Kamera Quarz 5

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Pjotr
-#
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2021, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Kamera Quarz 5

Post autor: Pjotr »

Cześć wszystkim forumowiczom :-)
Mam do was krótkie pytanie, czy jeżeli włożę do kamery która jest na 2x8mm, ds8 to czy kamera będzie działać?
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Kamera Quarz 5

Post autor: oKuba »

Pjotr, Z tego co czytalem, nie sa to kompatybilne tasmy, ze wzgledu na inna perforacje.

Kiedys nawet mialem zamiar kupic ten sam typ kamery, ale odpuscilem czytajac kilka watkow o niej. Podobno bardzo duzy rozrzut jakosci wykonania, typowy zreszta dla wschodniej produkcji. W koncu nie kupilem zadnej i - na szczescie - skoncentrowalem sie na fotografii
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Kamera Quarz 5

Post autor: mrek »

Pjotr pisze: 27 gru 2021, 09:11 jeżeli włożę do kamery która jest na 2x8mm, ds8 to czy kamera będzie działać?
Zatnie się. To są inne perforacje.
Projektory do filmów 8mm miały zmianę formatu 8mm/super8 ale kamery już nie.
Dokładniej, projektiry z demoludów, a zachodnie to w sumie nie wiem bo nie mam.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Pjotr
-#
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2021, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Kamera Quarz 5

Post autor: Pjotr »

Dobra to już rozumiem. ale mam jeszcze pytanie co do foton r50, co mogę użyć w odbielaczu zamiast 10ml kwasu siarkowego 40%?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kamera Quarz 5

Post autor: J.A. »

Nie możesz użyć nic innego, bo w wybielaczu powstaje siarczek srebra ze srebra metalicznego, a on jest rozpuszczalny w kąpieli klarującej. Jeżeli użyjesz czegoś innego i nie powstanie ww. związek, to nie usuniesz obrazu negatywowego i będziesz miał finalnie czarną taśmę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ