korex

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

A moj 1520 tylko na poczatku po przyniesieniu ze sklepu nie ciekł. Teraz po 2-3 przewrotakch cieknie :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Tak
marcin.l
-#
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2007, 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcin.l »

georgio pisze:
p1ot3 pisze:kiedys widzialem takie gotowe rurki, tez za grosze... ale za link tez bede wdzieczny.
Nie znalazem tego linku, tylko taki: http://www.viewcamerastore.com/files/film_tubes.pdf , w tym który kiedyś widziałem było pokazane jak facet skleja rurkę z typową zakrętką i gwintem.
Czy Alpharetta to jest ta w Fulton County ?
Dziękuję za wskazówkę, spróbuję najpierw z filmem 120.
ahoj - takie może lajkonikowate pytanie - w tej instrukcji jest napisane, że pod koniec wywoływania otwieramy rurki przy przyćmionym świetle (dim light) i wkładamy do przerywacza i potem już normalnie utrwalamy ... ja zawsze włączałem jakiekolwiek światło dopiero po pobycie filmu przez kilkanaście sekund w utrwalaczu... nie zadymi się film?
Kuba
-#
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2007, 11:20
Lokalizacja: wwa

Post autor: Kuba »

koledzy ... czy te Kaisery to faktycznie kiepska sprawa - lepiej inwestować w jobo ??

robię przymiarkę do:

http://www.czarno-biale.pl/sklep/produc ... ts_id=1056

lub

http://www.czarno-biale.pl/sklep/produc ... ts_id=1059

informacja że kaisery ciekną, troszke mnie zmartwiła
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

marcin.l pisze:ahoj - takie może lajkonikowate pytanie - w tej instrukcji jest napisane, że pod koniec wywoływania otwieramy rurki przy przyćmionym świetle (dim light) i wkładamy do przerywacza i potem już normalnie utrwalamy ... ja zawsze włączałem jakiekolwiek światło dopiero po pobycie filmu przez kilkanaście sekund w utrwalaczu... nie zadymi się film?
ja tego jeszcze nie uzywalem, 3x4" mi sie miesci w koreksie... ale sa tacy co sobie chwala, np: http://photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=0032UR

p.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Kuba pisze:informacja że kaisery ciekną, troszke mnie zmartwiła

oraz
dejnekas pisze:A moj 1520 tylko na poczatku po przyniesieniu ze sklepu nie ciekł. Teraz po 2-3 przewrotakch cieknie :)
:)

Mój kaiser wywoływaczem nigdy nie cieknie, a ma 100+ filmów za sobą. Inna sprawa to dalsze płyny, ale wynika to z płukania - po prostu stawiam go w zlewie i leję wodę. Wolę szybko zamknąć i zacząć machać niż odlewać resztki wody z okolic uszczelnień. Zatem parę kropel może spaść...

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5572
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

najważniejsze podczas zamykania Kaisera, było wciśnięcie jednocześnie środkowej części dekla, tak aby po zwolnieniu nacisku wytworzyło się w środku podciśnienie, wówczas płyny ze środka nie będą ciekły, co innego resztki które pozostały w, że tak powiem, kołnierzu po wylaniu poprzedniej kąpieli. w jobo 1520 wywołałem już małe co nieco i nic nie cieknie, pewnie zależy od egzemplarza, jak to w życiu bywa.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Kuba pisze:czy te Kaisery to faktycznie kiepska sprawa
Kaiser - to chyba najpopularniejszy korex na rynku, dobry stosunek ceny do jakości.
O czymś to chyba świadczy.
Awatar użytkownika
witwdo
-#
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2008, 10:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witwdo »

Mam zamiar i okazję kupić Jobo 1520. Chcę wołać tam 120. Azaliż wżdy prawda to, że ciężkawo one się tam nawijają. Z niektórych postów tak wynika...
Pozdrawiam
Witek
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

nieprawda, bardzo lekko sie nawijają:)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5572
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

witwdo pisze:Azaliż wżdy prawda to, że ciężkawo one się tam nawijają. Z niektórych postów tak wynika...
jeśli masz na myśli mój post, to prostuję, że chodziło o wkładanie filmu do szpuli, potem nawija się sam. przy czym największe problemy miałem z włożeniem fomy średnioformatowej, bo jest ona dość sztywna i się mocno skręca. ale jak tylko się włoży to dalej film wciąga niemalże jak te psiaki spaghetti w kinowym szlagierze Walta Disneya o zakochanym kundlu.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
witwdo
-#
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2008, 10:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witwdo »

Ja na razie trenuję przy świetle i ścinam narożniki filmu. Czy to jest wykonalne na niewywołanej błonie? A w krokusie i tak mi się klinuje jak diabli. Pstrykam więc rolkę "czegobądź" żeby żal nie było jak będę wywoływał i wezmę się na serio. Chemia już czeka.
PS. Ile jest wart używany 1520 (pytam bo mam okazję kupić a nie chcę przepłacić albo usztywniać negocjacji)
Pozdrawiam
Witek
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

witwdo pisze:Mam zamiar i okazję kupić Jobo 1520. Chcę wołać tam 120. Azaliż wżdy prawda to, że ciężkawo one się tam nawijają. Z niektórych postów tak wynika...
nawiniesz nawet mokry negatyw
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5572
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

witwdo pisze:Ja na razie trenuję przy świetle i ścinam narożniki filmu. Czy to jest wykonalne na niewywołanej błonie?
o ile jest to możliwe w przypadku małego obrazka (kaseta, więc przy świetle idzie obciąć), to w przypadku średniego formatu ciężko, chyba że masz takie możliwości manualne, że by po ciemku odciąć średniaka.

w jakim stanie jest ten koreks?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
witwdo
-#
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2008, 10:16
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witwdo »

Po ciemku na starym filmie mi się udaje nie wiem jak to będzie "na żywo" (kiedyś kleiłem modele samolotów :-D ).
A koreks mi przeszedł koło nosa bo ktoś go wystawił na forum a puścił poza. Cóż...Może następnym razem. w stanie ponoć dobrym. Popróbuję Krokusem ale próby na sucho ciężko idą więc chciałem coś lepszego a tu klops. C'est la vie....
Pozdrawiam
Witek
ODPOWIEDZ