Kalendarz Korexu 2012 !

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Dla podgrzania jakże ciekawego offtopa (nie wiedziałem, że mamy normę ISO): bardzo wiele kalendarzy amerykańskich zaczyna się od niedzieli :) Przykład pierwszy z brzegu: http://www.amazon.com/gp/product/images ... ooks&img=1
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

Amerykanskich owszem, czasem brytyjskich ale nie polskich.
I sa to najbardziej wnerwiajace kalendarze w stosunku do europejskich norm i przyzwyczajen.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
ArturN
-#
Posty: 211
Rejestracja: 30 paź 2010, 18:45
Lokalizacja: P-ń

Post autor: ArturN »

Jak to mawiają: "Tu jest Polska!" :-) I nie będą nam żadne Amerykańce kalendarzy narzucać.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

skoro liczy się większość a nie margines.. a Chińczyków jest większość domagam się aby kalendarz był po Chińsku z Chińskimi znakami zodiaku :evil:
ArturN
-#
Posty: 211
Rejestracja: 30 paź 2010, 18:45
Lokalizacja: P-ń

Post autor: ArturN »

Nie robimy tego kalendarza dla Chińczyków, tylko dla nas - Polaków. A z tego, co mi wiadomo, to kalendarze polskie zazwyczaj mają taką samą budowę :-)
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

czy zazwyczaj to nie wiadomo
ja nie przypominam sobie na pewno kalendarza który zaczynałby sie od niedzieli
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

Sprawdziłem - oprócz jednego wszystkie kalendarze jakie mam w domu i w biurze zaczynają się od Niedzieli. Jeden jedyny wydany przez teNeues (wydawca niemiecki publikujący też w Nowym Jorku) zaczyna się od Poniedziałku.
Sumując, kto propaguje początek tygodnia od poniedziałku ten ulega germanizacji.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

georgio pisze:Sprawdziłem - oprócz jednego wszystkie kalendarze jakie mam w domu i w biurze zaczynają się od Niedzieli. Jeden jedyny wydany przez teNeues (wydawca niemiecki publikujący też w Nowym Jorku) zaczyna się od Poniedziałku.
Sumując, kto propaguje początek tygodnia od poniedziałku ten ulega germanizacji.
a ja poszedłbym o krok dalej. czemu nie mamy bardziej się sku...ć i nie zacząć nazywać początku tygodnia sunday lub monday a tydzień po prostu week, to takie cool i trendy oh yeah !!
krycha_666
-#
Posty: 96
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:36
Lokalizacja: Ożarów/ Kraków

Post autor: krycha_666 »

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

+++

Post autor: jac123 »

krycha_666 pisze:Ja skomentuje to tak:

http://slowianie.republika.pl/kalendarz.htm
Bardzo fajne! Te "święta" bym w kalendarzu zaznaczył + opis każdego, na pewno byłby to pierwszy taki kalendarz (było nie było polski).
krycha_666
-#
Posty: 96
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:36
Lokalizacja: Ożarów/ Kraków

Post autor: krycha_666 »

Łatwo można zauważyć, jak wiele świąt chrześcijańskich, dziwnym trafem ma taką samą datę jak święta katolickie. (Cel wiadomy)

Nie wspominając już o budowaniu kościołów na miejscach kultu słowian. (ale to już takie moje marudzenie- Nie związane z tematem kalendarza :])

Edit:
Teraz jeszcze brakuje tutaj wywodów, kto jest PP czyli Prawdziwy Polak albo Prawdziwy Patriota :] Wszystko przez kalendarz!
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 22:41 przez krycha_666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

No ale w tej tabeli to są "święta" słowiańskie, a nie chrześcijańskie.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: odp.

Post autor: nord »

jac123 pisze:No ale w tej tabeli to są "święta" słowiańskie, a nie chrześcijańskie.
powiedzmy wprost- to święta pogańskie
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: odp.

Post autor: Basil »

nord pisze:
jac123 pisze:No ale w tej tabeli to są "święta" słowiańskie, a nie chrześcijańskie.
powiedzmy wprost- to święta pogańskie
no to już jest niepoprawne politycznie stwierdzenie
to są święta dla wierzących "inaczej" ;-)
krycha_666
-#
Posty: 96
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:36
Lokalizacja: Ożarów/ Kraków

Re: odp.

Post autor: krycha_666 »

Basil pisze:
nord pisze:
jac123 pisze:No ale w tej tabeli to są "święta" słowiańskie, a nie chrześcijańskie.
powiedzmy wprost- to święta pogańskie
no to już jest niepoprawne politycznie stwierdzenie
to są święta dla wierzących "inaczej" ;-)
Dokładnie :]

Jeśli chodzi o mnie to, kalendarza nie mam gdzie powiesić, ale myśle, że go kupie poprostu, żeby mieć.

Co do tego jak powinien wyglądać:
1. Od poniedziałku i nie chodzi o religie czy inne światopoglądy ;) Zastosowanie praktyczne, weekend na skraju kalendarza, często planuje się wyjazdy na weekend. Krótkie zerkniecie i już wiadomo kiedy mamy wolne.
2. Zaznaczone święta, które są ustawowo wolne od pracy, również względy praktyczne. Wiadomo, kiedy się nie pracuję, albo kiedy możemy się zdziwić, że ktoś nie pracuje. :D

Kalendarz to przedmiot codziennego użytku musi być praktyczny. :] Ten będzie miał dwojaka funkcje estetyczną i praktyczną. :)

Edit:
Zastanawiam się co z datą 21 grudnia? Może nie warto drukować kolejnych dni, wszak to data końca świata. :D
Ostatnio zmieniony 21 gru 2011, 00:09 przez krycha_666, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ