koszulki Monochrom

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

koszulki Monochrom

Post autor: bowie »

Hej,
Dotychczas stosowałem wyłącznie pergaminowe koszulki na negatywy Hamy.
Jako, że mi się kończyły, to ściągnąłem z Niemiec firmy Monochrom, ponoć super hiper, z certyfikatem PAT.
Ku mojemu zdziwieniu bardzo często podczas wsuwania negatywu napotykam opór, muszę popchnąć mocniej negatyw by wszedł. Koszulki są najwyraźniej punktowo sklejone. Na 7 pasków koszulki na mały obrazek, problem dotyczy nawet 5-6 pasków. Jakaś wadliwa partia, czy to normalne? Miał ktoś jakieś doświadczenia?
piday
-#
Posty: 117
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piday »

Na podstawie badania organoleptycznego 10 losowo wybranych koszulek przezroczystych i 2 pergaminowych wydaje się, że acetatowe Hama (2280) działają trochę lepiej niż pergaminowe, a plastikowe (?) labowe działają trochę gorzej, ale porównywalnie do pergaminu.

Natomiast ww. Hamy plastikowe mają pasek papieru za który wpina się je do segregatora, który zmienia wymiary pod wpływem wilgotności i cała koszulka się robi powyginana, więc działają dość słabo.
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

piday, trochę nie na temat, ale dzięki :)
piday pisze:Natomiast ww. Hamy plastikowe mają pasek papieru za który wpina się je do segregatora, który zmienia wymiary pod wpływem wilgotności i cała koszulka się robi powyginana.
Ja na Twoim miejscu bym się obawiał tej wilgotności.

Sprawdziłem uważnie te koszulki monochrom i okazało się, że wewnętrzna powierzchnia nie jest gładka. Wystające "pyłki" stawiają opór podczas wsuwania negatywów. Będę próbował reklamować, zobaczymy co powiedzą.
ODPOWIEDZ