Jakie piwo polecacie na te upały?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: 4Rider »

aka, acha
jac123 pisze: 16 lip 2021, 14:15
skiper75 pisze: 16 lip 2021, 13:53 Polecam Yards. Lager abo IPA
Panie tu nie Ameryka ...
Ale można u nas kupić, powiem więcej: nawet tu w LW jest sklep co mają piwa z całego świata - wiadomo że nie duży wybór jeśli idzie o poszczególne krainy - ale z Ameryki jest i z Chin i z Belgii....
- apropo Belgii : wczesne lata '90, tyle co granice Otwarli, jadę z dziewczyną autostopem do Paryża, a w Belgi zabiera nas Polak, na oko 50-letni rokers - że Polak to wychodzi w praniu - on nigdy nie był wtedy w Polsce, jego rodzice wyemigrowli latach jeszcze '20 XX wieku - ale ja nie otym i już wracam do piwa - dowiedziawszy się że my Polakami - a były to pionierskie wyjazdy w roku 1992 - zabrał nas do swego miasteczka, przenocowal oczywiście, ale wcześniej poznaliśmy Jego matke-starowinke, która objasnila nam działanie toalety - była solidna wycieczka po knajpkach w tym miasteczku, w każdej jedno piwo belgijskie - mnisie pewnie - a było tych knajpek przeróżnych w miasteczku z tuzin - no helikoptery nad głową Renacie w łóżku latały, a i ja doznałem jakieś wizji - piwo bylo mnisie, często ziołowe i mocne.
Następnego dnia odwiozl nas w dogodne miejsce by złapać przejazd do Paryża (Lyon i Marsylia też była, a nawet La Ciotat - jest wersja ze tam nakręcono pierwszy film w historiii.... -
Na pożegnanie prosił nas o suszone grzyby - tyle mu mama o nich naopowiadala - no wyslalismy mu tam na BN - ach pamiętam, to nie był rokers, a bluesmen, bo jak się zatrzymał na autostradzie, to powiedział: wsiadajcie, lubicie blusa? Pamiętam nawet markę samochodu: taki mały sportowy fiacik, ale z dachem - ledwo się tam wcisnelismy że swymi plecakami - jeden nawet był że stelażem niebieski - pamiętacie te kuriozalne, wielkie plecaki?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 16 lip 2021, 16:38 Zwykle pijam lomze.
I to to! Mój typ, a dokładniej "jasne", "pils" i "jasne pełne". Te ostatnie w małych butelkach zwanych kiedyś, w czasach ich popularności "granatami". Ciekawe kto jeszcze pamięta łomżyński full zwany "lalkami" od tańczącej pary Kurpiów na etykiecie? To było piwo bijące na głowę żywiec i okocim w czasach Gierka, pakowane w kartony, dostępne tylko w gastronomi, a na wynos przez tylne drzwi knajpy;-)
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 16 lip 2021, 18:14 w LW jest sklep co mają piwa z całego świata
Wszędzie są takie sklepy, całodobowe też... Akurat IPA to nawet Tychy robią, a lager to też warzą polskie browary.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2021, 20:37 przez aka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: J.A. »

aka, najlepsze piwo to łomżyński full, gul, gul, gul.
Ta się śpiewało.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 16 lip 2021, 18:14apropo Belgii
Ujęła mnie Twoja historia ;-) Tobie to pamiętniki pisać i nie po lasach latać z Mamiją ;-)
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 16 lip 2021, 19:02 aka, najlepsze piwo to łomżyński full, gul, gul, gul.
Ta się śpiewało.
A oczywiście, śpiewało się, a najgłośniej ci, którzy go nigdy nie posmakowali np. na obozach i innych spędach głównie studenckich.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: J.A. »

Nie wiem, pochodzę z Ełku, tam to było jedyne godne zachodu piwo. Bardzo rzadko trafiał się Barkas z Braniewa, też zacny trunek.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: 4Rider »

Tak szczerze to lubię piwo w zielonych butelkach, najlepiej pękate i z wytłoczeniami,
wtedy we Francji piliśmy Kronenbourg 1664 - zestaw składał się z 24 buteleczek o pojemności 0,25 lub 0,3 litra
(no było też wino oczywiście i haszysz od uciekiniera z legii cudzoziemskiej przy kanaście na kempingu w Lyonie,
kret mnie wtedy ugryzł, jak próbowałem go ratować gdy wykopał się pod naszym namiotem - ale to już całkiem inna historia ....)
Wracając do piwa to fajne jest to Grolsch, Heineken też może być - polskie też bywają w zielonych, ale nazw nie pamiętam ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: jac123 »

J.A. pisze: 16 lip 2021, 21:05 ... Bardzo rzadko trafiał się Barkas z Braniewa, też zacny trunek.
Noooo pamiętam je. Na Zalewie Wiślanym spożywaliśmy.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: jac123 »

aka pisze: 16 lip 2021, 15:07
jac123 pisze: 16 lip 2021, 13:39
W podpiwku zasadniczo rodzynki nie występują.
Natomiast w kwasie chlebowym nie spotkałem - co kraj to obyczaj. ;-)
No rodzynki muszą być. Nie jest to jakieś widzimisię. Rodzynki oprócz cukru zawierają na swojej powierzchni szlachetne drożdże, które potem uczestniczą w procesie fermentacji.
Najlepszy kwas jaki piłem ze 20 lat temu pochodził z Kaliningradu, kumple opłynęli jachtem i wrócili z beczułką. Niebo w gębie... To co sprzedają gazowane w sklepach nie ma nic wspólnego z kwasem chlebowym.
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 16 lip 2021, 21:05z Ełku
O, ze stolicy Mazur. Podobno bardzo ładne miasto.
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

jac123 pisze: 16 lip 2021, 22:20 No rodzynki muszą być.
E tam, drożdże są podstawą fermentacji i kwasu, i podpiwku. Te rodzynki w podpiwku to dla smaku, a nie dla fermentacji choć ich drożdże być może uczestniczą w procesie fermentacji, o ile nie zostaną "wybite" przez te mniej szlachetne.
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Ozmin »

Najlepszy kwas chlebowy jaki piłem w życiu piłem w Białowieży. Były rodzinki. Kilka razy podchodziłem do tematu, aby samemu zrobić ten zacny trunek, ale niestety bez rezultatu.
Jeśli chodzi o piwo letnie to dla mnie Fortuna Czarne. Jeśli ktoś lubi ciemne piwa tak jak ja to polecam. Ostatnio mój przyjaciel, rodzimy Czech przyznał się, że tak jak nie lubi ciemnych piw tak to podeszło mu pod jego czeskie kubki smakowe :-D
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: aka »

Ozmin pisze: 17 lip 2021, 09:31Fortuna Czarne.
Próbujemy. Z opisu wynika, że nie będzie przypominało Guinnessa, albo nie daj Boże jakiś Porter.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Jakie piwo polecacie na te upały?

Post autor: Imperitus »

Ozmin, gdzie go serwowali? W Carskiej? Mój faworyt to litewski Baltojo Tilto, ciężko go dostać ale jak już gdzieś jest to polecam. Doskonały moim zdaniem
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ