Kamera Quarz-zoom ds8-3

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: 4Rider »

Bokeh, ja Ci nic nie proponuje, tylko pokazuje że to ten sam materiał, bo stwierdziles że zupełnie inny, to wszystko, nic więcej i nic mniej.
I dla mnie dziś to wogole jakiekolwiek filmowanie analogowe to przerost formy nad treścią i w życiu dziś by mi się nie chciało.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: Bokeh »

Nie rozumiemy się.
Tak ten sam materiał bo srebrowy, i jak się uprę to będę mógł cykać na nim foty na aparacie średnioformatowym, lub nawet wielkoformatowej kamerze.
Ja Ci napisałem, że materiał który pokazałem jest specjalnie dedykowany do ds8-3, do którego zakładasz szpulkę w minutę i już filmujesz, a nie do ds8-2, gdzie to kompletnie nie pasuje, ale owszem jak się uprzesz to możesz go ciąć, nawijać na specjalnie dedykowane do niego kasetki i Bóg wie co jeszcze, tak jak się kiedyś robiło, a to że zabierze ci to z 20 razy więcej czasu niż normalnie, i obarczone jest ryzykiem, że coś nie wyjdzie takiemu zwykłemu amatorowi jak ja to pewnie nic takiego.
Daj spokój, co chcesz udowodnić?
Jak byś chciał wiedzieć to Polaroidem SX 70 można na siłę pstrykać instaxy, tylko ile przeróbek trzeba by zrobić aby tak się stało.
Kompletnie bez sensu i ekonomiki.
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: PPaweł »

Bokeh pisze: 29 lip 2021, 14:32 Oczywiście że nie. Ale umrzesz z nudów, i zmarnujesz masę nośnika.
A jak nakręcisz wejście owiec na mostek, przynajmniej czołówki pochodu. Krótką chwilę jak już most jest wypełniony, i ostatnie owce schodzące z mostku, to będziesz miał całą historię ujętą w 10-12 sekund.
Ale to nie będzie ta historia. Historia J.A. była o tym, że owce długo przechodziły przez kładkę. Twoja jest o tym, że zaistniał fakt przejścia owiec przez kładkę.
Nudność filmu nie bierze się z tego, że jest długi, tylko z tego, że jest nieciekawy.
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: PPaweł »

Bokeh pisze: 29 lip 2021, 22:25 Tak samo łatwiej do aparatu średnioformatowego kupić i urzytkować film 120, niż 135, a co z tego, że tak też się da.
Użytkować, na Thora. I bynajmniej nie jest łatwiej, tylko tak samo. Dawniej to fakt, w byle kiosku się kupowało trzypak Kodaka, albo Fuji, a średnioformatowe tylko w sklepach fotograficznych, ale teraz jedne i drugie kupuje się identycznie.
I, na Odyna, "prostsze".


A nie, dobra, o tym 120 i 135 to dobrze napisałeś, tylko mi się odwrotnie przeczytało. Pewnie tak mną wstrząsnęła ta inwazja "rz".
Ostatnio zmieniony 30 lip 2021, 08:29 przez PPaweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 29 lip 2021, 23:26 Nie rozumiemy się.
Tak ten sam materiał bo srebrowy, i jak się uprę to będę mógł cykać na nim foty na aparacie średnioformatowym, lub nawet wielkoformatowej kamerze.
Ja Ci napisałem, że materiał który pokazałem jest specjalnie dedykowany do ds8-3,
Jasne że nie rozumiesz wciąż.
To materiał od zawsze dedykowany do 2x8 i Super 8 tak jak sprzedawane kiedyś ładunki 35 mm bez kasetki a nawet szpulki
- ale Ty tego nie wiesz, nie pamiętasz i nie przeczytałeś nigdzie, ect ...
Tak mnie uczył stary fotograf z Krakowa co 30 lat temu był już po 70 i dla niego to też była zwykła rzecz, a nie jakieś dopasowywanie -
i jest dedykowane oczywiście po rozcięciu do Super 8 co było zawsze praktykowane jak nawijanie filmu z metra do kasetek 135.

Nie ma to nic wspólnego i podobnego do przykładów od czapy o których wspominasz, nie wymaga to żadnych przeróbek, ect ...
Brakuje Ci po prostu doświadczenia i wiedzy, a dochodzisz się jak jakiś uczniak co niby myśli że wie lepiej.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: Bokeh »

Ale o czym my tu rozmawiamy?
Nie mam kasetek, nie mam urządzenia do rozcinania filmu i do załadowania na kasetkę. Nie mam wiedzy i umiejętności jak to się robi. I tak tego nie będę sam wołał.
Taka kamera jest dla mnie bezużyteczna, co innego ta w tytule. Nie muszę nic mieć prócz filmu, który łatwo się ładuje do kamery.
Resztę załatwi zakład, który mi to wywoła.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 30 lip 2021, 09:40 Ale o czym my tu rozmawiamy?
O Twoim błędnym stwierdzeniu, tylko i wyłącznie o tym:
Bokeh pisze: 29 lip 2021, 21:52 Nie jest na ten sam materiał. Zapewniam Cię.
A tu jest powód Twej niewiedzy:
Bokeh pisze: 30 lip 2021, 09:40 Resztę załatwi zakład, który mi to wywoła.
Tobie wywoła zakład, a ja sam to wołałem, nawijałem, ect...
I jak mówisz że to całkiem inny materiał i jeszcze mnie o tym zapewniasz,
a wiesz o procesie tylko ćwierć to się można wkurzyć, nie?

Pozdrawiam i życzę udanego filmu!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: powalos »

Mimo wszystko, w całej rozciągłości popieram w tej dyskusji Jakuba (4Rider). Pracowało się tak jak on opisuje. A przyrząd do rozcinania filmu DS8 i tak każdy "filmujący" miał. No bo gdy się wywołało swój film to trzeba było go przeciąć, skleić (tu też przydawała się sklejarka). Wtedy, rzadko kto dawał film gdzieś do wołania. No, mam na myśli tych bardziej ambitnych armatorów filmowania.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: aka »

powalos pisze: 30 lip 2021, 10:10 Wtedy, rzadko kto dawał film gdzieś do wołania.
Tak, ale dzisiaj dla incydentalnego eksperymentowania to raczej lepiej oddać do labu niz kompletować te wszystkie szpeje.

Bokeh, czekam na relacje z projekcji, może być sfilmowany komórką seans z widocznym ekranem. Taki clip na YouTube.
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: Bokeh »

Kamera już spakowana. Wracam za 2 tygodnie, to za jakiś miesiąc , półtora postaram się coś wrzucić. Wcześniej raczej nie dam rady.
Będzie to ciekawe, bo sam nie wiem jak ta kamera działa. Jak nakręconą, otworzoną sprawdzałem, to coś tam migało w tym maleńkim okienku ;-)
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: Bokeh »

powalos pisze: 30 lip 2021, 10:10 Mimo wszystko, w całej rozciągłości popieram w tej dyskusji Jakuba (4Rider). Pracowało się tak jak on opisuje. A przyrząd do rozcinania filmu DS8 i tak każdy "filmujący" miał. No bo gdy się wywołało swój film to trzeba było go przeciąć, skleić (tu też przydawała się sklejarka). Wtedy, rzadko kto dawał film gdzieś do wołania. No, mam na myśli tych bardziej ambitnych armatorów filmowania.
Tak było, ale dziś już tak nie jest, i dla mnie wygodniej jest jak to ktoś zrobi za mnie.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: powalos »

Bokeh, powodzenia w tworzeniu filmików i udanego wypoczynku.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: technik219 »

Bokeh pisze: 29 lip 2021, 21:27 Zastanawiam się czy Quarz ds8-3 nie jest dziś lepszy bo łatwiej do niego dostać materiał światłoczuły, który jest także tańszy,
Miałem kilka kaset rozbieralnych z możliwością ładowania filmu. Kupowałem ds8 (podwójną ósemkę), w ciemni przecinałem na pół i ładowałem do kasetek. Wychodziło znacząco taniej niż filmy w kasetach. Wcześniej udało mi się delikatnie rozebrać kilka zaklejonych fabrycznie kaset i też z powodzeniem je ładowałem. Dla chcącego nic trudnego. A "zabawa" z analogową ósemką jest przednia.
Lux mea lex
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: Bokeh »

Jeszcze raz wrócę do migawki przy poszczególnych prędkościach filmowania.
Dlaczego na tych angielskich data manual podają dla 18 fps shutter speed 1/20?
Boję się że jak założę 1/30, jak pisaliśmy poprzednio, to mogę za bardzo naświetlić klatki, tym bardziej, że już dla „bezpieczeństwa”, żeby jednak nie niedoświetlać klatek daję +1 EV, bo jak czytam w wielu miejscach dla filmu lepiej jest dać +1 niż -1, innymi słowy lepiej jest film mocniej doświetlić niż niedoświetlić.

Jaki tu przyjąć czas w końcu przy tych 18 fps 1/20 czy 1/30 ???

Kto może niech pomoże, gdyż już kameruję i 1/4 taśmy już naświetlona.
Załączniki
7C912829-11AC-4C83-A582-7D764B99AC53.png
3853D50F-8B30-499A-9062-6503511848AC.png
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kamera Quarz--zoom ds8-3

Post autor: 4Rider »

Bokeh, Kamerujesz?
A nie zapominasz o aparatowaniu na bekstejdżu?
Idź droga srodka i mierz jak dla 1/25 - sekonic ma taką podzialke, a 1/20 nie ma.
Z tego twojego filmowania to więcej rozkminiania niż zabawy dla Ciebie - myślisz że amator 40 lat temu zawracal sobie głowę takimi duperelami?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ