jestem zauroczony agfa APX 100

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: 4Rider »

technik219, to proste:
Zawodowiec tworzy dla pieniędzy, a artysta dla sztuki (pomijam fakt że prawdziwych artystów już nie ma, odeszli wraz z XX wiekiem, więc to już rozważania akademickie) jeśli sztuka ta przynosi mu pieniądze to ok, ważna motywacja, bo jak zaczyna robić (już nie tworzyc) dla pieniędzy to wiadomo co.
Ja sam się kurwilem nie raz to wiem o czym mówię, to jak w tej piosence "Autobiografia".
A mowa o artystach współczesnych to dopiero oksymoron! (a o tym to śpiewał Kazik jakoś na przełomie wieków: "wszyscy artyści to prostytutki..." - tak to jakoś szło)

No i zawodowiec-dyletant to żaden oxymoron - mało to ludzi bierze kasę za spieprzoną robotę?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: technik219 »

4Rider
... pitu-pitu... bajesz jak Ci się zdaje. Szkoda prądu.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: 4Rider »

Chyba jednak trafiłem w sedno biorąc pod uwagę Twe wycofanie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 03 wrz 2021, 17:22 Zawodowiec tworzy dla pieniędzy, a artysta dla sztuki
I beg your pardon?
To gdzie tu jest miejsce dla rzemiosła artystycznego? Prawdziwy artysta nie tworzy dla sztuki, sztuka dla sztuki to wiesz...
Artysta to inżynier ludzkiej duszy, człowiek który swoim dziełem wpływa na ludzkie serca. Sztuka stara się być dobra, nie piękna, nie opłacalna, prawdziwa sztuka jest nią sama przez się- nie dlatego że została do tej roli namaszczona. "Zawodowiec" zaś podnosi biegłość techniczną do rangi sztuki, czy to ma być mniej szlachetne od tworzenia?
Więcej- najpierw trzeba być dobrym rzemieślnikiem żeby zostać dobrym artystą, tego obecnie bardzo brakuje. Współcześni artyści może są dobrzy w tworzeniu koncepcyjnego aspektu swoich dzieł ale od strony technologicznej bywa różnie- jako student konserwacji naprawdę wiem co mówię ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: PPaweł »

Zawodowiec to jest człowiek, który robi coś zarobkowo. Nie ma to żadnego absolutnie związku z tym, czy robi to dobrze, źle, ładnie, czy brzydko. Oczywiście znacznie łatwiej być zawodowcem, kiedy się robi dobrze i ładnie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 03 wrz 2021, 19:53 rzemiosła artystycznego?
To jakiś wymyślony termin, jakieś xtra rzemiosło mające związek z estetyką jak sądzę.
Uważam że w tej chwili Sztuka jest martwa jak Jezus, jedyne co mamy to czekanie na Zmartwychwstanie,
jeśli nastąpi...
Imperitus pisze: 03 wrz 2021, 19:53 Więcej- najpierw trzeba być dobrym rzemieślnikiem żeby zostać dobrym artystą
Tak to się nazywało warsztat. Ale to tak żeby zostać pisarzem trzeba się nauczyć pisać. To wszystko.
Imperitus pisze: 03 wrz 2021, 19:53 Współcześni artyści
Pseudoartyści. To odtwórcy i coverzy (że takiego terminu użyję).
Jest Zmierzch w tej dziedzinie, wszystko już było w dziedzinie sztuk wizualnych. ale nie tylko ...
PPaweł pisze: 03 wrz 2021, 20:00 Zawodowiec to jest człowiek, który robi coś zarobkowo. Nie ma to żadnego absolutnie związku z tym, czy robi to dobrze, źle, ładnie, czy brzydko.
Otóż to. Cieszę się że niektórzy rozumieją powszechne definicje i terminy ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 03 wrz 2021, 20:04 Pseudoartyści. To odtwórcy i
coverzy (że takiego terminu użyję).
Ah tak? No to kto był ostatnim "prawdziwym artystą"?
A co do powtarzalności...
Sztuka nigdy nie miała niczego stricte nowego, wszystkie dzieła ludzkie podlegają ewolucji i z czegoś wynikają.
Wszystko już było...
Chyba nieczęsto bywasz w galeriach Jakubie ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 03 wrz 2021, 20:19 "prawdziwym artystą"?
Może Witkiewicz? Może Van Gogh? Kilku fotografów zaczynających w pierwszej połowie XX w. To wizualnych.
Z muzyki jeszcze żyją: Nick Cave i Stuart A. Staples.
Imperitus pisze: 03 wrz 2021, 20:19 Chyba nieczęsto bywasz w galeriach Jakubie
Można to odwrócić: może zbyt często?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 03 wrz 2021, 20:30 Może Van Gogh?
Powiedzmy że mógłbym się zgodzić, pod warunkiem że definiujemy artystę wyłącznie jako poważnie psychicznie chorego samotnika ze skłonnościami samobójczymi.
Świat się zmienia i razem z nim pewne definicje, kto nie może tego zaakceptować- cóż...
Wystarczy poczekać, tylko krowa nie zmienia zdania.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: J.A. »

Imperitus pisze: 03 wrz 2021, 19:53 To gdzie tu jest miejsce dla rzemiosła artystycznego? Prawdziwy artysta nie tworzy dla sztuki, sztuka dla sztuki to wiesz...
Gdy "artystom" zabrakło weny, to sfotografowali psią kupę i nazwali to "dziełem". W rzeczy samej jest to dzieło przemiany materii psa.
PPaweł pisze: 03 wrz 2021, 20:00 Zawodowiec to jest człowiek, który robi coś zarobkowo. Nie ma to żadnego absolutnie związku z tym, czy robi to dobrze, źle, ładnie, czy brzydko. Oczywiście znacznie łatwiej być zawodowcem, kiedy się robi dobrze i ładnie.
Tyle, że "zawodowiec" to synonim perfekcjonisty. Zaś ten co bierze pieniądze za swoją pracę to po prostu pracownik, czasem najemny, czasem na własnym rozliczeniu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 03 wrz 2021, 20:38 kto nie może tego zaakceptować- cóż...
Nie martw się Ciebie też czeka los wstępnych, a może gorszy bo nie wróżę dobrze temu gatunkowi na tej planecie :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 03 wrz 2021, 20:39 Tyle, że "zawodowiec" to synonim perfekcjonisty
Jest też synonim "rutyniarz" do zawodowiec.

Zawodowiec, profesjonalista - człowiek wykonujący dane czynności zarobkowo.
Reszta to didaskalia i mowa potoczna.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: Imperitus »

J.A. pisze: 03 wrz 2021, 20:39 Gdy "artystom" zabrakło weny, to sfotografowali psią kupę i nazwali to "dziełem". W rzeczy samej jest to dzieło przemiany materii psa.
Z dobrą bajeczką wszytko jest dziełem sztuki, myślisz że jak daję sobie radę na zajęciach z rysunku i malarstwa? :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: J.A. »

:mrgreen:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

jestem zauroczony agfa APX 100

Post autor: technik219 »

4Rider pisze: 03 wrz 2021, 19:20 Chyba jednak trafiłem w sedno biorąc pod uwagę Twe wycofanie.
W płot trafiłeś a nie w sedno. Jak mam podjąć z Tobą dyskusję jeśli wszystko co do tej pory napisałeś świadczy o kompletnym niezrozumieniu pojęć i ich pomieszaniu? Najpierw musielibyśmy doprowadzić do nadania im wspólnie zrozumiałych znaczeń, abyśmy mówili (pisali) o tym samym a nie jeden o rewolwerach a drugi o karabinach . A na to szkoda prądu.
J.A. pisze: 03 wrz 2021, 20:39 Tyle, że "zawodowiec" to synonim perfekcjonisty. Zaś ten co bierze pieniądze za swoją pracę to po prostu pracownik, czasem najemny, czasem na własnym rozliczeniu.
To jedyne z czym w tej "dyskusji" mogę się od biedy zgodzić.
Lux mea lex
ODPOWIEDZ