Kilka pytan o Mamiye 23 i pochodne

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Bocianowski
-#
Posty: 145
Rejestracja: 25 kwie 2020, 19:51
Lokalizacja: Będzin

Kilka pytan o Mamiye 23 i pochodne

Post autor: Bocianowski »

Panowie oKuba, Z_photo dzięki za tak szczegółowe wyjaśnienia. To naprawdę pomocne i budujące!
Bronica GS-1
Mamiya Super 23
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kilka pytan o Mamiye 23 i pochodne

Post autor: jac123 »

A ma ktoś może instrukcję serwisową do Mamia Super 23, albo wie skąd jest do ściągnięcia?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Kilka pytan o Mamiye 23 i pochodne

Post autor: oKuba »

Z_photo pisze: 14 lis 2022, 11:17 Co do uszczelnień, to te oferowane przez Aki-Asahi mogę szczerze polecić.
Dzieki za wskazowke! Ja szukalem na Ebayu i tam faktycznie sa jakies ksiezycowe ceny. Na stronie Aki-Asahi sa one zupelnie przyzwoite, ale za to aktualnie problemy z tania wysylka do mnie. Ale moze jak bede potrzebowac w przyszlosci to wroca do normy
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Kilka pytan o Mamiye 23 i pochodne

Post autor: Z_photo »

jac123 pisze: 14 lis 2022, 19:46 A ma ktoś może instrukcję serwisową do Mamia Super 23, albo wie skąd jest do ściągnięcia?
Jest tu: https://learncamerarepair.com/product.p ... condary=22
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kilka pytan o Mamiye 23 i pochodne

Post autor: jac123 »

Dzięki!
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Kilka pytan o Mamiye 23 i pochodne

Post autor: Filip »

Aki-Asahi to dobra jakosc i cena.
Wymienilem u siebie lustro w dalmierzu, zamawiajac oczywiscie z Chin (ebay) za kilka dolarow. Przycialem do wymiaru i w koncu cos widac, ale jeszcze nie testowalem z filmem.
Firma produkuje je rowniez na wymiar jesli ma sie czas oprocz standardowych 2-3 tygodni oczekiwania na przesylke. Mam oryginal zachowany w woreczku wiec i zmierzyc moge jesli ktos sie zdecyduje na taki zakup.

Ciezkie bydle ta Mamiya, ostatnio wybieram raczej Mamiya Six Automat. Wygodniejsza niz Zeiss Super Ikonta, mimo ze materialy wydaja sie tansze.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ