Jakie piwo polecacie na te upały?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 17 lip 2021, 11:22 Mój faworyt to litewski Baltojo Tilto, ciężko go dostać
E tam, dla smakosza nie ma trudności: https://rarytasyzpodlasia.pl/pl/napoje/ ... o-1-l.html
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 17 lip 2021, 11:32
Imperitus pisze: 17 lip 2021, 11:22 Mój faworyt to litewski Baltojo Tilto, ciężko go dostać
E tam, dla smakosza nie ma trudności: https://rarytasyzpodlasia.pl/pl/napoje/ ... o-1-l.html
No mi by się nie chciało kupować przez internet, ale bardzo polecam- jest doskonały
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Mirosław »

Polecam takie PIWO po którym wychodzą jeszcze ostre zdjęcia. :shock:
Uzależniony od fotociemni .
Dyletant
-#
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Dyletant »

Lubię piwo ale daleko mi do smakoszy. Taki m jest mój kuzyn, który mówi, że dziś prawdziwych... piw już nie ma. Mają ekipę, która odwiedza piwowary za naszą południową granicą. Małe browary, które produkują śladowe ilości tego zacnego trunku. Moja przygoda z piwem to prawie pół wieku. Na początku była to szorstka, męska przyjaźń, nie byłem fanem. Dopiero zasadnicza służba wojskowa przybliżyła mnie do czegoś co można nazwać przygodą z piwem. Jako sługa ojczyzny wylądowałem w ... Szkole Ruchu Drogowego MO w Iwicznej, dziś to pewnie już Warszawa. W telegraficznym skrócie, najpierw jednostka MSW w Katowicach, potem ucieczka przed służbą wartowniczą co drugi dzień - kurs kucharzy w Raduczy, zima, barak chyba z 50 metrów i dwa piece kaflowe do ogrzania. Spanie przez kilka dni w pełnym umundurowaniu i po bodaj 6 tygodniach absolwent z tytułem młodszego kucharza wylądowałem właśnie w Iwicznej wraz z BiB-em czyli Batalionem Inzynieryjno - Budowlanym, ładnie brzmi. Budowaliśmy koszary dla SRD i Akademii Spraw Wewnetrzych, 8 godzin pracy a potem luz. Dla nas "kucharzy" pełny luz bowiem personel kuchenny to były kobiety a my byliśmy pomocnikami. Ale piwo. Otóż początkiem każdego miesiąca otrzymywalismy żołd, na początku całe 80 złotych a na osiedlu bezpośrednio za płotem kiosk spożywczy z piwem, marki nie pomnę ale to była firma pod tytułem - piwo pędzi mocz nie przerywajac snu, generalnie cała kompania okupowała teren przygraniczny. Dalej było już tylko lepiej, jeżdżąc po zaopatrzenie na Służewiec po drodze mieliśmy wspaniały kiosk gdzie w zimie serwowano grzane piwo prost z czajnika, Warka z cukrem i goździkami. A później powrót w swoje strony i Okocim "krakowiaczek". Skracając, dziś w zależności od okoliczności - jeśli mam ochotę na mały szmerek to Faxe, jeśli zasycenie pragnienia w upalne dni - Mocny Okocim lub Okocim Porter. A jesli tego brak, to brak i specjalnych preferencji. Na zdrowie.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: technik219 »

W czasie upału najlepsze jest ZIMNE piwo.
To w US piwo występuje?
V Texasu vaří pivo z červené řepy...
Lux mea lex
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: skiper75 »

technik219 pisze:W czasie upału najlepsze jest ZIMNE piwo.
To w US piwo występuje?
V Texasu vaří pivo z červené řepy...
Zimne to podstawa. Jak w tym kawale czy Kowalski lubicie cieple drinki i spocone kobiety? No to pojedziecie na wakacje w zimie lol
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: J.A. »

technik219 pisze: 17 lip 2021, 17:50 V Texasu vaří pivo z červené řepy...
Dlatego skiper75, kupuje importowaną Łomżę :-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
technik219 pisze: 17 lip 2021, 17:50 V Texasu vaří pivo z červené řepy...
Dlatego skiper75, kupuje importowaną Łomżę :-)
Trafil mi sie raz wyrob z dyni. Chyba gorszego syfu nie pilem. Ale to juz co kto lubi. Obrazek
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Ozmin »

aka pisze: 17 lip 2021, 09:53
Ozmin pisze: 17 lip 2021, 09:31Fortuna Czarne.
Próbujemy. Z opisu wynika, że nie będzie przypominało Guinnessa, albo nie daj Boże jakiś Porter.
Jest letnie, lekkie, orzeźwiające, cytrusowe. Myślę, że warto spróbować :-)
Imperitus pisze: 17 lip 2021, 11:22 Ozmin, gdzie go serwowali? W Carskiej? Mój faworyt to litewski Baltojo Tilto, ciężko go dostać ale jak już gdzieś jest to polecam. Doskonały moim zdaniem
W hotelu Żubrówka. Było to co najmniej z 10 lat temu. Gdzie można Baltojo Tilto dorwać?
Tak na szybko znalazłem: https://rarytasyzpodlasia.pl/pl/napoje/ ... o-1-l.html
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

Ozmin pisze: 17 lip 2021, 20:26 Gdzie można Baltojo Tilto dorwać?
To się powtórzę: https://rarytasyzpodlasia.pl/pl/napoje/ ... o-1-l.html
Tośmy się minęli...
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Ozmin »

aka pisze: 17 lip 2021, 20:29
Ozmin pisze: 17 lip 2021, 20:26 Gdzie można Baltojo Tilto dorwać?
To się powtórzę: https://rarytasyzpodlasia.pl/pl/napoje/ ... o-1-l.html
Przepraszam, nie doczytałem ;-) 5l zamówione :mrgreen:
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

Ozmin pisze: 17 lip 2021, 20:315l zamówione
Ciekawe czy będzie smakował jak w pamięci zachowane...
Marcinos
-#
Posty: 47
Rejestracja: 07 lut 2019, 19:55

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Marcinos »

Zasadniczo jakikolwiek alkohol nie jest dobrym pomysłem w takie upały ;-)
Jednak wypowiem się choćby z tego powodu, że mieszkam 20 kilometrów od Warki, a dokładniej jeśli Warkę, Górę Kalwarię i Grójec uznać za wierzchołki trójkąta, to ja mieszkam gdzieś pośrodku.

Generalnie Warka podobnie jak Królewskie, Żywiec i jeszcze kilka innych marek piw, należy do grupy Heinekena.
Wszystkie duże kompanie piwne należące do Carlsberga, Heinekena i innych gigantów, to produkcja piwa "przemysłowego", które jako takie nie powinno się nawet nazywać piwem, bo to szczyny a nie prawdziwe piwo.
Normalne, tradycyjnie ważone piwo, nie ma prawa mieć więcej niż te 4,4 % alkoholu, a powinno nawet mniej - gdzieś w granicach 3-3,6%.
Z piw przemysłowych, jestem w stanie wypić Heinekena, Kasztelana, Tyskie, oczywiście wyłącznie butelkowane - piwo z puszki to szczyny, ale jeszcze gorsze, bo podgrzane słońcem i dodatkowo z posmakiem przypalonego aluminium :-? Tego nie da się pić, a przynajmniej nie wiem, jak można to pić.

Na początku lat 90-tych, gdy jeszcze się uczyłem, w browarze wareckim pracowało kilkaset osób.
Warka Strong, jako piwo mocne, musiało być "chrzczone" spirytusem, albo/i odparowywane, ale robiono to tak, że w piwie mającym 6,8-7,5% alkoholu, nie czuło się nawet delikatnej nuty spirytusu - smakowało znakomicie.
To było wspaniałe, słodowe piwo, o nieco ciemniejszej, bursztynowej barwie, lekko słodkawe, nie kwaśne i nie zbyt gorzkie - wtedy, imho - najlepsze piwo w Polsce, a może i w Europie. Smak mojej młodości - nigdy tego nie zapomnę.

Obecnie w browarze Warka pracuje ledwo kilkadziesiąt osób(albo i mniej),a cały proces jest całkowicie zautomatyzowany. To prawdopodobnie największy browar w tym kraju, produkujący najgorsze "szczyny".
Strong jest nie do wypicia. Smakuje jak zlewki piwa z dodatkiem najgorszej wódki, jaką można kupić w Polsce - porównywalny z Jabłonowem Super Mocnym z plastikowej butelki - piwem dla "żuli", "nafciaży" i innych "zrzutowców", którzy lubią pić te "rzygi".

Kilka kilometrów od mojego miejsca zamieszkania znajduje się mały, lokalny browar - "Perun".
Wszystkie gatunki piw zgodnie z nazwą browaru, nawiązują do pewnych, przedchrześcijańskich, słowiańskich tradycji religijnych, czyli właśnie wszystkich tych Perunów, Welesów, Południc, Darzbogów, Świętowidów i innych.
Smaki?
Dosyć zaskakujące i mocno intensywne, nie każdemu mogą podejść, ale ogólnie - polecam. Warto spróbować czegoś innego, nowego.

Z innych piw - pszeniczny Paulaner - dla mnie nr 1 w tej kategorii.
Do tego warto polecić Zlatopramena Bursztynowego - troche jak palm - ani ciemny, ani jasny, lekko słodkawy, wyśmienity.
Następnie Staropramen Niefiltrowany - jakbym pił tradycyjne, mętne piwo jasne, prosto z drewnianej beczki - coś wspaniałego, koniecznie trzeba potrząsnąć przed wypiciem całości.
Dobry jest też ukraiński Obolon, a także niskoprocentowe Lwowskie w duzych, 3 litrowych butlach - sikacz, ale bardzo smakowity i lekki - coś jak Miller, tylko 10 razy tańsze :-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: J.A. »

Marcinos pisze: 18 lip 2021, 14:42 musiało być "chrzczone" spirytusem, albo/i odparowywane
doczytalem do tego miejsca.
Zdradzę Ci tajemnicę. Piwa nie da się „odparować” by było mocniejsze.
Właśnie powtarzasz jedną z miejskich legend.

A że piwa korporacyjne, to są piwa przemysłowe, to żadna nowość.
Jack Daniela to też przemysłowy bimber, ale w przeciwieństwie do Jasia Wędrowniczka można go pić.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
Marcinos pisze: 18 lip 2021, 14:42 musiało być "chrzczone" spirytusem, albo/i odparowywane
doczytalem do tego miejsca.
Zdradzę Ci tajemnicę. Piwa nie da się „odparować” by było mocniejsze.
Właśnie powtarzasz jedną z miejskich legend.

A że piwa korporacyjne, to są piwa przemysłowe, to żadna nowość.
Jack Daniela to też przemysłowy bimber, ale w przeciwieństwie do Jasia Wędrowniczka można go pić.
Wszystko czlowiek wypije jak przycisnie Obrazek ale fakt ze produkcje niszowe robia jednak roznice. Ja to jestem lyskowy chlopaczek i jak sie czlowiek rozsmakuje w roznych takich a tu u cioci na imieninach bach jamesona z kieliszkow. Hahahah
ODPOWIEDZ