Jaki średni format do ok 1000 zł

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Cichybyk
-#
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2019, 02:13

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: Cichybyk »

Cześć.
Powoli przymierzam się do zakupu średniaka jednak jestem ograniczony finansowo do ok 1000 zł.
Co mogę brać pod uwagę w tej kwocie?
Myślałem o Flexaret VI początkowo, ale nie wiem czy nie przycisnąć trochę finansów (co wiązałoby się z przesunięciem zakupu) i nie celować w P Sixa.
Czy są jakieś alternatywy?
Nie mam wymagań co do formatu, może być 6x6, albo 6x4,5.
Jedyne co, to chciałbym mieć kominek bo odpowiada mi taki sposób patrzenia.
Oczywiście liczy się też jakość obrazka i względna łatwość obsługi (jasna matówka).
Macie może jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: powalos »

W tej cenie to może któraś dwuobiektywowa Yashica ? Co do P6 to powiedziałbym: nie idź tą drogą (awaryjność) i popatrz na obecne centy tego sprzętu. Ewentualnie lepsza kopia P6 czyli Kiev 6.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: aka »

powalos pisze: 02 lip 2022, 20:46 W tej cenie to może któraś dwuobiektywowa Yashica ? Co do P6 to powiedziałbym: nie idź tą drogą (awaryjność) i popatrz na obecne centy tego sprzętu. Ewentualnie lepsza kopia P6 czyli Kiev 6.
Przy dzisiejszych cenach to jedynie Flexaret w budżecie do 1000 zł, oby się trafił w bardzo dobrym stanie.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: oKuba »

Zdarzaja sie Mamiye C33 w tym przedziale cenowym (~220 Euro) i to w miare czesto, ale trzeba zapolowac. Zdecydowanie lepszy wybor niz Flexaret, niezaleznie ktory model.

Sierpien to moim zdaniem zdecydowanie najlepszy miesiac do kupowania sprzetu i najgorszy do jego sprzedazy
Cichybyk
-#
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2019, 02:13

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: Cichybyk »

Ok, P sixa skreślam, bo nie szukam problemów.
Zacząłem przeglądać oferty z zagranicy na ebay, może ze względu na większą ilość łatwiej będzie coś trafić. Na razie widzę jakąś Mamiyę C3 w stanie względnie dobrym.
Eh, te ceny zaczynają wyglądać jak 20 lat temu.
No cóż, w razie czego skończę na Flexarecie.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: oKuba »

Cichybyk pisze: 02 lip 2022, 23:15 Eh, te ceny zaczynają wyglądać jak 20 lat temu.
Tego nie pamietam. Wtedy akurat siedzialem w cyfrze, ale te sprzed pieciu lat bezsprzecznie minely. Co moge Ci jeszcze polecic z wlasnego doswiadczenia to Ikoflex Ic. Cenowo powinienes sie zmiescic. W moim egzemplarzu nawet swiatlomierz dziala bez zarzutu. Tutaj jeden z opisow:

https://mattsclassiccameras.com/tlr-box ... koflex-ic/
Ostatnio zmieniony 03 lip 2022, 08:09 przez oKuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Foto Malmö
-#
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2022, 04:41

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: Foto Malmö »

Witam ja mieszkam w Malmö i mogę polecić średni format Zeiss Ikon lub Photina co prawda nie mają dalmierza ale przecież to jest żaden problem.
Jesli ktoś jest zaintersowany to można się skontaktować ze mną przez e-mail.Mam jestem kolekcjonerem starych aparatów analogowych i akcesoriów
fotograficznych.Moim zdaniem to jest dobry pomysł powrotu do fotografii tradycyjnej ja sam czasami coś zrobię na negatywie 120 lub 135 .Potem sam zrobię
obróbkę chemiczną i zeskanuję.Potem wydrukuje także samodzielnie i jest satysfakcja że tradycja nie zaginęła.Pozdrawiam Fotograf Malmö(Malme)
Cichybyk
-#
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2019, 02:13

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: Cichybyk »

Ok, dzięki chłopaki za opinie. Albo Ikonflex, albo trochę dorzucę i Mamiya C3.
Ale jakby ktoś jeszcze chciał coś dodać, to oczywiście chętnie poczytam.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: Imperitus »

Tak jak napisał kolega powyżej Yashica jest bardzo przyjemna, do 1000 złotych powinieneś dać radę upolować model D- bardzo przyjemny aparacik. A jak dasz radę Mamiyę to tylko pozazdrościć bo w tej cenie to lepiej nie trafisz
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
rysiek1996
-#
Posty: 325
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:58

Jaki średni format do ok 1000 zł

Post autor: rysiek1996 »

Polecam poczekać... albo się targować. Za 1000 zł ciężko będzie coś upolować.
ODPOWIEDZ