Kiev

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Dyletant
-#
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

Kiev

Post autor: Dyletant »

BW pisze: 18 lut 2023, 20:34
Dyletant pisze: 18 lut 2023, 19:30 socjalizm jest to taki ustrój, którego najwyższym celem jest dobro wszystkich obywateli, ich wszechstronny rozwój oraz stały wzrost poziomu życia
Z tym socjalizmem to tak jakby powiedzieć że fotografia czarno-biała składa się z czerni i bieli, (do tego nie definiując czym jest czerń a czym biel) :-P
Właśnie w tym jest cały problem. Według WHO jestem człowiekiem w wieku podeszłym, zatem dźwigam bagaż doświadczeń mniej więcej po równo jednego jak drugiego doświadczenia. Stalin zrobił mi miejsce na swiecie odchpdząc około 10 dni wcześniej. Około bo nikt naprawdę tego nie wie,no może poza KGB. Słusznie prawisz, że nikt nam nie jest w stanie wytłumaczyć definicji świata uzywając jedynie barw czerni i bieli. To cholernie skomplikowana paleta barw mieszcząca się w tych tylko dwócch tonacjach.
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kiev

Post autor: PPaweł »

Dyletant pisze: 18 lut 2023, 19:30 czy znacie aparaty białoruskie a nie rosyjskie pochodzące z minionej epoki ?
A rosyjskie ktoś zna z minionej epoki? Rosyjskie, a nie radzieckie?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kiev

Post autor: J.A. »

PPaweł, eee, a gdzie jest napisane że Kiev to rosyjski aparat?
Tylko o to jedno słowo, w tym jednym zdaniu, to całe bicie piany?
Dyletant pisze: 14 lut 2023, 15:48 Wiem, że Rosja jest obecnie na cenzurowanym ale to nie ma wiele wspólnego z fotografią.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
wlad2
-#
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2015, 20:13
Lokalizacja: Poznań Piątkowo

Kiev

Post autor: wlad2 »

Może się mylę ,ale uważałem że jet to forum hobbystyczne , o wszelkich aspektach fotografii... Kolega zadał bardziej doświadczonym w fotografii konkretne pytanie . Jest Leningrad , Moskwa , Newa , Komsomolec .. i są to tylko nazwy fajnego do kolekcjonowania sprzętu . I tyle w temacie.
zwolennik tradycyjnej fotografii i aparatów
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kiev

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 19 lut 2023, 10:23 Tylko o to jedno słowo, w tym jednym zdaniu, to całe bicie piany?
Przecaśmy w internetach som, ni?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kiev

Post autor: J.A. »

PPaweł, są granice, jak mawiają wopiści.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Kiev

Post autor: miki11 »

Przeczytałem cały ten wątek i straciłem czas, jak zwykle bicie piany i dalej nie wiadomo, czy ktoś ten aparat wyserwisuje.
_________________
Łatwe nie cieszy
FomaFan
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2022, 20:34
Lokalizacja: Gliwice

Kiev

Post autor: FomaFan »

miki11 pisze: 25 lut 2023, 11:04 Przeczytałem cały ten wątek i straciłem czas, jak zwykle bicie piany i dalej nie wiadomo, czy ktoś ten aparat wyserwisuje.
Twój czas i wolna wola. Obowiązku czytania nie ma
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kiev

Post autor: J.A. »

miki11, gdyby ktoś taki był na forum, to by się zgłosił, więc wiadomo, że nikt z forumowiczów tego aparatu nie podejmuje się naprawić.

A teraz bicie piany.
Co to jest "wyserwisuje"?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
PPaweł
-#
Posty: 1362
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kiev

Post autor: PPaweł »

FomaFan pisze: 25 lut 2023, 11:37 Przeczytałem cały ten wątek i straciłem czas,
Widocznie nie jesteś człowiekiem ciekawym świata i otwartym na niespodziewaną wiedzę :->
Dyletant
-#
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

Kiev

Post autor: Dyletant »

"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale". Piękna maksyma J.A pozostaje frazesem. Zdarzało mi się podziwiać opisy kolegów, którzy naprawiali różne aparaty, jedni prostsze, inni bardzo skomplikowane i w swojej naiwnosci sądziłem, że skoro tyle "złotych rączek" przywraca do życia przedmioty będące w centrum zainteresowania członków forum, to znajdzie się ktoś zdolny do podjęcia wyzwania a w najgorszym przypadku poleci serwis realizujący takie zadanie. Zamiast tego tradycyjne jak to określił miki11 - bicie piany i dyskusja czy Kiev to rosyjski, radziecki czy ukraiński produkt. Dziękuję za merytoryczną dyskusję i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Zyczę miłego weekendu i dobrego samopoczucia.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kiev

Post autor: aka »

Dyletant pisze: 14 lut 2023, 15:48 Wiem, że na forum mamy kilku mistrzów, którzy reanimują aparaty Kiev
Myślę, że wątpię, a jeśli taką wiedzę posiadasz to czemu się do tych kolegów nie zwróciłeś bezpośrednio?
Dyletant
-#
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

Kiev

Post autor: Dyletant »

aka pisze: 25 lut 2023, 16:54
Dyletant pisze: 14 lut 2023, 15:48 Wiem, że na forum mamy kilku mistrzów, którzy reanimują aparaty Kiev
Myślę, że wątpię, a jeśli taką wiedzę posiadasz to czemu się do tych kolegów nie zwróciłeś bezpośrednio?
Zapewne z tej przyczyny, że nie jestem wykształconym człowiekiem z wielkiego miasta i staram się delikatnie rozeznać teren, nie narzucając się nikomu. Dla mnie łatwiej jest odpowiedziec na hasło : potrafię zająć się twoim problemem, podaj szczegóły niż pukać do drzwi, których byc może nikt nie otworzy. Taka natura. I myslę, że na tym temat zamknijmy. Skoro wśród forumowiczów nie ma osób zdolnych pomóc w rozwiązaniu mojego problemu to poradzę sobie obok. I bez urazy, miejcie się dobrze.
FomaFan
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2022, 20:34
Lokalizacja: Gliwice

Kiev

Post autor: FomaFan »

PPaweł pisze: 25 lut 2023, 16:08 FomaFan pisze: ↑
Przeczytałem cały ten wątek i straciłem czas,
Widocznie nie jesteś człowiekiem ciekawym świata i otwartym na niespodziewaną wiedzę
To nie mój cytat szanowny kolego
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kiev

Post autor: J.A. »

FomaFan pisze: 25 lut 2023, 17:46 To nie mój cytat szanowny kolego
Korex jak i jego użytkownicy mają własne zdanie na każdy temat, łącznie z tym co kto napisał. To akurat taka fanaberia silnika forum, już się tym nikt nie przejmuje. To takie AI.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ