Konkurs fotografii czarno-białej

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

profus
-#
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2013, 11:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Konkurs fotografii czarno-białej

Post autor: profus »

Myślę, że konkurs związany z fotografią czarno-białą może zainteresować niektórych forumowiczów. Wartość nagród to 5000€ a więc dość sporo. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie http://www.chemia-fotograficzna.pl/konkurs-fotograficzny,160.html
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

gdzie ten formularz zgłoszeniowy? Bo nie widzę ;)
God Is A Girl
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Mrcn pisze:gdzie ten formularz zgłoszeniowy? Bo nie widzę ;)
Wciśnij "wypełnić formularz" - jest pod tym link.
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

dzięki
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Na marginesie taka dygresja.
Tak powinien być organizowany konkurs foto. Przeczytajcie p. 6 tyczący wykorzystania przez filrmę Tetenal nadesłanych zdjęć.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

miałem napisać to samo.
God Is A Girl
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

???

Post autor: jac123 »

To kto wysyła zdjęcia?

ps. chociaż nagroda główna taka se - pobyt w Hamburgu ...
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

J.A. pisze:Na marginesie taka dygresja.
Tak powinien być organizowany konkurs foto. Przeczytajcie p. 6 tyczący wykorzystania przez filrmę Tetenal nadesłanych zdjęć.

widzisz tu jakiś problem, lub coś czego nie praktykuje się gdzieś indziej? doczytaj do końca, bo na dole jest ważna kwestia.

6.
Poprzez udział w konkursie, uczestnik przyznaje firmie Tetenal oraz spółkom powiązanym z firmą Tetenal nieodwołalne oraz niewyłączne prawo użytkowania dostarczonych zdjęć dla celów PR na czas nieokreślony. Zgoda ta obejmuje prawo firmy Tetenal do publikowania, reprodukowania, pokazywania i dystrybuowania zdjęć w celach reklamowych i promocyjnych. Będzie to stosowane wyłącznie w związku z konkursem, w którym uczestnik bierze udział oraz w późniejszej jakiejkolwiek komunikacji. Pozwolenie to obejmuje wykorzystanie przedstawionych zdjęć dla:

• celów prezentacji na wystawach
• publikacji internetowych oraz w sieciach społecznościowych
• włączenia do innych publikacji, w tym do druku raportów/publikacji firm i osób trzecich

Dla celów jakiegokolwiek dalszego wykorzystywania zdjęć w celach komercyjnych wymagana jest wyraźna zgoda uczestnika konkursu. We wszystkich tego typu przypadkach jest wymagane jednoznaczne potwierdzenie wyrażenia zgody przez autora zdjęcia.


w jaki inny sposób firma ma ogłosić zwycięzce konkursu? nie wyobrażam sobie aby pod informacją nie było zamieszczonych nagrodzonych zdjęć. tak czynią najwięksi czyli wpp i ng. zatem... ?

największą frajdę, zwycięzca (oprócz nagrody)ma z faktu, że jego zdjęcie może oglądnąć zazdrosny kolega :roll: a gdzie lepiej to robić jak nie na oficjalnej stronie sponsora lub na np. portalach typu onet. do tego wszystkiego potrzebna jest zgoda autora.
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

mi się wydaje że właśnie jest dobrze, że na inne publikacje trzeba zgody. Większośc konkursów to łapanie darmowej bazy fot. Tu jest inaczej w świetle regulaminu.
God Is A Girl
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Mrcn pisze:mi się wydaje że właśnie jest dobrze, że na inne publikacje trzeba zgody. Większośc konkursów to łapanie darmowej bazy fot. Tu jest inaczej w świetle regulaminu.

dokładnie. miazga zaczyna się wówczas, gdy organizator konkursu, bądź co bądź zmusza autora pracy o zrzekniecie się praw autorskich na rzecz tegoż organizatora. chyba o to chodziło koledze J.A. jednak w przypadku tego konkursu nie ma o tym mowy.
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

mi się wydaje że kolega J.A. właśnie ma na myśli to co ja, że jest dobrze ;)
God Is A Girl
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bawy2 »

J.A. pisze:Na marginesie taka dygresja.
Tak powinien być organizowany konkurs foto. Przeczytajcie p. 6 tyczący wykorzystania przez filrmę Tetenal nadesłanych zdjęć.
Chyba to miał być pozytywny komentarz jak mniemam, ale niech się autor wypowie. Jak dla mnie uczciwym jest solidny regulamin jaki by nie był. Na marginesie czy zdjęcia na materiałach innych niż Tetenal będą brane pod uwagę ;-)
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

nom, chyba w gonitwie coś pokręciłem :roll: dla zadania sobie sromoty zostawię tak jak jest :-P
wolfff
-#
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2009, 00:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: wolfff »

To ja pozwalam sobie wrzucić link dla twórców, przyszłych uczestników konkursów wszelakich. Z wykładów zapamiętalem, że prawa majatkowe są zbywalne, dziedziczone, lecz autorem pracy jest się do końca świata i jeden dzień dłużej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie
wolfff
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

owszem, autorem będziesz, ale jak się zrzekniesz, praw autorskich, lub je odsprzedasz ich nowy właściciel będzie mógł zrobić z dziełem wedle uznania, lub umowy.
ODPOWIEDZ