Jednorazowa lampa błyskowa

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Korek110
-#
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2012, 00:31
Lokalizacja: Warszawa

Jednorazowa lampa błyskowa

Post autor: Korek110 »

Witam, jestem nowy na forum , jeżeli taki lub podobny post był to przepraszam.

Mam kilka pytań :

Czy takie lampy ( chodzi mi o takie do Kodaka Instamatica 192) są jeszcze produkowane?

Czy da się taką lampę jakoś naprawić (przerobić ) aby służyła dłużej lub wielokrotnie?Jeśli tak to w jaki sposób?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Produkowane? Raczej nie. Ale szukaj na naszym popularnym portalu aukcyjnym i tym mniej popularnym ze strony zachodniej. Niedawno widziałem sporo tego.
http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=flas ... &_from=R40
Przerobić się nie da. Raczej trzeba przerobić sam aparat: na bazie starej kostki wyprowadzić styki na zewnątrz (nie wiem, ale możliwe, że wyzwalanie tej kostki odbywa się na zasadzie mechanicznego zwalniania sprężynki w samej kostce), i na nich dopiero "nadbudować" gniazdo synchronizacyjne normalnej lampy. Czy ma to jakikolwiek sens? Musisz odpowiedzieć sobie sam. W aparacie, podejrzewam, nie masz możliwości wprowadzenia nastawów ręcznych, więc ewentualnie mogłaby działać z tym lampa tyrystorowa (aparacik to taki Druh w wydaniu 110).
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Jest jeden problem.
Zwłoka, a właściwie wyprzedzenie zapłonu lampy spaleniowej. Tego się nie da zrobić ot tak. Synchronizacja X i M to dwie różne pary kaloszy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Fakt, więc raczej trzeba sobie darować ten temat. Nie warta skórka wyprawki. Eksponat.
Lux mea lex
ODPOWIEDZ