Jasnobrązowe plamy

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Jasnobrązowe plamy

Post autor: nipen »

Dzień dobry. Co jakiś czas na górnej krawędzi klatki negatywu (i pomiędzy) pojawiają się podłużne plamy (podobne do pęcherzy powietrza) w kolorze jasnobrązowym. Wołam w Jobo 1520, turlam, stukam a one się pojawiają. Powietrze już miewałem, ale jasnobrązowego jeszcze nie.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

To mały obrazek czy średni? Może się tak dziać jeśli wleje się za mało chemii i górny brzeg negatywu nie jest zanurzony cały czas w kąpieli. Najlepiej wrzuć jakiś przykład, nie wszystko da się dokładnie opisać słowami :)
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Wzucę, jak doschnie. Negatyw to 120-ka. Wołam w jednakowej objętości, więc brak zanurzenia odpada. Dzięki za reakcję : ).
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: Jasnobrązowe plamy

Post autor: nord »

nipen pisze:Dzień dobry. Co jakiś czas na górnej krawędzi klatki negatywu (i pomiędzy) pojawiają się podłużne plamy (podobne do pęcherzy powietrza) w kolorze jasnobrązowym. Wołam w Jobo 1520, turlam, stukam a one się pojawiają. Powietrze już miewałem, ale jasnobrązowego jeszcze nie.

kilkakrotnie spotkałem się z tym zjawiskiem i zawsze na maluchu. nigdy jednak nie zdarzyło się aby plamy były "głębsze" od perforacji.
ODPOWIEDZ