Książki o fotografii

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

rycerz
-#
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2009, 22:35
Lokalizacja: mieszkam na wsi

Post autor: rycerz »

temol pisze:Dzisiaj odebrałem paczuszkę z amazona...
z ciekawości...wysyłają do Polski?
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

rycerz pisze: z ciekawości...wysyłają do Polski?
Tak. Zarówno z US, jak z UK. W dodatku amazon UK wysyła za darmo (zakup powyżej 25GBP).


T.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Nabyłem dzisiaj w "Biednejromce" album-książkę p.t. "FotoPolska" za jedyne dwie dychy minus jeden grosz. Solidna twarda lakierowana oprawa, szyte strony, format A4 i 220 stron "nieprzekombinowanych fotek z krótkimi opsami. Rozdział z wprowadzeniem w tajniki foto. Całość wydana na półmatowym papierze, a więc dobrze się czyta i ogląda. Sądzę, że za te pieniądze, pozycja warta nabycia.
Fan Pentax'a.
vicia
-#
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2011, 10:43
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: vicia »

tez ja kupilem w "biedrze", nie jest to moze arcydzielo ale za 20 zeta nie zaluje
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

Dostałem Way Beyond Monochrome juz kilka miesiecy temu, wiedziałem czego sie spodziewac bo miałem pierwsze wydanie. Książka robi wrażenie, świetny papier, oprawa, zrobiona na pokolenie a nie na przemiał po nastepnej wersji Photoshop. Tradycyjna fotografia ale pokazana ze współczesnego punktu widzenia. Zdaje sie że nakład jest prawie na wyczerpaniu ale ma być drugi druk pod koniec roku.
Ostatnio (grudzień 2010) wyszła książka "The Art of Photography" Bruce Barnbaum, nie jest aż tak techniczna jak Way Beyond Monochrome ale wydaje mi się dużo głębsza i w sumie dająca dużo wiecej. Zamieszczone fotografie są świetne.
Obydwie książki znakomicie się uzupełniają ale gdybym miał wybrać tylko jedną z nich to byłby to Bruce Barnbaum.

Innego typu ksiązką (też ukazała się w grudniu 2010) jest "Why Photographs Work .." George Barr. Jest to coś w rodzaju "Looking at Photographs:" Szarkowskiego ale pisane przez fotografa a nie kuratora, dla mnie bardziej ciekawe. Jest tez wątek polski, rozdział opisujący zdjęcie Romana Loranca.
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Czolem Georgio!

Tego nowego Barnbaum'a "trawie" od dwoch tygodni. Fotografie rzeczywiscie swietne, a komentarze duzo dajace do myslenia. Dzieki za ten typ z "Why Photographs Work". Jakos ja przegapilem, ale postaram sie nabyc. To to samo wydawnictwo co Barnbau, do tego ksiazka relatywnie tania.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Kupujecie w necie czy są gdzies w sklepach?
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Hi!

Ja kupuje na amazon.de, a jak jakas nie jest tam dostepna, to na amazon w UK, albo ostatecznie USA.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

Dejnekas,
Ja z kolei na amazon.com lub amazon.ca. Na .com jest dużo większy wybór, na kanadyjskim .ca mam za to zawsze na drugi dzień. Ale w sumie tam gdzie wygodniej, w obydwu przypadkach przesyłka za darmo (oczywiście jak zakup $25 lub więcej).

Cześć AJK,
Ostatnio kupiłem na Amazon też kilka starszych książek, bardzo fajną okazało sie "Elements of Black and White Photography..." George Todd, na tyle że na drugi dzień zamówiłem jego "Elements of Color Photography". Rarytasem dla tych co chcą wycisnąć ostatnią kroplę potu z odbitki jest "Post Exposure" Ctein (II wydanie z 2000 - zdaje sie że kupiłem ostatni egzemplarz po rozsądnej cenie). Pamiętam że jak ok. dwa lata temu kupiłem "Edge of Darkness" za $4.99 to 2 miesiace później dostałem e-mail od Amazon że odkupią za ok. $20.
Na razie, Jurek
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Hi Georgio!

Widze, ze poczulbys sie swojsko w mojej bibliotece, bo spotkalbys i Ctain'a, i Todd'a, i Thorntona ;-) . Z ciekawszych mam tez Les McLean "Creative Black&White Photography i Eddie Ephraumus "Creative Elements". Troche sie tego zebralo.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

Cześć AJK,
McLean znam. Ale zaskoczyłeś mnie Eddie Ephraumus - warto kupić ? Wciąż jest i nie tak drogi. W sumie nie problem kupić, większy skorzystać bo czasu brakuje na wszystko, a mam jeszcze całkiem kilka książek czekajacych na przeczytanie (nie tylko o fotografii).
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Czolem Georgio!
georgio pisze:Ale zaskoczyłeś mnie Eddie Ephraumus - warto kupić ?
Ja kupilem, ale jestem raczej z tej "frakcji", ktora w ramach ewolucji plemion lowcow i zbieraczy wyrosla na kolekcjonerow ;-) .Nie jest to na pewno ksiazka z rodzaju "must-have", tak jak np. wyzej wymienione "Way Beyond Monochrome " czy tez Tim Rudman "The Photographer's Master Printing Course". Sklada sie z dwoch (prawie rownych objetosciowo) czesci. W pierwszej opisuje on dokladnie dane (motyw, uzyty sprzet i material zdjeciowy, szczegoly wywolania, proces pozytywowy (wraz ze szkicami wyslaniania/doswietlania) i obrobka koncowa) dwudziestu wybranych zdjec. W drugiej czesci opisuje systematycznie caly proces poczawszy od sprzetu zdjeciowego i konczac na receptach wybranych kapieli. W sumie dobrze napisana (a takze wydrukowana) ksiazka dajaca material do wlasnych analiz.
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

Dziekuje za informacje. Jak bedzie okazja to kupię. Teraz bardziej muszę sie zająć zdjeciami. Wreszcie mam skończoną ciemnię, a posiadanych wiadomości w książkach i w głowie i tak mam więcej niż czasu.
Na razie, Jurek
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

Odgrzewając temat
Polecam , niestety tylko dla znających j.niemiecki

Tonwerte Perfekt autor Wilhelm Heiland.

to jest opracowanie dla miłośników techniki .
szczegółowo , krok po kroku , metodycznie wyjaśnia zasady i wprowadza
poprzez przykłady w technikę fotografii
Właściwie nie jest to typowa książka tylko wydawnictwo w postaci
segregatora , z wpiętymi kartkami
książka zawiera teorię , przykłady i zadania do wykonania , tabele testowe
i dwa kalibratory w postaci negatywu i pozytywu.

męczące w czytaniu ale treściwe opracowanie.
ju_87
Kama
-#
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:57
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Kama »

A co powiecie na "Umysł Fotografa. Myślenie Kreatywne w Fotografii."
Michael Freeman ? Poleciła mi znajoma
ODPOWIEDZ