląda rynek materiałów foto (filmy, papiery) i jak się zmienia z roku na rok. Wszelkie dywagacje o modzie na analogową fotografię nie maja żadnego wpływu na przyszłość, Póki co drożeje i taniej nie będzie :cry:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: 4Rider »

Chyba jeszcze rzadszy format jeśli idzie o te Fuji, na aukcji na ebay aparat przetrwał kilka godzin,
a model dużo starszy i cena na nasze złotówki grubo ponad 5K:
https://www.ebay.pl/itm/353699823253
więc może jednak i popyt jest?

Co do filmów to zgadzam się z Panem Karpiem, z roku na rok fotografuję na coraz tańszych markach filmów, i tak z Kodaka
przeszedłem na Ilford w 2020, ten rok już do materiałów Fomy należał, no niżej już chyba tylko te nawijane chałupniczo są,
ale Foma nie jest zła, bo jest tania i dobra, no i wiecie złej baletnicy .... 🩰👗
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kupię Fuji GW690 III LUB GW680III

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 01 paź 2021, 13:11 Chyba jeszcze rzadszy format jeśli idzie o te Fuji, na aukcji na ebay aparat przetrwał kilka godzin,
a model dużo starszy i cena na nasze złotówki grubo ponad 5K:
https://www.ebay.pl/itm/353699823253
więc może jednak i popyt jest?
Z tego co widać to sprzedający zakończył aukcję...
ODPOWIEDZ